Reklama

Toto sú top tri skladacie véčka, ktoré si môžete kúpiť aj na Slovensku

Michal Sobek

Skladacie smartfóny sú fenoménom dnešnej doby. Zvlášť moderné véčka nás vrátili nostalgicky niekoľko rokov späť do minulosti. Aké najlepšie tri kúsky si viete kúpiť aj na našom trhu?

Výhoda skladacích véčok je jasná, a to taká, že zložením získate v podstate polovičné rozmery klasického smartfónu. Takto zmenšený smartfón sa lepšie nosí či už vo vrecku alebo dámam v kabelke.

Pozrite si

Porovnali sme Motorolu razr 40 ultra so Samsung Galaxy Flip5

Obsah pokračuje pod reklamou

Výrobcovia však myslia aj na to, aby ste pre každý jednoduchý úkon nemuseli smartfón hneď roztvárať a za týmto účelom nasadzujú čoraz väčšie externé displeje, takže vidno, že toto je aktuálny trend pri týchto skladacích véčkach, pričom sa mu nevyhol žiaden výrobca.

Každý z týchto vybraných smartfónov sme mali v redakcii na test, a tak si môžete prečítať naše podrobné recenzie. S pokojom v srdci tak môžeme povedať, že nech si vyberiete z trojice akýkoľvek model, tak krok vedľa rozhodne nespravíte.

Motorola Razr 4 Ultra

Začnime modelom od spoločnosti Motorola, ktorá prišla v minulosti so štýlovými véčkami Razr a v tejto línii pokračovala aj so skladacím displejom. Model 40 Ultra je vybavený 3,6-palcovým vonkajším AMOLED displejom, na ktorom je možné spúšťať bežné aplikácie a 6,9-palcovým vnútorným AMOLED displejom.

Do vonkajšieho displeja je integrovaná aj dvojica fotoaparátov v zložení: hlavný 12-megapixelový fotoaparát a 13-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát. O výkon sa stará minuloročná špička v podobe Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Negatívom je, že tu máme len certifikáciu IP53 proti postriekaniu vodou. Batéria má kapacitu 3 800 mAh, nechýba 30-wattové drôtové a 5-wattové bezdrôtové nabíjanie.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

OPPO Find N2 Flip

Model od OPPO má 3,26-palcový vonkajší AMOLED displej, ktorá dopĺňa ten vnútorný s uhlopriečkou 6,8-palca. Ani OPPO do tohto smartfónu nenasadilo odolnosť proti vode. Za vysokým výkonom stojí procesor od spoločnosti MediaTek, konkrétne ide o model Dimensity 9000+.

Aj v tomto prípade máme dva fotoaparáty, ku 50-megapixelovému hlavnému fotoaparátu sa pripája aj 8-megapixelový ultraširokouhlý senzor. Batéria má veľmi slušnú kapacitu na úrovni 4 300 mAh a pridáva sa k tomu aj 44-wattové drôtové nabíjanie, to bezdrôtové však chýba.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

Samsung Galaxy Z Flip5

Obsah pokračuje pod reklamou

Aktuálne už piata generácia skladacieho véčka zlepšila všetko, čo jej bolo v minulosti vyčítané, hlavne už tu nemáme nevzhľadnú medzeru v zloženom stave. Taktiež extrémne narástol vonkajší AMOLED displej na uhlopriečku 3,4-palca a ten vnútorný ostal na hodnote 6,7-palca.

Samsung ako jediný výrobca skladacích smartfónov ponúka certifikáciu proti vode IPX8. Po stránke výkonu tu máme aktuálnu to najlepšie, a to Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Taktiež smartfón obsahuje 12-megapixelový hlavný a 12-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát. Batéria má kapacitu 3 700 mAh spolu s 25-wattovým drôtovým, 15-wattovým bezdrôtovým a 4,5-wattovým reverzným nabíjaním.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

Okrem týchto kúskov môžeme spomenúť napríklad o niečo odľahčený model Motorola Razr 40 alebo minulú generáciu Samsung Galaxy Z Flip4. Sú však aj modely, ktoré sa u nás zatiaľ nepredávajú, ako napríklad OPPO Find N3 Flip. Tam je ale možnosť, že časom dorazí aj na Slovensko.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.