Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

DJI Mavic Air 2 lieta 34 minút a zvláda 8K časozberné video!

DJI Mavic Air 2 lieta 34 minút a zvláda 8K časozberné video!
Zdroj | DJIv
Števo Porubský
DJI Mavic Air 2 lieta 34 minút a zvláda 8K časozberné video!
Zdroj | DJIv
Zdroj | DJIv

Čínske DJI po viac ako 2 rokoch od predstavenia svojho najlepšieho dronu pre amatérov predstavuje jeho nástupcu, DJI Mavic Air 2. Novinka má nový snímač, dokáže dlhšie lietať a prináša viaceré vylepšenia, ktoré svet doteraz nevidel.

DJI Mavic Air 2 má byť podľa tvorcov úplne nový dron, nie iba vylepšenie toho predchádzajúceho. Telo je opäť skadateľné, ideálne aj pre cestovateľov, aby dron zaberal čo najmenej miesta v batožine. Hmotnosť ale už taká nízka nie je, dosahuje takmer 600 g. Maximálna rýchlosť dronu je 68 km/h.

Zdroj | DJI

Novinka má podľa DJI lepšie lietať, jeho ovládanie na diaľku má byť podstatne jednoduchšie. Nový je totiž aj ovládač pre smartfón, ktorý už nebude v spodnej, ale hornej časti ovládača, čo bude ergonomicky určite pohodlnejšie. OcuSync 2.0 na prenos signálu má mať dosah 10 km vo Full HD rozlíšení.

Zdroj | DJI

Pozitívom pre používateľov má byť aj dlhší čas vo vzduchu, a to až 34 minút. Výmenou batérie v priebehu sekúnd sa čas opäť predĺži o ďalšiu viac ako pol hodinu. Aj keď to znie stále málo, pôvodný Mavic Air zvládal 21 minút vo vzuchu. Mavic Air 2 za lepší čas má vďačiť aj systému ESC (Electronic Speed Controllers).

Zdroj | DJI

Plusom sú aj vylepšené trackovacie režimy ako Spotlight 2.0, ActiveTrack 3.0 či Point of Interest 3.0. Aby sa ale s dronom aj čosi neočakávané nestalo, DJI novinke pridal aj niekoľko nových bezpečnostných funkcií. Tou najzaujímavejšou je azda ADS-B, ktorej úlohou je sledovať okolie a v prípade, že sa blíži iný letiaci objekt – vták, lietadlo, či iný dron, vyhnúť  sa kolízii. Vylepšenia sa vraj dočkal aj systém APAS (Advanced Pilot Assistance System), ktorý je vo verzii 3.0. Jeho úlohou je zas vyhýbanie sa statickým prekážkam, pričom po novom má byť vyhýbací manéver plynulejší.

Zdroj | DJI

V prednej časti je na 3-osovom stabilizátore osadená šošovka ukrývajúca 1/2″ CMOS snímač schopný snímať 48 Mpx zábery. Podstatne lepšie je na tom ale video. Výstupom je totiž až 4K Ultra HD video pri 60 fps s cca 120 Mbit/s dátovým tokom. Samozrejme, v HDR. Amatéri, ale aj mnohí profesionáli si tak prídu na svoje. Veľkou zaujímavosťou je aj možnosť 8K Hyperlase záznamu, teda 8K Ultra HD videa v časozbernom režime.

DJI Mavic Air 2 má vylepšené aj schopnosti automatického snímania. Podľa výrobcu vie detegovať napríklad modrú oblohu, západ slnka, sneh, trávu či stromy a podľa toho prispôsobiť nastavenie pre snímanú scénu. Niečo ako „AI“ prevzaté od smartfónov tu zatiaľ stále chýba. Nový je však režim Hyperlight pre snímania v zlých svetelných podmienkach, hlavne večer a v noci.

Zdroj | DJI

Nový DJI Mavic Air 2 je možné kúpiť od 849 €.

Zdroj | DJI
Zdroj