Reklama

iRobot Roomba i3+ je najdostupnejší robot, ktorý sa vie vysýpať sám!

Zdroj | iRobot
Števo Porubský
Zdroj | iRobot
Zdroj | iRobot

Americký iRobot predstavil najnovší prírastok medzi robotické vysávače série i, model i3+. Tak ako jeho väčší súrodenci s dodatkom „plus“, aj novinka sa dokáže vysýpať úplne sama. Stačí mu raz za čas vymeniť poriadne drahé vrecko (20 € za 3 ks) na odpad v základňoej stanici Clean Base ea inak sa oňho nemusíte vôbec zaujímať.

Zdroj | iRobot

Roomba i3 vzdialene pripomína svojich väčších súrodencov, teda ešte tých pôvodných, okrúhlych, no čosi si požičala aj z aktuálneho top modelu S9+.   Má vcelku úhľadný dizajn, zásobník na nečistoty sa vyberá z bočnej strany a je plne umývateľný. Horná strana má len tri základné tlačidlá – zapnutie, tlačidlo Home a Spot.

Zdroj | iRobot

Samozrejmosťou je bočná kefka v spodnej časti, rovnako identické so staršími modelmi sú aj silikónové hlavné kefy v strede vysávača. Na orientáciu v priestore využíva základné navigovanie iAdapt 2.0. Novinka využíva ale aj Reactive Sensor Technology, ktorá by mala zabrániť Roombe ísť pod nábytok či toaletné misy, kde sa nezmestí.

Zdroj | iRobot

Výrobca opäť porovnáva saciu silu s modelom Roomba 600, no ten je už pomerne starý a so starými technológiami, vrátane klasickej kefy. V praxi bude sacia sila rovnaká, akú ponúkajú súčasné Roomby. Plusom je Dirt Detect, kedy Roomba prejde niekoľkokrát po mieste, na ktorom detegovala viac nečistoty. Chýba však Carpet Boost pre zvýšenie vvýonu pri vysávaní koberca.

Zdroj | iRobot

Roomba i3+ ale nevie vytvárať mapy, takže nie je možné v appke, ale ani pomocou hlasu prikázať Roombe, aby šla vysávať napríklad kuchyňu či chodbu. Vysávať vie iba celý priestor, ktorý nie je obraničený prekážkami, alebo virtuálnymi stenami (nie sú súčasťou balenia).

Zdroj | iRobot

Keďže ide o novinku, aj i3+ podporuje nový Genius Home Intelligence, no nie v plnom fungovaní, ako top kúsky. Výrobca nešpecifikuje batériu a ani to, koľko vydrží vysávať na jedno nabitie. Známe je ale to, že sa vie ísť počas jedného vysávacieho cyklu nabiť a prácu potom dokončiť.

Zdroj | iRobot

To najdôležitejšie na novinke je ale Clean Base, základňová stanica s druhým vysávačom vo vnútri, ktorý je schopný vysať nečistoty z vnútra Roomby a tak sa o ňu nemusíte starať aj niekoľko mesiacov. Teoreticky. Prakticky by ste mali pravidelne kontrolovať kefy v spodnej časti a občas prečistiť aj senzory. Sáčok vo vnútri Clean Base by sa mal meniť keď je plný, čo závisí od toho, akú veľkú a znečistenú máte doma podlahu.

Zdroj | iRobot

iRobot Roomba i3+ ale nie je sama. Okrem nej totiž iRobot predstavil aj základný model i3, ktorý nemá základňovú stanicu s automatickým vysýpaním odpadu a je o 200 € lacnejší. Novinka i3+ je zatiaľ iba na domácom trhu s cenou 599,99 dolárov. U nás môžeme očakávať podobnú cenu, ale v eurách. Za takú aktuálne začína model i7, no bez Clean Base. O 200 € je drahší model i7+.

Zdroj | iRobot
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.