Reklama

ROG Strix SCAR 18 ťa vtiahne do iného sveta, postará sa o to Nebula

TECHBOX

Nebula je názov pre medzihviezdny oblak plynu a prachu, ktorý na niektorých fotografiách pripomína ľudské oko. Nie je preto žiadna náhoda, že práve tento názov si herná divízia spoločnosti ASUS vybrala pre označenie svojich špičkových herných displejov. Ulahodia oku a zároveň ťa vtiahnu do iného sveta.

V redakcii sme si mali možnosť vyskúšať kvality ROG Nebula obrazovky na novom vlajkovom hernom notebooku ROG Strix SCAR 18. Nebudeme preháňať ak povieme, že sme z neho nechceli spustiť oči.

Displeje technologicky za posledné roky neuveriteľne pokročili a tak už dnes nie je ničím výnimočným, ak v ich špecifikáciách narazíš na množstvo pojmov a čísiel, ktoré ti nemusia na prvý pohľad nič hovoriť. Ako teda jednoducho zistíš, že ide o kvalitný displej? Republic of Gamers má na to jednoduché riešenie, stačí pri ňom hľadať označenie ROG Nebula.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tento názov zastrešuje celé spektrum špecifikácií, ktoré ti zaručia, že sa budeš môcť tešiť na skutočný vizuálny zážitok z hier. Ak sú ti však technológie tak blízke ako nám, ROG Nebula displej sa oplatí spoznať aj detailnejšie a to spolu so spičkovým notebookom ROG Strix SCAR 18, ktorý dokáže využiť jeho potenciál naplno.

Hneď na prvý pohľad je vidieť, že ROG Strix SCAR 18 nie je žiaden drobec a to preto, že výkonnostný potenciál 13. generácie procesoru Intel Core a grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 4080, resp. až RTX 4090, premieta na priestrannej 18-palcovej uhlopriečke. Na druhý pohľad si možno všimnúť, že oproti väčšine displejov je o niečo vyšší, využíva totiž pomer strán 16:10, vďaka čomu sa naň zmestí viac obsahu aj na výšku.

Pozrite si

ROG Strix SCAR 18: beštia, ktorá si dáva herné konzoly na raňajky

Spomínaný hardvér patrí medzi aktuálnu špičku na trhu a tak nie je výnimkou, že hry na ňom pobežia aj pri viac ako 200 snímkach za sekundu. Toto snímkovanie však v prípade ROG Strix SCAR 18 nejde takpovediac do stratena. Jeho ROG Nebula displej totiž ponúka až 240 Hz obnovovaciu frekvenciu, pričom jeho odozva je na úrovni iba 3 milisekundy.

Každý pohyb myšou a stlačenie klávesy sa tak okamžite premietne na displeji a ty tak získaš nielen plynulejší obraz a teda lepší vizuálny zážitok, ale aj značnú výhodu pred protihráčmi s pomalejšími obrazovkami.

Ak si neviete rozdiel medzi štandardnými 60 Hz a tu prítomnými 240 Hz dobre predstaviť, ponúkame vám malú praktickú ukážku.

Rýchlosť je však iba jedna stránka ROG Nebula obrazovky, tú druhú tvorí kvalita obrazu. Použitý panel ponúka jas 500 nitov, vďaka čomu nielen dobre vyzerá aj pri hraní počas dňa, ale zároveň umožňuje notebooku ROG Strix SCAR 18 vykresliť HDR obsah vo formáte Dolby Vision, ktorého je vo svete hier, ale aj filmov a seriálov čoraz viac.

Pridajte si k tomu 100 % pokrytie farebného spektra DCI-P3 spolu s certifikáciou PANTONE® a pred sebou máte rázom displej, na ktorom budete bez obáv robiť aj prácu citlivú na presné vykreslenie farieb, ako je napr. úprava fotografií a videí, či práca s grafikou.

Keďže za počítačmi trávime dnes viac času ako kedykoľvek predtým, je tiež dôležité, aby vami najpoužívanejší displej disponoval nejakou formou ochrany vášho zraku. Nebula obrazovky tak disponujú certifikáciou TÜV Rheinland, ktorá je zárukou nízkej emisie potenciálne škodlivého modrého svetla, blikania a únavy zraku aj pri dlhších posedeniach pri hrách.

Popri týchto špecifikáciách a certifikáciách je však spôsob, akým ROG Strix SCAR 18 vykreslí vaše obľúbené herné tituly, stále vo vašich rukách. Prostredníctvom programu Armoury Crate si môžete zmeniť farebný gamut obrazovky či teplotu, alebo si rovno vybrať niektorý z pred-definovaných profilov, kde nájdete aj špeciálne režimy prispôsobené pre pretekárske hry, RTS/RPG či FPS alebo filmy.

ROG Nebula obrazovka je však iba základ, na ktorý sa ľahko zvyká a z ktorého už niet cesty späť. Nový špičkový herný notebook ROG Strix SCAR 18 toho však ponúka ďaleko viac a my sa už teraz tešíme, ako vám už čoskoro priblížime nielen jeho vzhľad, ale aj výkon či prepracované chladenie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.