Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla, toto snáď nemyslíš vážne! Nabíjačka na smartfóny za 300 dolárov?

Tesla, toto snáď nemyslíš vážne! Nabíjačka na smartfóny za 300 dolárov?
Zdroj | Tesla
Richard Pliešovský
Tesla, toto snáď nemyslíš vážne! Nabíjačka na smartfóny za 300 dolárov?
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Bezdrôtová nabíjačka, absolútne nudná vec, ktorá, ak je v elektrickej zásuvke, plní svoju praktickú úlohu a na používateľoch je, aby trpezlivo čakali, kým nenabije zariadenie. Čo sa stane, ak tento gadget začne ponúkať Tesla?

Čítate dobre, Tesla. Známa značka, ktorá sa postarala o boom elektromobilov a urobila pre zdravie planéty oveľa viac, ako všetci ekoaktivisti, vyvinula bezdrôtovú nabíjačku s dizajnom Cybertruck a ponúka ju na svojej stránke. Vzbudzuje však rozpaky a úškrny, namiesto wow efektu. Prečo?

Wireless Charging Platform je inšpirovaná kovovým vzhľadom Cybertrucku, automobilu, ktorý prakticky ešte nikto na cestách nevidel. Ponúka 15 W nabíjací výkon a priestor pre nabíjanie troch smartfónov súčasne.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Pravda alebo mýtus? Ničí bezdrôtové nabíjanie batériu viac ako klasické?

Hliníkový kryt dopĺňa alcantarová vrchná plocha, takže sa nemusíte báť, že si poškriabete svoj najnovší mobil. Odnímateľný magnetický stojan umožňuje položiť nabíjačku plocho na stôl, alebo pod uhlom, čo umožní sledovanie displeja smartfónu.

Samozrejme, na Wireless Charging Platform môžete nabíjať aj ďalšiu elektroniku podporujúcu bezdôvodné nabíjanie, teda najmä slúchadlá ale i niektoré smart hodinky. Nabíjačka je vybavená technológiou FreePower, ktorá nabíja všetky zariadenia s podporou Qi bez potreby presného umiestnenia.

Zdroj | Tesla

Výrobca udáva nabíjací výkon 15 W, to platí pre každé zariadenie, takže spolu by mala dodať až 45 W. Tomu zodpovedá aj 65 W nabíjačka s USB-C portom. Tesla si drží prémiovú cenu. 300 dolárov je na bežnú nabíjačku, aj keď pre tri smartfóny, jednoznačne viac, ako je ochotný zaplatiť bežný používateľ. Na Amazone nájdete podobnú nabíjačku aj za 40 dolárov. Značkový výrobca Moshi má elegantný model Sette Q pre dve zariadenia s cenou pod 100 dolárov.

To najlepšie na koniec. Ak máte zálusk na túto špeciálnu nabíjačku, prvé kusy sa dostanú na trh vo februári 2023. Teda, mali by sa dostať. Tesla totiž nepatrí medzi spoľahlivého dodávateľa, ktorý plní sľuby. Dobrým príkladom je práve Cybertruck, ten už mal byť dávno v predaji a stále nič.

Zdroj