Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla vynovila Model S, má hranatý volant, hernú konzolu a viac ako 1 100 koní!

Tesla vynovila Model S, má hranatý volant, hernú konzolu a viac ako 1 100 koní!
Zdroj | Tesla
Števo Porubský
Tesla vynovila Model S, má hranatý volant, hernú konzolu a viac ako 1 100 koní!
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Tesla počas ohlásenia kvartálnych finančných výsledkov ukázala aj vynovený Model S, ktorý vo verzii Plaid+ ponúkne viac ako 1 100 koní a hranatý volant. Po prvýkrát v histórii bude mať Model S hlavný displej na šírku, v štýle Modelu 3 či Modelu Y.

Zdroj | Tesla

Zaujímavé však je, že dizajn exteriéru sa takmer nezmenil. Vynovený Model S najviac zmien zaznamená vo vnútri a pod kapotou. Najzásadnejšia zmena je tak na palubnej doske, v ktorej už nenájdete displej na výšku, ale už iba na šírku, podobne ako majú aktuálne Modely 3 a Y. Rozlíšenie výrobca udáva na 2 200 x 1 300 px.

Zdroj | Tesla

Novinkou je aj drevo, ktoré bude určite príplatkové. Príplatková bude pravdepodobne aj nová trojzónová klimatizácia, ktorej výduchy sú tiež v štýle Modelu 3, resp. Modelu Y. Jeden výduch je dokonca priamo pred vodičom.

Zdroj | Tesla

Po novom bude v stredovej konzole viac miesta na odkladanie, otváranie pritom nebude vyklápacie, ale posuvné. Vrcholom ponuky bude plne presklená strecha s ochranou pred infračerveným žiarením.

Zdroj | Tesla

Inou až extrémnou zmenou je volant nazvaný Yoke, ktorý nemá klasický tvar, ale ide do hranatého a hlavne nedokončeného dizajnu. Sci-fi volant ale nebude súčasťou základnej výbavy Modelu S, pôjde pravdepodobne iba o doplnkovú výbavu, ak vôbec pôjde do výroby.

Zdroj | Tesla

Vynovená Tesla Model S je zatiaľ iba v počítačových renderoch, nejde o fotografie už existujúceho modelu.

Zaujímavosťou je displej v stredovej konzole, ale vzadu, pre pasažierov na zadných sedadlách. Nie je jasné, či ide o odnímateľný tablet, alebo napevno ukotvený ovládač klimatizácie a infotainmentu a nie je jasné ani to, či bude súčasťou základnej výbavy.

Zdroj | Tesla

K displeju bude ale možné pripojiť bezdrôtové ovládače a hrať sa hry z Tesla Arcade systému.

Zdroj | Tesla

Lahôdkou budú už dávnejšie ohlásené modely Plaid a Plaid+ s trojicou motorov a s celkovým výkonom 1 020, resp. 1 100 konských síl. Na stovku sa dostanú v priebehu 2 sekúnd, maximálna rýchlosť dosiahne až 320 km. Ostatné, i súčasné modely majú maximálku obmedzenú na 250 km/h.

Zdroj | Tesla

Pod kapotou sa zmenili mierne jednotlivé verzie Modelu S. Long Range verzia s cenou od 79 990 dolárov (bez tamojších daní) ponúkne 663 km dojazd. Model S Plaid s cenou od 119 990 dolárov bude mať dojazd 627 km a top Model S Plaid+ bude mať dojazd až 836 km. Cena ale bude začínať na sume 139 990 dolárov.  Cena však nezahŕňa 10 000 dolárov za FSD, teda Full Self-Driving technológiu.

Zdroj | Tesla

Všetky tri nové modely je možné objednať už teraz, dodanie je podľa Tesly neskôr v tomto roku. Zatiaľ nie je jasné, či Tesla ruší slabšie verzie Modelu S.