Reklama

To najlepšie od najlepšieho: DJI Air 2S Fly more combo

Richard Pliešovský
93 %
DJI Air 2S je pokračovateľ úspešného modelu DJI Mavic Air 2, ktorý prináša lepšie funkcie za rovnakú cenu. Je určený pokročilým používateľom, ktorí chcú za svoje peniaze vyťažiť maximum kvality.

Výhody

  • Kvalitné spracovanie dronu
  • Špičkové foto a video
  • 1-palcový CMOS snímač
  • Veľmi tichá prevádzka

Nevýhody

  • Prvotné spárovanie
  • Vyššia cena
  • Objektív má pevnú clonu

Po rozbalení nás milo prekvapila luxusná brašňa, v ktorej bol uložený dron. Pri potulkách za dobrodružstvami a exkluzívnymi snímkami sa nebudete hanbiť nielen za dron, ale ani za to, v čom ho prenášate.

Proces spárovania je pomerne jednoduchý. Potrebujete si stiahnuť appku DJI, zaregistrovať sa a následne v nej vyhľadať vaše zariadenie. Ovládač sa potom spojí so smartfónom. Aplikácia vás zoznámi s ovládaním, základnými funkciami a režimami.

DJI sa rozhodol použiť diaľkové ovládanie, ktoré už poznáme z modelov Mavic Air 2 a Mini 2. V ruke sa drží pohodlne, obsahuje všetko čo potrebujete na ovládanie, vrátane známeho kardanového kolieska a tlačidiel na okamžité fotografovanie a natáčanie videa. Medzi režimami Cine, Normal a Sport sa ľahko prepína, nechýba funkcia Návrat domov.

Dron má po zložení 180 x 97 x 80 mm, padne akurát tak do vašej dlane. Na vrchnej časti dronu sú štyri senzory, ktoré zabránia kolízii s prekážkami. Najnovší systém autopilota, APAS 4.0, sa postará o to, aby sa pri natáčaní dokázal automaticky vyhnúť prekážkam, s ktorými sa stretne a bude okolo nich lietať. Na spodnej časti je pomocné svetlo, pomáha pri štarte či pristávaní v slabom osvetlení.

Určite oceníte režim SmartPhoto, ktorý môžete, v závislosti od svetelných podmienok, využiť na: HDR foto (7 rôznych expozícií a ich následné spojenie), Hyperlight (vylepší snímanie počas zlých svetelných podmienok, zlúčením viacerých fotografií získate čistejší a menej zrnitý obraz) a Rozpoznávanie scény (dron rozozná 5 hlavných zložiek fotografie – západ slnka, modré nebo, trávu, sneh a stromy).

Natáčanie 4K videa zaberie slušný balík pamäte. Akú ju má Air 2S Fly? Interná pamäť je pomerne malá, len 8 GB, podporuje však externé pamäťovky do kapacity 256 GB.

Vlastnosti Air 2S Fly

Dron má 1-palcový 20 Mpx CMOS snímač. Objektív (22 mm ekvivalent) je s clonou f/2,8, okolie sníma s 88-percentným uhlom záberu. Fotografie môžete ukladať do RAW a JPG formátov.

DJI zvládne nahrávanie videa v rozlíšení 5,4K/30 fps, 4K/60 fps a 1080p/120 fps pomocou štandardu H.264 a H.265 pri 150 Mbps. K dispozícii máte 10-bitové snímanie videa D-Log a HDR, nechýba režim filmového snímania MasterShots.

Pozrite si

DJI Air 2S – nová vlajková loď so schopnosťou natáčať 5,4K video

DJI Air 2S Fly má 595 gramov, na jedno nabitie zvládne podľa výrobcu až 31 minútový let. Nami testovaný model vydržal o pár minút menej. Dron je vybavený detektorom lietadiel a vrtuľníkov (ADS-B), piloti sú varovaní, ak sa dron priblíži k lietadlám s posádkou. Ďalšou z funkcií, ktorú sme ocenili, bola skutočnosť, že Air 2S sa po strate spojenia automaticky vrátil domov, aj keď sme ostali bez spojenia.

Air 2S je vybavený technológiou OcuSync 3.0 (O3), vďaka ktorej dokáže lietať až do 12 km (bez prekážok a rušenia). Podporuje frekvenčné pásma 2,4 GHz a 5,8 GHz a dokáže letieť rýchlosťou 68,4 km/hod.

Čo sa nám páčilo

Spracovanie dronu je perfektné, ale na to sme si pri DJI už zvykli. Pri skladaní a rozkladaní Air 2S Fly cítite, že máte v ruke naozaj kvalitný výrobok. Napriek hmotnosti takmer 600 gramov je dron pomerne malý a super prenosný.

Okrem spomínanej tašky na rameno poteší každého majteľa i sada ďalších dvoch náhradných batérií a ND filtre, nájdu využitie pri natáčaní počas jasného slnečného dňa.

DJI vybavila Air 2S programami ActiveTrack 4.0 a Point of Interest 3.0, ktoré prinášajú lepšiu presnosť sledovania subjektov počas automatizovaných letov.

Dron je neskutočne tichý, vidieť, že DJI aktualizoval elektronické regulátory rýchlosti a pokročil vo vytváraní aerodynamickejších vrtúľ, čim sa stáva používanie dronu oveľa príjemnejším zážitkom.

Čo by mohlo byť lepšie

Lepšia by mohla byť, samozrejme cena. Keď si však Air 2S Fly ohmatáte a vyskúšate, uvidíte to v inom svetle.

Okrem toho tu máme pomerne častú výčitku, ktorú smerujú používatelia k DJI, problematické spárovanie. Tu by mohol výrobca zapracovať, aby sa dokázal s dronom spojiť aj menej technicky nadaný používateľ.

Manévrovateľnosť dronu je veľmi dobrá, to však neplatí pri miernom a silnejšom vetre. Jemné pofukovanie mu ale nevadí.

Verdikt

DJI Air 2S Fly je určený pre tých, ktorí už majú (aspoň) základné skúsenosti s dronmi a vedia, čo od nich požadujú. Kto si chce vyskúšať, aké to je pilotovať dron, tomu stačí aj lacnejší, pokojne aj neznačkový model.

S takýmto zariadením dokážete urobiť minimálne poloprofesionálne zábery, kde budú jediným limitom vaše skúsenosti, resp. lokalita a svetelné podmienky, v ktorých natáčate.

Pozrite si

Drony a legislatíva: Kto potrebuje licenciu?

Ako naznačuje názov, DJI Air 2S Fly more combo je rozšírené balenie, oproti základnej výbave (dron, batéria, nabíjačka, 3 páry vrtúľ a ovládanie) dostanete tri batérie, tašku na prenášanie a ND filtre. Či vám táto doplnková výbava bude stáť za rovných 300 eur je už na vás, za „kombo“ totiž zaplatíte 1 299 eur.

O zaujímavé fotografie sa postaral Filip Izrael.

Dron DJI Air 2S Fly more combo si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.