Reklama

Tim Cook pred odchodom na dôchodok prinesie nový segment produktov

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Každý z nás starne a nie je tomu inak ani v prípade Tima Cooka, šéfa koncernu Apple. Nedávno sám Tim potvrdil, že zrejme o 10 rokov už nebude v spoločnosti.

Bloomberg teraz špekuluje o budúcnosti pozície CEO Apple a naznačuje, že Cook chce pred odchodom na zaslúžený odpočinok priniesť ešte jednu významnú novú kategóriu produktov. Čo by to malo byť presne nevieme, ale zrejme sa nebudeme mýliť, ak si tipneme, že pôjde o okuliare pre rozšírenú realitu.

Práve týmto smerom Cook zameriava pozornosť – vývojári intenzívne pracujú na hardvérových a softvérových riešeniach, z ktorých tie životaschopné postupne uvoľňujú do nových produktov. Napríklad podpora AR v iPhonoch série 12.

Pozrite si

Tim Cook na návšteve v Nemecku: Netflix sa nás nemusí báť

Podľa Marka Gurman je možné, že headset so zmiešanou realitou bude predstavený už na budúci rok, ale AR okuliare môžeme očakávať neskôr, zrejme až v polovici desaťročia. Gurman sa domnieva, že Cook pravdepodobne odíde do dôchodku v priebehu rokov 2025 a 2028, pretože má veľmi lukratívnu dohodu o odmeňovaní, ktorá vyprší v roku 2025.

Zdroj | Apple

Do svojho odchodu musí Tim Cook nájsť nástupcu, ktorý ho nahradí vo funkcii. Apple čoraz intenzívnejšie pracuje na vytváraní novej triedy manažérov, vrátane tých, ktorí obsadia najvyššie pozície. Cook už prekročil dobu 10 rokov, kedy je vo funkcii generálneho riaditeľa.

Pozrite si

Apple Car – 550 km dojazd a nabíjanie za 18 minút!

Bloomberg píše, že v Apple sú presvedčení, že Cook sa chce len držať jednej veľkej novej kategórie produktov. O Apple je známe, že pracuje aj na vlastnom elektromobile. Toto je však podstatne náročnejší projekt a zrejme bude predstavený neskôr, ako okuliare pre AR/VR. Možno by však používatelia ocenili príchod smart dioptrických okuliarov, ktoré by vedeli meniť dioptrie podľa zdravotného stavu a dokázali priniesť riešenie pre krátkozrakosť i ďalekozrakosť v jedinom zariadení.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.