Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

DJI Mini 2 fotí do RAW a točí 4K Ultra HD video

DJI Mini 2 fotí do RAW a točí 4K Ultra HD video
Zdroj | DJI
Števo Porubský
DJI Mini 2 fotí do RAW a točí 4K Ultra HD video
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Čínske DJI po roku predstavilo šikovný miniatúrny dron so špičkovou výbavou a stále priaznivou cenou. Navyše vďaka nízkej hmotnosti nie je potrebné mať „papiere“. Nový DJI Mini 2 navyše dokáže fotiť do RAW a nerobí mu problém ani 4K Ultra HD video.

Veľkým plusom novinky je fakt, že si udržuje hmotnosť do 250 gramov, ktorá je kľúčová pri lietaní s dronmi neprofesionálmi, bežnými používateľmi. Táto hmotnosť je pritom rozhodujúca nie len na Slovensku, ale aj v Európe, USA a mnohých ďalších krajinách sveta. Aj napriek týmto informáciám si radšej podrobné pravidlá pozrite pred samotným vzletom nech ste kdekoľvek.

Zdroj | DJI

DJI Mini 2 dokáže vo vzduchu lietať 31 minút, jeho rozmery sú pritom len 159 x 203 x 56 mm a hmotnosť 249 gramov. Batéria má pritom 2 250 mAh. Maximálna rýchlosť je 16 m/s čo je 57,6 km/h. K dronu je možné sa pripojiť smartfónom priamo, pre stiahnutie dát, nie je potrebný ovládač.

Zdroj | DJI

Samozrejmosťou je veľké množstvo senzorov a snímačov, ktoré pomáhajú pri orientácii, ale aj samotnom lete a automatických funkciách. GPS systém je nutnosťou aj pre potrebný geofencing, teda zamedzenie lietania pri letiskách a iných no drone zónach, ale aj funkciu Return to Home. Mini 2 dokáže odolávať aj vetru do rýchlosti 38 km/h. Maximálna výška letu je 4 km.

Zdroj | DJI

Novinke nechýba ani množstvo automatických režimov ako Dronie, Helix, Rocket, Circle, Boomerang, no dokáže vytvárať aj automatické panorámy, vrátane sférických panorám. Fotografov poteší automatický režim AEB Triple Shot pre HDR snímanie.

Na spojenie s appkou v smartfóne Mini 2 využíva OcuSync 2.0, nový systém od DJI na kvalitné spojenie aj na dlhú vzdialenosť. Výrobca tvrdí, že funguje na vzdialenosť 10 km, čo je o 150% viac, ako pri minuloročnom Mini.

Zdroj | DJI

V prednej časti je osadený 1/2,3″ CMOS snímač s 12 Mpx rozlíšením za 35 mm a f/2,8 objektívom, ktorý okrem JPEG záberov dokáže na kartu ukladať aj RAW zábery. Toto bolo doteraz doménou iba vyšších sérií.

Plusom je aj možnosť natáčania 4K Ultra HD video, hoci len pri 30 fps, ale zato s 100 Mbit/s dátovým tokom. Pri Full HD videu (aj so 60 fps) je možné aj zoomavie, maximálne do 4x digitálne, resp. 2x bez straty kvality. Vítaním bonusom je aktívna stabilizácia pomocou gimbalu, ale aj elektroniky.

Zdroj | DJI

DJI Mini 2 bude stáť 459 €, Fly More Combo s tromi batériami a nabíjacím hubom bude stáť 599 €. Nabíjacia stanica Mini 2 je opäť v tvare presklených hodín.

Zdroj | DJI
Zdroj