Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla Model S Plaid má zvládnuť 320 km/h, nemá na to ale pneumatiky

Tesla Model S Plaid má zvládnuť 320 km/h, nemá na to ale pneumatiky
Zdroj | Tesla
Števo Porubský
Tesla Model S Plaid má zvládnuť 320 km/h, nemá na to ale pneumatiky
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Automobilka Tesla včera oficiálne a s veľkou pompou odovzdávala prvé top modely Model S Plaid prvým zákazníkom. Hoci Elon Musk nezmyselne zrušil ešte lepší model Plaid+, aj táto novinka má dosiahnuť rýchlosť cez 320 km/h. Ibažeby nie. Nemá na to pneumatiky.

Tesla Model S Plaid, najnovšia verzia luxusného elektromobilu amerického výrobcu bola predstavená koncom januára tohto roku. Priniesla mnoho zmien, hoci nie dizajnových. „Najzásadnejšia zmena je tak na palubnej doske, v ktorej už nenájdete displej na výšku, ale už iba na šírku, podobne ako majú aktuálne Modely 3 a Y. Rozlíšenie výrobca udáva na 2 200 x 1 300 px.“ Okrem toho ale Tesla prišla s nezvyčajným volantom s názvom Yoke. Nemenej zaujímavý je aj displej v stredovej konzole pre pasažierov vzadu.

Pozrite si

Tesla vynovila Model S, má hranatý volant, hernú konzolu a viac ako 1 100 koní!

Zdroj | Tesla

To najzaujímavejšie je ale pod kapotou. Model S Plaid bude vybavený 3 elektromotormi s celkovým výkonom 1 020 konských síl, vďaka ktorým dosiahne stovku za zhruba 2,1 sekundy. Zároveň maximálna rýchlosť dosiahne 322 km/h.

Takéto parametre znejú ako z iného vesmíru, veď sa stále bavíme o 4-dverovom sedane a nie hyperšporte za niekoľko miliónov eur.

Zdroj | Tesla

Napriek tomu to má ale nemalý háčik. Tesla Model S Plaid nedokáže ísť 322 km/h a ani zrýchlenie za dve sekundy na stovku nedá len tak. Dôvod je jednoduchý – Tesla nemá pre Model S Plaid správne pneumatiky. Hoci má v ponuke príplatkové 21″ disky Arachnid, tie jej nepomôžu, naopak, uškodia.

Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Namiesto 627-kilometrového dojazdu ho znínžia na 560 km. Toto upozornenie ale nájdete len na americkej stránke Tesly, európske takúto informáciu neobsahujú, navyše európske weby hovoria o 628 km dojazde. Na problém upozornil web Electrek. A potom Elon Musk povie, že Plaid+ je zbytočný model, lebo má príliš vysoký dojazd. Skôr bude problém inde…

Pozrite si

Tesla Model S Plaid+ s dojazdom 836 km nebude, podľa Muska je zbytočný

Mimochodom, Tesla Model S Plaid začína na cene 129 990 €. 21″ disky stoja 4 700 €, biely/béžový interiér stojí 2 100 €, vylepšený autopilot 3 800 €, no za Full Self-Driving zaplatíte 7 500 €. S plne nabitým modelom sa tak dostanete až na sumu vyše 145 000 €. Dodanie v Európe je ale až v prvom kvartáli budúceho roku.

Zdroj | Tesla

 

Zdroj