Tesla ponúkne karaoke v autách! Jej e-shop kvôli tomu kľakol pod náporom

ZDROJ | Tesla

Tesla má zaujímavú novinku pre tých, ktorí sa za volantom radi odreagujú spevom. Na čínsky trh uvádza TeslaMic, súpravu pre karaoke napojenú priamo na infotainment systém vozidla. Dočkáme sa jej aj u nás?

Tesla pri príležitosti Čínskeho nového roku vydala softvérovú aktualizáciu pre svoje vozidlá označenú ako 2022.2.1, ktorej súčasťou je okrem iných noviniek aj karaoke systém Leishi KTV. Ak si máte chuť zaspievať v aute, k systému si môžete kúpiť oficiálne TeslaMic mikrofóny, stoja v prepočte zhruba 168 eur.

Zohnať tieto mikrofóny však bude problém a to nielen kvôli tomu, že Tesla zatiaľ túto novinku uviedla iba na čínsky trh. Oficiálny internetový obchod automobilky v Číne je od uvedenia TeslaMic pre väčšinu používateľov neprístupný a načítať sa ešte stále nedal ani v čase písania tohto článku.

ZDROJ | Tesla

Ak by ste si nechceli karaoke súpravu objednávať z Číny, počkať si budete musieť na medzinárodnú verziu TeslaMic. Náznakom, že by sme sa jej mohli dočkať, je nedávna žiadosť automobilky o rozšírenie jej ochrannej známky na audio produkty, na ktorú upozornil zahraničný portál Electrek.

ZDROJ | Tesla

Predávať mikrofóny TeslaMic medzinárodne nie je až tak veľký problém. Zádrhelom pri rozšírení tejto funkcie za hranice Číny môže byť samotná karaoke služba Leishi KTV, ktorá podľa našich zistení nie je dostupná v iných krajinách.

ZDROJ | Tesla

Tesla by však na ostatných trhoch mohla spojiť svoje sily s existujúcimi karaoke službami Yokee či Smule, ktoré sú aktuálne populárne najmä na mobilných platformách. V spolupráci so Sony prípadne môže skúsiť vzkriesiť zaniknutú karaoke sériu SingStar pôvodne určenú pre herné konzoly PlayStation.

ZdrojElectrek

Komentáre k článku