Reklama

Vlajková NVIDIA GeForce RTX 4090 v tele notebooku? To je nový ROG Strix SCAR 18!

TECHBOX

Pre hráča niet krajšieho momentu, ako keď mu hra automaticky nastaví všetky grafické detaily na Ultra. Presne tento slastný pocit budete s novým herným notebookom ROG Strix SCAR 18 zažívať pri každom jednom novom titule.

Dôvod? Vo svojom tele totiž ukrýva najnovší hardvér od spoločností Intel a NVIDIA, ktorých potenciál si naplno užijete na špičkovom 18″ displeji aj pod záštitou špičkového chladiaceho systému. Teraz si na tento hardvér posvietime ešte detailnejšie.

Všetko to začína pri vlajkovom 24-jadrovom procesore 13. generácie, alias pri tom najlepšom z najlepšieho na trhu, Intel Core i9-13980HX. Zložený je z ôsmich výkonných jadier, ktoré dokážu zamakať pri najnáročnejších úlohách a 16 úsporných jadier, ktoré na seba prevezmú zodpovednosť vo chvíľach, kedy dostane prednosť čo najdlhšia výdrž batérie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tento procesor štandardne pracuje na frekvencii 2,2 GHz, no v prípade potreby dokáže svoj takt vyšvihnúť až na 5,6 GHz, pričom vo výbave mu nechýba ani integrovaná grafika Intel® UHD Graphics schopná do istej miery utiahnuť aj moderné tituly. V prípade notebooku ROG Strix SCAR 18 je však tento procesor v hrách mozgom, zatiaľ čo pomyselnými svalmi je vlajková dedikovaná grafická karta.

Ak osme to už prezradili v nadpise, táto herná mašina je v najvyššej konfigurácii vybavená najnovšou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 4090 s maximálnym TGP až 175 W. Jej súčasťou je až neuveriteľných 9 728 CUDA jadier a v hrách či 3D programoch dokáže pracovať až so 16 GB pamäťou typu GDDR6. Podobne ako pri procesore, aj v tomto prípade ide to najlepšie, čo si aktuálne v rámci grafických kariet môžete dopriať.

Ak ste zvedaví, ako dokáže ROG Strix SCAR 18 tento hardvér schladiť v pomerne stiesnených priestoroch, určite neprehliadnite predchádzajúci diel nášho špeciálneho seriálu. Procesorom a grafickou kartou však kľúčová hardvérová výbava tohto modelu rozhodne nekončí.

Operačný systém Windows 11, programy a samotné hry, sa v oboch variantoch tohto modelu môžu oprieť až o 32 GB operačnú pamäť typu DDR5-4800. Väčšina hráčov pravdepodobne nenarazí na limity tejto kapacity, no pokiaľ pracujete s náročnejšími programami, zvedaví možno budete na možnosti jej rozšírenia. Máme pre vás dobrú správu, maximálne ROG Strix SCAR 18 podporuje až 64 GB RAM.

Pozrite si

ROG Strix SCAR 18 ťa vtiahne do iného sveta, postará sa o to Nebula

Nemenej dôležité ako už spomínané komponenty je aj interné úložisko, kde herná divízia Republic of Gamers opäť nenechala nič na náhodu. V najvyššej konfigurácii si tu totiž môžete dopriať duálnu zostavu PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 Performance SSD diskov s kapacitou 2 + 2 TB! Na hry a prácu tu tak budete mať nielen dostatok priestoru, no zároveň sa môžete tešiť aj na ich bleskové načítavanie.

ROG Strix SCAR 18 je dokonalou ukážkou toho, ako to vyzerá, pokiaľ si nestanovíte limity. Pre pravých hráčov ide o jasnú voľbu, no verte či nie, ani toto ešte stále nie je všetko, čo táto novinka na poli herných notebookov ponúka. Sledujte nás preto aj naďalej, už čoskoro vám totiž bližšie predstavíme jeho dizajn, ktorý v sebe ukrýva mnoho vychytávok.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.