Reklama

Videli ste už Teslu Cybertruck po čínsky? Nech sa páči!

Zdroj | Dongfeng
Michal Sobek
Zdroj | Dongfeng
Zdroj | Dongfeng

Zrejme nie je prekvapením, že čínske automobilky sa neraz dizajnovo inšpirujú u obľúbených modelov alebo aj značiek. Videli sme tak napríklad inšpiráciu elektrickým Taycanom, ale aj Rolls-Royceom.

Teraz čínska automobilka Dongfeng na čínskom autosalóne ukázala viacero svojich konceptov, najviac však zaujal 2024 Concept Pickup Truck. Inšpirácia elektromobilom Tesla Cybertruck je tu tak zjavná.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ide tak o elektrický pick-up s futuristickým dizajnom. Tým pádom, že model Tesla Cybertruck sa zrejme v Číne predávať nebude, miestne automobilky sa tak snažia vyplniť po nej medzeru vlastnými riešeniami.

Stále však ide len o koncept, ale na rozdiel od Cybertrucku nepoužíva zvonku nerezovú oceľ, čo je práve Tesle vytýkané, aj keď uznávame, že na prvý pohľad to vyzerá skutočne efektne. Zadný kufor sa otvára klasicky v jednom kuse, k dispozícii je aj predný kufor.

Zdroj | Dongfeng

Vpredu aj vzadu sa LED svetla skryli do svetelného pruhu, ktorý sa tiahne z jednej strany na druhú. Zaujímavosťou je, že Dongfeng ukázal aj možnosť vytvorenia si zo zadného kufra aj jednoduchý stan.

Ak sa pozrieme do interiéru, tak je tu možné vidieť pomerne hranatý volant a veľký centrálny dotykový displej. Dvere sa pritom otvárajú oproti sebe, teda nie tak, ako na bežných autách, čo zrejme uľahčuje nastupovanie a vystupovanie z vozidla.

Zdroj | Dongfeng

Keďže ide o koncept, tak veľa špecifikácií je zahalených tajomstvom. Vieme len to, že použitá platforma umožňuje podporu maximálneho výkonu 973 kW, čo je 1 300 konských síl.

Taktiež ani nevieme to, či tento koncept ostane len na papieri alebo časom príde reálne do predaja a s akými dizajnovými úpravami sa tu stretneme.

Pozrite si

270 elektromobilov na slovenskom trhu! Poznáme aj ich ceny, batérie i dojazdy

Zatiaľ však ide o model, o ktorý by bol v domovskej Číne skutočný záujem, to isté by sa dalo povedať aj o európskom trhu, kde taktiež zrejme Cybertruck nedorazí.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.