Reklama

Vďaka nenápadnému cykloradaru Garmin budete mať oči aj vzadu

Zdroj | Garmin
Michal Sobek
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

E-bike je super vec, pokiaľ chcete niekam dochádzať a neprísť tam unavený a spotený. Treba však myslieť aj na bezpečnosť v premávke, pričom Garmin predstavil nenápadný cykloradar so zabudovaným svetlom.

Je to zároveň prvý radar spoločnosti, ktorý je bez batérie a pripája sa priamo na kompatibilný e-bike. Ide naozaj o malé zariadenie s rozmermi 41,2 x 77,7 x 20 mm a hmotnosťou len 50 gramov. Zachytáva vozidlá, ktoré sa približujú zozadu a vizuálne alebo zvukovo na nich upozorní na displeji kompatibilných Garmin hodiniek, cyklopočítača, ale aj smartfónu s nainštalovanou aplikáciou Varia.

Obsah pokračuje pod reklamou

Cykloradar začne detegovať vozidlá za vašim e-bikom. Dokáže zachytiť viacero áut, a to až do vzdialenosti 140 metrov. Aby ste nemuseli stále pozerať na smartfón, tak dostanete aj vibračné a zvukové upozornenie.

V aplikácii sa vám zobrazí cesta, pričom sa na nej graficky zobrazia autá za vami. Cykloradar dokáže upozorniť na približujúce sa vozidlo alebo aj na rýchlo približujúce sa vozidlo, čím sa dokážete včas vyhnúť prípadnej kolízii.

Toto príslušenstvo slúži zároveň aj ako silné zadné svetlo. To je viditeľné aj počas dňa až do vzdialenosti 1 600 metrov a má 4 režimy : stále, režim pelotón, nočné záblesky a denné záblesky. Taktiež dokáže automaticky meniť svoju intenzitu, aby vás vodiči videli aj na veľkú vzdialenosť.

Pozrite si

4 skvelé e-biky na dochádzanie do práce, teraz s vynikajúcou zľavou!

Výhodou je už vyššia spomenutá absencia batérie, tým pádom toto svetlo nemusíte špeciálne nabíjať, čo je rozhodne plus. Spojenie prebieha cez Bluetooth Low Energy a ANT+. Garmin toto príslušenstvo s názvom Varia eRTL615 začne už čoskoro predávať za cenu 299,99 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.