Reklama

TvOS 14 prináša YouTube v 4K rozlíšení, obraz v obraze, podporu viacerých účtov

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple včera na on-line konferencii WWDC 2020 okrem iných noviniek predstavil aj tvOS 14. Prináša významné uľahčenie používania, zdieľanie zvuku či podporu viacerých účtov.

Minulý rok dostal tvOS 13 nové Ovládacie centrum, podporu viacerých používateľov s funkciou Up Next, natívnu podporu pre herné ovládače Xbox One a Playstation DualShock 4 no aj zaujímavé šetriče obrazovky z hlbín mora.

Pozrite si

Všetko o Apple Arcade: Od aktivácie, cez výber hier až po deaktiváciu

Tento rok pribúda v aplikácii Domov karta Náhľad domácnosti (Home View), ktorá integruje HomeKit a funkcie smart domácnosti priamo do zariadenia. Majitelia Apple TV tak získajú s novým OS prístup k videokamerám a príslušenstvu podporujúceho smart domácnosť cez Siri alebo Ovládacie centrum. Vďaka tomu môžu napríklad vidieť na veľkej obrazovke živé náhľady z kamier zobrazujúce návštevníka pred dverami.

Zdroj | Apple

Predstavený tvOS 14 poskytuje podporu viacerých používateľov. To im umožní napríklad v Apple Arcade pokračovať v hre presne tam, kde naposledy skončili. K dispozícii je tiež rozšírená podpora ovládačov Xbox s tvOS 14. Apple TV si rozumie s modelmi Xbox Elite 2 a Xbox Adaptive.

Pozrite si

14 najlepších noviniek, ktoré prináša nový iOS 14

Novinkou je zdieľanie zvuku do Apple TV a podpora obrazu v obraze. Očakávanou aktualizáciou tvOS 14 je podpora pre YouTube v 4K rozlíšení. Načase.

Vylepšenia sa dočkalo aj AirPlay, takže 4K videá z iOS a iPadOS sa zobrazia v plnej kvalite na Apple TV, dajú sa pozerať aj v režime „obraz v obraze”.

Medzi ďalšie nové súvisiace funkcie patrí hlásenie domových zvončekov na HomePod-e, prepracovaná aplikácia Domov pre iOS a iPadOS, zóny aktivít alebo rozpoznávanie tváre pre kamery s podporou HomeKit Secure Video.

Zdroj | Apple

Na ktoré Apple TV nainštalujete tvOS 14?

Nový systém nainštalujete na Apple TV 4. generácie a na Apple TV 4K. Starše modely nový OS už zrejme podporovať nebudú.

Iné je to s podporou streamovacej služby Apple TV+. Tá bude dostupná na starších boxoch, okrem toho po novom pribudne na vybraných TV modeloch od Samsungu a Vizio a tiež na smartfóny Sony.

Vývojárska verzia tvOS14 je už včera večera k dispozícií, prvá verejná beta by sa mala uvoľniť na budúci týždeň. Čo si myslíte o novinách v tvOS 14 vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.