Reklama

Vlajkový Google Pixel 8 je teraz za cenu strednej triedy so zľavou 25 %!

Zdroj | Google
Michal Sobek
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Spoločnosť Google nemá len svoj softvér, ale už roky si vyrába aj vlastný hardvér, napríklad smartfóny radu Pixel. Najnovší vlajkový Pixel 8 teraz môžete kúpiť so zľavou až 25 %.

Smartfón Google Pixel 8 je pomerne kompaktný prístroj, jeho rozmery sú 150,5 x 70,8 x 8,9 mm a hmotnosť veľmi príjemných 187 gramov. Vpredu a vzadu je sklo, boky sú z hliníka. Nechýba ani certifikácia IP68.

Obsah pokračuje pod reklamou

Veľkým lákadlom je 6,2-palcový OLED displej s rozlíšením 2 400 x 1 080 pixelov a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Maximálny jas dosahuje hodnotu až 2 000 nitov, pričom je k dispozícii aj Always-on režim displeja. V zobrazovači je integrovaná aj optická čítačka odtlačkov prstov.

O výkon sa stará procesor z vlastnej stajne, ktorý Google nazýva Tensor G3. Ten je vyrobený 4-nanometrovým procesom a podporuje aj siete piatej generácie. V základnej verzii mu sekunduje 8 GB RAM a 128-gigabajtové úložisko bez možnosti rozšírenia pamäťovými kartami.

Pozrite si

Google Pixel 8 a Pixel 8 Pro sú na svete. Čím dokážu prekvapiť?

Pixely vedeli vždy skvelo fotiť a táto generácia nie je výnimkou. Hlavný fotoaparát má senzor s rozlíšením 50 Mpx spolu s optickou stabilizáciou a k nemu sa pridáva aj ultraširokouhlý snímač s rozlíšením 12 Mpx. Vpredu je 10,5-megapixelová selfie kamera.

Okrem toho tu nájdete Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC aj stereo reproduktory. Na palube je najnovší Android 14, avšak Google deklaruje až 7-ročnú podporu nových verzií Androidu.

Zdroj | Google

Batéria má kapacitu 4 575 mAh s 27-wattovým drôtovým nabíjaním, 18-wattovým bezdrôtovým a ešte aj reverzným nabíjaním.

Smartfón Google Pixel 8 prišiel na trh za cenu 799 eur. Teraz si ho viete ale kúpiť už za 599 eur, čo predstavuje úsporu 200 eur alebo aj 25 %. Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.