Reklama

Pri nadmernom upravovaní pozície sedadla vám ho Tesla zablokuje!

Zdroj | Tesla
Michal Sobek
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Automobilka Tesla vyrába naozaj špičkové elektromobily a tieto autá majú vždy tie najmodernejšie prvky. Zároveň vás auto sleduje a podľa toho vie analyzovať aj váš štýl jazdy. Po novom bude Tesla monitorovať, ako často si upravujete polohu sedadla.

Pozrite si

Kia EV6 nás očarila! Technológiou nabitý elektromobil so športovým prejavom

Používateľ Green na sociálnej sieti Twitter preskúmal zdrojový kód Tesly a zistil, že automobilka nedávno pridala metriku označenú ako zneužívanie sedadiel.

Ak príliš pohnete sedadlom, na centrálnom displeji sa objavia správy ako napríklad, že zistilo sa nadmerné používanie motora vodiacej lišty sedadla alebo že motor vodiacej lišty sedadla nie je k dispozícii z dôvodu nadmerného používania.

Automobilka však ide ešte ďalej. Ak tieto upozornenia budete ignorovať, tak auto deaktivuje ovládacie prvky spolu s hláškou, že máte počkať 5 minút na znovu nastavenie pozície sedadla.

Nikde nebolo napísané, aké sú skutočné prahové hodnoty, aby vám na displeji vybehli tieto správy. Po aktualizácii už je k dispozícii odhad, že 90 sekúnd nastavovania sedadla v priebehu 5 minút spustí varovnú správu.

Zdroj | Tesla

120 sekúnd nastavovania sedadiel v priebehu 5 minút už vypne motorčeky na reguláciu polohy sedadla. Tieto hodnoty nie sú až také prísne, takže väčšina vodičov sa nemusí obávať uzamknutia nastavenia sedadla.

Tesla zhromažďuje veľa údajov o svojich autách. Pravdepodobne zaznamenali rastúce poškodenia alebo zlyhania motorov v sedadlách. V snahe udržať nízke náklady a dlhšiu životnosť motorčekov sa automobilka rozhodla pre pridanie tejto funkcie.

Zdroj | Tesla

Našli sa aj informácie o tom, že automobilka Tesla má zrejme nového dodávateľa predných sedadiel do elektromobilov Model 3 a Model Y. Malo by ísť o nemeckú spoločnosť Brose.

Automobilka sa zameriava aj na zábavné prvky, ktoré uvádza do svojich vozidiel. V poslednom čase to bola napríklad karaoke súprava, ktoré je napojená priamo na infotainment systém.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.