Reklama

Eden Snacker - VR okuliare bez popruhov chcú dobyť obchody, múzeá a galérie

Zdroj | Eden Immersive
Stanislav Vinc
Zdroj | Eden Immersive
Zdroj | Eden Immersive

Spoločnosť Eden Immersive si uvedomuje, že nie každý si chce na verejnosti nasadzovať na hlavu nepraktické VR okuliare s popruhmi. Predstavila preto Snacker, ktorý vám umožní vstúpiť do virtuálnej reality bez prekážok.

Ponúkli vám už niekedy v obchode, v múzeu alebo na výstave možnosť nasadiť si na hlavu okuliare pre virtuálnu realitu, aby ste si pomocou neho obzreli určitý produkt či virtuálnu lokalitu? Ak áno, možno vás odradil celý proces, ktorého súčasťou je utieranie headsetu od potu, nastavenie popruhov či kalibrácia.

Pozrite si

Nikola Motor tvrdí, že má prevratnú Li-ion batériu. Ukázať ju chce až o rok

Tento proces môže odradiť mnohých potenciálnych zákazníkov, ktorí by si inak virtuálnu realitu v spojení s istou spoločnosťou radi vyskúšali. Spoločnosť Eden Immersive preto vyvinula nový headset s príznačným názvom Snacker.

Zdroj | Eden Immersive

Ako môžete vidieť na produktových fotografiách, Snacker nemá žiadne popruhy. Namiesto toho má v spodnej časti rukoväť, ktorá perfektne zapadne do špeciálneho stojanu. V ňom je zabudovaná bezdrôtová nabíjačka, ktorá okuliare priebežne nabíja medzi používaniami.

Zdroj | Eden Immersive

V stojane je zabudovaný aj 4G, resp. 5G modem, ktorý spoločnostiam umožní aktualizovať obsah a firmvér aj bez toho, aby k nemu museli fyzicky pristupovať, pričom k dispozícii nemusia mať káblové a ani bezdrôtové Wi-Fi pripojenie.

Zdroj | Eden Immersive

Okuliare majú používateľom poskytnúť 105-stupňový zorný uhol. O zobrazenie sa postará dvojica LCD panelom s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixelov a obnovovacou frekvenciou 72 Hz. Ovládanie virtuálneho obsahu bude prebiehať na vedľajšom tablete, ktorý môžu obsluhovať predajní asistenti, alebo aj samotní používatelia.

Zdroj | Eden Immersive

Eden Snacker je stvorený pre firmy a organizácie, ktoré chcú odstrániť čo najviac bariér stojacich medzi virtuálnou realitou a zákazníkmi. Okuliare preto nemajú verejnú predajnú cenu, no ak by ste chceli Snacker nasadiť vo vašom podnikaní, stačí sa prihlásiť do partnerského programu. Prvým partnerom budú okuliare poskytnuté už budúci rok.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.