Reklama

Vonkajšia kamera Eve si posvieti na zlodejov

Zdroj | Eve
Richard Pliešovský
Zdroj | Eve
Zdroj | Eve

Spoločnosť Eve predstavila na veľtrhu CES 2022 novú vonkajšiu kameru. Eve Outdoor Cam je navrhnutá špeciálne pre Apple HomeKit Secure Video a má zabudované „záplavové“ osvetlenie, ktoré pri aktivovaní pohybom jasne ožiari širokú plochu.

Novinka ponúka Apple HomeKit s rozlíšením videa 1080p/24 fps H.264 a 157° zorným poľom. Má infračervené nočné videnie a infračervenú detekciu pohybu v uhle 100° a do vzdialenosti 9 m (pri montážnej výške 2,5 m).

Pozrite si

Čo je to Apple HomeKit? Inteligentná domácnosť pre jabĺčkárov

Kamera sa bezdrôtovo pripája cez Wi-Fi k Eve Cam, interiérovej kamere spoločnosti. Kameru môžete využiť na obojsmernú komunikáciu, má totiž vstavaný mikrofón a reproduktor. Vďaka tomu môžete pokecať so zlodejom a vystrašiť poštára. Pardón, myslíme to opačne.

Uhol snímania kamery sa dá veľmi ľahko a presne nastaviť pomocou trojosového upevňovacieho systému. Kamera musí byť napevno pripojená k elektrickému rozvody, čo je však štandard pre väčšinu kamier s reflektormi,.Napája sa 100 až 240 V s 50 až 60 Hz. Rozmery kamery sú 170 x65 x 76 mm.

Bezdrôtové spojenie sa realizuje cez Wi-Fi (2,4 GHz 802.11b/g/n) a vyžaduje pripojenie k domácemu hubu. Ten je v prípade HomeKit jasný, pripojíte sa k APple TV, HomePod, resp. iPadu. Spomínaný HomeKit Secure Video využíva kamera na ukladanie videí a lokálne spracováva všetky dáta. Live video sa neprenáša do cloudu, nahrávky sú zašifrované a uložené vo vašom účte iCloud Plus, takže máte relatívne slušnú záruku, že sú v bezpečí.

Zdroj | Eve

S účtom iCloud Plus získate 10-dňovú históriu videí a možnosť inteligentných upozornení na ľudí, vozidlá, domáce zvieratá a doručené zásielky. Ako všetky zariadenia od spoločnosti Eve, aj ku kamere môžete pristupovať cez appku Home, ako aj cez vlastnú aplikáciu Eve.

Eve Outdoor Cam je len druhá kamera kompatibilná s HomeKit Secure Video, ktorá je vybavená smart reflektorom s ultra silným zosilnením svetla. Druhá je Netatmo Outdoor Camera. Aj medzi týmito dvoma kamerami sú odlišnosti. Kamera od Eve nie je vybavená sirénou, na rozdiel od Netatmo však ponúka spomínanú obojsmernú komunikáciu so vstavaným mikrofónom a reproduktorom.

Pozrite si

Eve – jednoduchý, spoľahlivý a funkčný smart systém pre správneho applistu

Ako sa na správnu outodorovú kameru patrí, je odolná voči poveternostným vplyvom podľa certifikátu IP55. Pokiaľ sa vám kamera zapáčila, potešíme vás. K dispozícii bude už od 5. apríla 2022 za 299,95 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.