Reklama

Tesla opäť vyvolala kontroverziu. Nabíjací kábel za príplatok?

Zdroj | Tesla
Michal Sobek
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Automobilka Tesla opäť raz na seba strhla pozornosť a opäť s veľmi kontroverzným krokom. Zo základnej výbavy odstránila mobilný nabíjací kábel, ktorý teraz ponúka za nemalý príplatok.

Pozrite si

Tesla neprestáva prekvapovať, nechala si patentovať laserové stierače

Kupujúci si môžu pridať kábel do svojho nákupu v internetovom obchode Tesla, kde táto položka stojí 200 dolárov. Absencia tohto priloženého kábla znamená, že už žiadne domáce nabíjanie bez príplatku.

Zdroj | Tesla

Pre majiteľov Tesly sa 200 dolárov môže zdať ako zanedbateľný príplatok, ale musíme si uvedomiť, že taký majiteľ Tesly Model S Plaid za 6-cifernú sumu to môže brať ako okrádanie zo strany automobilky.

Fanúšik Tesly upozornil na zmenu na sociálnej sieti Twitter, kde upútal pozornosť aj Elona Muska, ktorý sa rozhodol tento krok automobilky zdôvodniť.

Musk odôvodnil tento krok tým, že štatistiky používania boli nízke, takže sa zdalo zbytočné. Tesla spolu so súpravou mobilného kábla zahrnie viac zásuvkových adaptérov. Automobilka na svojej webovej stránke predáva dve súpravy mobilných káblov, ale obe sú momentálne vypredané.

Zdroj | Teslav

 

Pár hodín po svojich slovách Musk poznamenal, že spoločnosť zníži cenu svojho nabíjacieho kábla o polovicu na 200 dolárov a tiež uviedol, že konektor nie je potrebný, ak kupujúci už má nástenný konektor Tesla alebo plánuje používať výhradne Superchargery.

Tesla pôvodne ponúkala kábel s konektormi úrovne 1 aj úrovne 2, ale neskôr to zmenila na adaptér s možnosťami iba úrovne 1. Kupujúci mohli pridať konektor úrovne 2 neskôr, ale stále mali k autu nabíjací kábel.

Pozrite si

Pri nadmernom upravovaní pozície sedadla vám ho Tesla zablokuje!

Kábel s nabíjaním úrovne 1 je dosť pomalý, pretože dokáže nabiť dojazd niečo viac ako 3 kilometre za hodinu nabíjania, čo je skutočne zúfalé.

Nie je to však prípad iba Tesly. Napríklad automobilka Kia pri novom modeli EV6 tiež nezahŕňa nabíjací kábel, ale dúfajme, že tento trend nebude pokračovať.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.