Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Úplne nová aplikácia iRobot Home vám poriadne uľahčí život

Úplne nová aplikácia iRobot Home vám poriadne uľahčí život
PR článok
Úplne nová aplikácia iRobot Home vám poriadne uľahčí život

Svetoznámy výrobca robotických pomocníkov do domácnosti, iRobot, ktorý oslavuje už 30. narodeniny, kompletne pretvoril svoju mobilnú aplikáciu pre maximalizovanie používateľského pohodlia. Vďaka nej a umelej inteligencii je možné vysávaču a mopovaču povedať, aby vyčistili priestor iba pod jedálenským stolom, prípadne v tomto čase aj pod vianočným stromčekom.

Určite to poznáte, hlavne ak máte deti, že po raňajkách, obede či večeri ostávajú pod jedálenským stolom vždy nejaké omrvinky, nech si človek dáva akýkoľvek pozor. Milovníci čistoty ale môžu plesať, iRobot kompletne prerobil mobilnú appku, cez ktorú je možné Roombe a Braave povedať, aby vyčistili práve napríklad spomínaný priestor pod stolom.

Navyše, roboty iRobot najvyšších sérií, je možné v tomto predvianočnom čase vďaka umelej inteligencii poslať, aby dali do poriadku priestor pod vianočným stromčekom, z ktorého neraz opadáva drobné ihličie. Ak teda pod stromčekom nemáte práve vianočné darčeky, Roomba môže kompletne vysať všetko ihličie a Braava zas povytiera aj ten najjemnejší prach. A domov je opäť kompletne čistý.

To všetko je možné vďaka úplne novej mobilnej aplikácii iRobot Home. Tá sa zmenila na personalizované riadiace stredisko, prispôsobené zvyklostiam používateľa pri upratovaní. A to už je úplne iná úroveň ovládania robotických pomocníkov. Vyskúšali sme ti to aj v našej novej redakcii.

Pozrite si

iRobot Roomba i7+ – ešte múdrejší a netreba ho ani vysýpať!

Hlavná obrazovka každého používateľa je dokonca rozdielna, keďže sa dá prispôsobiť podľa vašich potrieb. Už samotná inštalácia robotov je omnoho jednoduchšia. Hneď po inštalácii aplikácia používateľovi predstaví jeho robota, základné funkcie a aj to, ako funguje a ako sa oň starať. Stručný návod na použitie v pár sekundách. A iRobot sa môže pustiť do mapovania priestoru.

Na to potrebuje niekoľko vysávaní priestoru, no môže pokojne chodiť tichšie, bez vysávania. Po zmapovaní priestoru je v appke možné vyznačiť a pomenovať jednotlivé miestnosti. Vďaka tomu je možné zvoliť konkrétne miestnosti, alebo kombináciu miestností, ktoré sa majú pravidelne či nepravidelne čistiť.

Okrem toho si iRobot robot mapu neustále optimalizuje, aby bolo čistenie čo najefektívnejšie a najrýchlejšie. Veľkým plusom je, že váš robotický pomocník iRobot si dokáže zapamätať viacero podlaží, celkovo až 10 máp(!), a sám vie rozoznať, na ktorom podlaží, resp. mape sa nachádza. Plusom je i to, že pokiaľ boli v čase mapovania zatvorené dvere do niektorej miestnosti, robot ponúkne pridanie priestoru do mapy aj dodatočne.

Počas čistenia zároveň vidíte, v ktorej miestnosti iRobot práve upratuje. V redkakcii sme si naplno užívali model iRobot i7+, ktorému nechýba zberná nádoba na nečistoty – vie sa do nej sám aj vysýpať! O ukončení čistenia, samozrejme, dostanete notifikáciu. Tú dostanete aj vtedy, ak sa vyžaduje vaša pozornosť – vytvorená inteligentná mapa, nájdená nová oblasť, plný zásobník…a podobne.

V histórii sa nachádza zoznam posledných upratovaní a štatistika. Po kliknutí na upratovanie máte zároveň k dispozícii kompletný report Clean Map. Ten obsahuje mapu vysávaného priestoru, veľkosť plochy a trvanie čistenia a medzidobíjania. Teraz už chápete, prečo sú vysávače iRobot najinteligentnejšie.

iRobot po novom dokáže zistiť, ako upratujete a ponúkne vám odporúčania plánov založené na zvykoch pri upratovaní. Napríklad, ak vždy upratujete v pondelok a stredu niekedy okolo desiatej ráno, váš iRobot to zistí a odporučí nastaviť plán vysávania na tento čas. Tým vám pomôže upratovanie úplne zautomatizovať.

Pozrite si

iRobot Roomba i3+ je najdostupnejší robot, ktorý sa vie vysýpať sám!

Podobne je to so sezónnymi odporúčaniami. Appka iRobot Home ponúka odporúčania založené na sezónnych faktoroch, ako je napríklad množstvo peľu v regióne, počasie, či obdobie pĺznutia domácich miláčikov. Takže ak vlastníte povedzme psa, toto je funkcia stvorená práve pre vás.

Veľkou výhodou spomínanou už v úvode sú práve nové zóny čistenia. Tie si môžete do inteligentnej mapy pridať aj manuálne. Ide to v niekoľkých jednoduchých krokoch, pričom po zadaní konkrétneho miesta ho viete aj pomenovať. Hoci je appka v češtine, odporúčame ale pomenovanie priestorov v angličtine, práve pre to, aby ste mohli robotom dávať aj hlasové príkazy cez hlasových asistentov Amazon Alexa alebo Google Assistant. Áno, aj toto robotické vysávače iRobot dokážu.

To isté platí opačne, o zónach, ktoré nechcete aby robot vysával. Napríklad ide o pelech a miesto s jedlom pre domáceho miláčika, alebo stojan s kvetom, ktorý by mohol spadnúť, ale aj miesta, kde by sa robot mohol zasekávať, napríklad pod WC misou v kúpeľni.

Roboty sú ale natoľko múdre, že vedia spolupracovať s inými prvkami smart domácnosti. Podmienené akcie vám umožňujú pridávať pravidlá do plánov čistenia. Napríklad čistiť iba vtedy, keď ste mimo domova.

Ďalším plusom je aj možnosť vytvárania obľúbených čistení. Napríklad najčastejšie upratujete kuchyňu, chodbu a koberec pod stolom, tak si tieto dve miestnosti a zónu spojíte do obľúbeného čistenia. Následne voľbou tejto obľúbenej položky robot vie, že má ísť čistiť do kuchyne a chodby a ešte aj koberec pod stolom. Takisto sa dá načasovať častejšie upratovanie pre toto obľúbené čistenie a menej časté upratovanie pre ostatné miestnosti, alebo zóny.

Bonusom pre majiteľov viacerých robotov je technológia Imprint Link, ktorá spája robotický vysávač Roomba série 900, série i a s a robotický mop iRobot Braava jet m6. Keď Roomba ukončí vysávanie, povie mopovaču Braava jet m6, že môže začať mopovať. O ďalší krok v upratovaní menej. Táto možnosť je pritom dostupná pri manuálnom spustení čistenia, pri plánovanom čistení, ako aj v obľúbených čisteniach.

iRobot mimochodom tento rok oslavuje svoje 30. narodeniny. Za tých 30 rokov stihol predstaviť množstvo produktov, ktoré sa dostali k vyše 30 miliónom používateľov. Celosvetovo patrí iRobotu prvá priečka v robotoch pre domácnosti, za čo vďačí aj vyše 1 500 patentom pre svoje produkty.

Zdroj | iRobot

iRobot a jeho aktuálnu novinku – robotický smart vysávač iRobot Roomba Combo, ktorý dokáže vysávať i mopovať zároveň, sme nominovali aj do súťažnej ankety NAY TECHBOX ROKA 2020 v kategórii INOVÁCIA. Ak mu chcete odovzdať svoj hlas a pritom získať možnosť vyhrať jednu zo siedmych super cien vrátane iRobot Roomba Combo, stačí zahlasovať na webe ankety NAY TECHBOX roka 2020.

Hlasovať môžete do 13. januára 2021.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2020 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.