Reklama

Tile vás po novom upozorní, keď si niekde zabudnete vaše veci

Zdroj | Tile
Stanislav Vinc
Zdroj | Tile
Zdroj | Tile

Príslušenstvo a prívesky Tile, ktoré slúžia na lokalizáciu stratených vecí, budú opäť o niečo užitočnejšie. Najnovšie vás na stratu vecí upozornia ešte skôr, ako k nej v skutočnosti dôjde.

Spoločnosť Tile sa v posledných mesiacoch snaží priniesť čo najviac zaujímavých produktov a aktualizácií pre už existujúce produkty. Hrozí jej totiž, že ju prevalcuje Apple, ktorý údajne vyvíja vlastné lokalizačné zariadenie.

Predstavenia lokalizačného zariadenia od Apple sme sa síce stále nedočkali, no plody konkurenčného boja môžu zákazníci spoločnosti Tile zbierať už dnes. Spoločnosť najnovšie predstavila funkciu Smart Alerts, ktorá vás upozorní na zabudnuté veci v prípade, že ste od nich odišli na viac ako päť minút.

Zdroj | Tile

Ak si teda napríklad v reštaurácii zabudnete tašku či kabelku, v ktorej máte niektoré z lokalizačných zariadení Tile, aplikácia vás na to upozorní ešte skôr, ako si sadnete do auta. Rovnako však funkciu môžete využiť aj v obrátených situáciách, kedy napríklad odídete z domu bez dokladov či kľúčov.

Pozrite si

Eden Snacker – VR okuliare bez popruhov chcú dobyť obchody, múzeá a galérie

Spoločnosť samozrejme myslela aj na falošné poplachy. Do aplikácie preto implementovala funkciu bezpečných zón, v rámci ktorých vás aplikácia nebude upozorňovať na to, že ste sa od vecí na dlhšiu dobu vzdialili.

Zdroj | Tile

Funkcia Smart Alerts sama o sebe nie je nová, no po novom už nie je viazaná na určitú lokalitu. V novej forme bude dostupná v beta verzii už od decembra. Stále však platí, že pôjde o funkciu viazanú na predplatné Premium. Na európskom trhu zaplatíte za predplatné Premium 3,49 € mesačne, resp. 34,99 € ročne.

Pozrite si

Loon chce pokryť internetom Amazóniu v Peru

Súčasťou predplatného je aj história polohy vecí a zdieľanie lokalizácie vecí s rodinou a priateľmi. Tí tak môžu lokalizovať vaše veci aj v prípade, že práve po ruke nemáte váš smartfón alebo tablet. Spoločnosť taktiež ponúka možnosť vyskúšať si výhody Premium predplatného na 30 dní bezplatne.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.