Reklama

Toshiba Portégé A30-C - prenosný odolný notebook

Zdroj | Toshiba
Viktor Šmidák
Zdroj | Toshiba
Zdroj | Toshiba

Japonský výrobca Toshiba na našom trhu predstavil novinku s názvom Portégé A30-C. Tá sa zameriava na aktívnych používateľov, ktorí vyžadujú odolnú konštrukciu aj dlhú výdrž batérie.

Zdroj | Toshiba
Portégé A30-C disponuje 13-palcovým HD či Full HD displejom, ktorý je zasadený v magnéziovom tele s hmotnosťou od 1,5 kilogramu v závislosti od konfigurácie.

Pozrite si

Nová generácia Ultrabooku Toshiba Portégé Z20t s USB-C a výdržou 19 hodín

Pri konfigurácii ešte chvíľu zostaneme. Voliteľný je Intel Core i3 či i5 šiestej generácie. O grafický výkon sa postará Intel HD 520. Ďalej je tiež na výber 4 alebo 8 GB operačnej pamäte RAM či pevný disk s kapacitou 500 GB alebo SSD s veľkosťou 128 a 256 GB.

Zdroj | Toshiba
Po stránke konektivity tu nájdeme integrovanú DVD mechaniku, ktorá sa stáva čoraz väčšou raritou. Súčasťou výbavy sú aj 3 USB porty vo verzii 3.0, HDMI i VGA. Batéria nezostala nepovšimnutou a výrobca proklamuje až 10-hodinovú výdrž na jedno nabitie.

Pozrite si

MacBook Pro – čo naň hovoria svetové recenzie?

Nezvyčajnou vlastnosťou je však odolnosť a záruka notebooku. Toshiba Portégé A30-C bola testovaná skúškami H.A.L.T., ktoré robí nemecký inštitút TÜV Rheinland.

Zdroj | Toshiba
Ich súčasťou je napríklad skúška odolnosti voči tlaku na veko notebooku či rôzne pády, obliatia tekutinou a podobne. Všetky tieto testy simulujú reálne požívanie notebooku po dobu 3 až 5 rokov. Samotná klávesnica je taktiež odolná voči kvapalinám.

Pozrite si

8 Ultrabookov ako tip pre malý veľký darček pod stromček

Toshiba svojmu novému notebooku verí natoľko, že mu pridelila i zvýšenú, 3-ročnú záruku. Navyše bude pre zákazníkov určená aj služba onsite, teda oprava zariadenia priamo u zákazníka.

Zdroj | Toshiba
Ku tomu je ešte pribalená záruka spoľahlivosti, ktorá zabezpečí záručnú opravu i vrátenie nákupnej ceny v prípade, že Portégé A30-C vypovie službu v prvom roku používania z dôvodu výrobnej chyby.

Zdroj | Toshiba
Novinka príde s predinštalovaným Windowsom 10. S cenou začínajúcou na 1 099 € to však na trhu s ultrabookmi nebude mať ľahké.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.