Reklama

VW ID.4 GTX si vás získal, takto to vyzeralo na TECHBOX ID.4 GTX Roadshow!

TECHBOX

Minulý týždeň sme sa za vami vybrali do troch slovenských miest na najvýkonnejšom elektromobile od Volkswagenu, unikátnom modeli ID.4 GTX. Jeho plne elektrický pohon, špičkové technológie, ale aj dojazd a rýchle nabíjanie, ste mnohí z vás prišli spoznať v rámci našej TECHBOX ID.4 GTX Roadshow do Banskej Bystrice, Košíc aj Bratislavy. Ako to vyzeralo?

Keď sa do našich rúk dostane unikátna novinka z automobilového či technologického sveta, chceme sa s vami o ňu podeliť nielen prostredníctvom našich článkov, fotografií a videí, ale aj naživo. Nový elektromobil VW ID.4 GTX je unikátny v oboch týchto svetoch a tak sme si nemohli nechať ujsť príležitosť predstaviť vám ho do posledného detailu hneď v troch slovenských mestách.

Prvou zastávkou našej TECHBOX ID.4 GTX Roadshow bola Banská Bystrica, kde sme sa s vami stretli na nabíjacej stanici ZSE Drive. Pred nami sme mali zhruba 200-kilometrovú trasu plnú diaľnic a aj keď elektromobilom z dôvodu spotreby vyhovujú skôr nižšie rýchlosti, po našich skúsenostiach s cestou s VW ID.4 GTX do Chorvátska sme vedeli, že „to dáme“ s prehľadom aj bez zastávky na nabíjanie.

Nový VW ID.4 GTX je totiž vybavený 77 kWh batériou, s ktorou podľa metodiky WLTP zvládnete prejsť na jedno nabitie až 480 kilometrov. Teoreticky sme tak zastávku v Banskej Bystrici mohli absolvovať aj bez nabíjania. Keďže sme sa však s vami stretli priamo na výkonnej nabíjačke ZSE Drive na na Námestí Ľudovíta Štúra 27, batériu sme si počas podnetných rozhovorov s vami nabili pohodlne doplna.

Počas cesty na našu druhú zastávku TECHBOX ID.4 GTX Roadshow v Košiciach sme mali jasný cieľ – chceme si vyskúšať superrýchle nabíjanie s výkonom až 125 kW! Počas cesty sme si tak urobili obedňajšiu zastávku na nabíjacej stanici ZSE Drive v Budči, kde nám na palubnom počítači pribúdalo každých 8 minút zhruba 100 kilometrov dojazdu. Opäť sme si overili, že s elektromobilom sa už netreba báť vyraziť ani na dlhšie trasy.

Počas tejto dlhšej cesty sme si mimoriadne užívali komfortný a priestranný interiér, v ktorom vás ID.4 GTX privíta 12“ dotykovým displejom s podporou Android Auto, Apple CarPlay a Mirror Link, ako aj bezdrôtovým nabíjaním smartfónu, modernými USB-C portmi a čerešničkou na torte v podobe head-up displeja s rozšírenou realitou, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy verzie GTX.

Podobne ako v Banskej Bystrici, aj v Košiciach na nabíjacej stanici ZSE Drive HUB v OC Galéria Košice sme mali pre viacerých z vás prichystané hodnotné darčeky. Parametre tohto elektromobilu však zjavne máte viacerí z vás v malíčku! Problém vám teda nerobila ani otázka o jeho zrýchlení z 0 na 60 km/h, ktoré ID.4 GTX vďaka dvojici elektromotorov s výkonom 299 koní zvládne už za 3,2 sekundy.

TECHBOX ID.4 GTX Roadshow sme zavŕšili zastávkou v Bratislave, kde prišli mnohí z vás spoznať nielen jeho pútavý dizajn a technológiami prešpikovaný interiér, ale aj praktickú aplikáciu We Connect ID, vďaka ktorej môžete vybrané funkcie vozidla ovládať diaľkovo. V týchto chladných mesiacoch si tak môžete auto na diaľku vopred vyhriať, nastaviť navigáciu a skontrolovať stav batérie z pohodlia domova.

Vďaka našej ceste s týmto elektromobilom do chorvátskeho Umagu, ale aj samotnej Roadshow, sme sa s vami mohli tvárou v tvár podeliť aj o naše skúsenosti s jeho rýchlym nabíjaním doma i v zahraničí a asistenčnými systémami, ktoré posúvajú ochranu posádky a okolia na celkom novú úroveň.

Ďakujeme všetkým z vás, ktorí sa pri nás pristavili na niektorej zo zastávok TECHBOX ID.4 GTX Roadshow, prehodili s nami zopár slov, urobili si s nami fotku a prípadne sa aj zapojili do našich rýchlych kvízov o unikátnom elektromobile VW ID.4 GTX. Boli ste perfektní! Už teraz sa v redakcii tešíme na ďalšie stretnutia s vami.

Pozrite si aj naše video z ROADSHOW, kde sa dozviete množstvo zaujímavostí o VW ID.4 GTX.

TECHBOX ID.4 GTX Roadshow sme pripravili v spolupráci s:

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.