Reklama

Roomby od iRobot budú ešte múdrejšie, výrobca im pridáva domácu inteligenciu

Zdroj | iRobot
Števo Porubský
Zdroj | iRobot
Zdroj | iRobot

Americký výrobca iRobot, ktorý sa vo svete i u nás preslávil robotickými vysávačmi Roomba, predstavil novú funkciu pre svoje top modely – Genius Home Intelligence v novej mobilnej aplikácii. Má ísť o platformu, vďaka ktorej budú Roomby, ale aj mopovač Braava múdrejšie a vďaka tomu s nimi nebudú mať majitelia už žiadnu starosť. Naopak.

Všetko to začína novou aplikáciou iRobot Home App. Tá je už na prvý pohľad čistejšia a prehľadnejšia, pričom pribúdajú aj nové funkcie. Prvou je napríklad vysávanie konkrétnej oblasti vo vybranej miestnosti. Stačí zvýrazniť oblasť, ktorú chcete vysávať a Roomba vysáva.

Zdroj | iRobot

Navyše, takéto jednotlivé zóny je možné aj pomenovávať, takže nabudúce bude stačiť Roombe povedať príkaz cez hlasového asistenta, aby povysávala okolo sedačky v obývačke.

Zdroj | iRobot

Tak, ako je možné vytvoriť špecifické zóny pre vysávanie, je možné vytvoriť aj zóny, do ktorých Roomba nesmie. Ísť má napríklad o miesta pre domácich miláčikov, prípadne miesta s krehkým alebo labilným nábytkom.

Zdroj | iRobot

Zaujímavosťou je, že nová appka je schopná ponúkať aj tipy na základe sezóny. Napríklad v sezóne pĺznutia zvierat je appka pripravená ponúkať notifikácie majiteľovi, aby myslel na častejšie vysávanie.

Zdroj | iRobot

Zároveň majú aj samotné Roomby ponúkať tipy, kde vysávať častejšie, keďže sú schopné detekcie zvýšenej nečistoty. Taktiež majú byť top modely (i7, s9) schopné dávať tipy, ktoré zóny by mali byť zaradené do No-go miest, pretože sa tam často zasekávajú (často to býva napríklad pod zaveseným WC).

Novinkou v appke sú aj obľúbené scenáre. Vďaka nim nebude potrebné zadávať úlohu Roombe či Braave v krokoch, ale stlačením jedinej ikony. Napríklad jeden raz si naklikáte cez IFTTT, čo má Roomba a prípadne Braava robiť po raňajkách, po večeri či akýkoľvek iný plán/scenár a v budúcnosti bude stačiť už iba jediný dotyk v appke.

Zdroj | iRobot

Appka Home App od iRobot má byť ešte viac prepojená so smart prvkami v domácnosti. Vďaka tomu Roomba či Braava bude vedieť, že ste napríklad ešte doma a nespustí sa vysávanie, no zároveň keď opustíte domov, začne sa proces upratovania.

Zdroj | iRobot

Všetky vyššie spomínané funkcie budú dostupné iba pre top modely výrobcu, ktoré sú schopné mapovania priestoru. Vybrané funkcie, ktoré nepotrebujú využívať mapovanie budú ale dostupné aj pre tie najlacnejšie modely. 300-eurový vysávač tak môže byť zrazu extrémne múdry a nebude vysávať v prípade, že ste doma.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.