Reklama

Konvertibilný notebook Toshiba Portégé X20W láka využitím i výdržou batérie

Zdroj | Toshiba
Imrich Maťo
Zdroj | Toshiba
Zdroj | Toshiba

Japonský výrobca Toshiba si do kalifornského Las Vegas na výstavu CES 2017 priniesol nový konvertibilný notebook Toshiba Portégé X20W.

Zdroj | Toshiba

Výrobca ho prezentuje štyrmi stručnými, ale výstižnými slovami: Sleek, versatile, modern and powerful (Elegantný, všestranný, moderný a výkonný). Myslíme si, že mu môžeme dať za pravdu.

Pozrite si

Nová generácia Ultrabooku Toshiba Portégé Z20t s USB-C a výdržou 19 hodín

Elegancia z neho srší už na prvý pohľad a o všestrannosti nás presvedčí 360° pánt. Vďaka nemu je možné Portégé X20W využiť vo viacerých režimoch, notebook, „Tabletop“ (otvorený na 180°), prezentačný mód (stan), alebo v režime tablet.

Zdroj | Toshiba

Modernosť a výkonnosť nový Portégé X20W preukazuje napríklad použitím najnovších procesorov Intel 7. generácie, hrúbkou len 15,4 mm pri hmotnosti cca 1,13 kg, alebo výdržou batérie do 16 hodín.

Pozrite si

Toshiba Portégé A30-C – prenosný odolný notebook

Na zobrazovanie slúži 12,5-palcový Full HD multi dotykový displej, prekrytý ochranným Gorilla Glass 4. Ten zároveň podporuje aktívny stylus TruPen využívajúc Wacom Feel technológiu, umožňujúcu detekciu 2 048 úrovní tlaku.

Zdroj | Toshiba

Portégé X20W je kompatibilný s dvojicou dokovacích riešení, Toshiba WiGig Dock a Toshiba Thunderbolt 3 Dock (tie budú dostupné neskôr). Vybavený je aj dvomi IR kamerami, umožňujúcimi odomknutie zariadenia rozpoznaním tváre prostredníctvom Windows Hello.

Zdroj | Toshiba

Ani zvukovo nie je novinka ochudobnená, keďže má zabudované stereo reproduktory Harman Kardon a implementovaný DTS Sound softvér. Stránku konektivity pokrývajú bezdrôtové technológie Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.2, ale aj klasický USB-A 3.0, USB-C, či 3,5 mm combo audio jack.

Port USB-C pritom využijete nie len na nabíjanie zariadenia, ale aj na pripojenie periférií pri podpore Thunderbolt 3. Operačným systémom je, ako inak, Windows 10.

Zdroj | Toshiba

Notebook bude onedlho dostupný vo farbe Slate Gray exkluzívne v obchodoch Microsoft a na microsoftstore.com. Koncom januára bude verzia Onyx Blue dostupná na stránkach Toshiby a v priebehu februára aj u ostatných predajcov.

Prvé informácie neprezrádzali cenu nového Toshiba Portégé X20W, no dnes je už na stránke výrobcu zverejnená odporúčaná maloobchodná cena od 1 199,99 $.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.