Reklama

Tesla si patentovala systém na automatické hustenie pneumatík pre Semi

Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Tesla Semi, revolučný nákladný elektromobil bol predstavený ešte v roku 2017 a odvtedy sa spustenie sériovej výroby niekoľkokrát prekladalo.

Pozrite si

Tesla Semi – ťahač s dojazdom až 800 km a rýchlonabíjaním

Zdá sa, že s postupným zvyšovaním výroby batériových článkov 4680, ktoré majú zabezpečiť neuveriteľný dojazd tohto elektrického nákladného vozidla sa konečne dočkáme spustenia výroby. Nasvedčuje tomu aj montáž prvých Megachargerov, ktoré budú slúžiť na nabíjanie obrovských akumulátorov nachádzajúcich sa v podvozku Tesly Semi.

Zdroj | Tesla

Z amerického patentového úradu aktuálne prichádzajú nové informácie týkajúceho sa tohto vozidla. Tesla Motors si 22. februára 2022 nechala patentovať systém na automatické hustenie pneumatík. Takýto systém sa využíva hlavne v nákladných vozidlách prevádzkovaných v extrémnych podmienkach.

Dôvodom zavedenia tohto systému v elektrickej Tesle Semi však bude zachovanie maximálnej efektivity prevádzky, ktorá je potrebná pre dosiahnutie čo najväčšieho dojazdu.

Už pokles tlaku v pneumatikách o 0,5 baru môže viesť k zvýšeniu celkovej spotreby o 1 %. Tento systém neustále monitoruje tlak v jednotlivých kolesách a podľa potreby aktivuje dohustenie na základe nastavených parametrov. Použitie takéhoto systému má veľký prínos aj pre samotnú životnosť pneumatík.

Úplne prvým zákazníkom, ktorý by mal obdržať prvé vyrobené kusy Tesla Semi by sa mal stať koncern PepsiCo a malo by sa tak stať už v priebehu tohto roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.