Tesla vynovila Model S, má hranatý volant, hernú konzolu a viac ako 1 100 koní!

ZDROJ | Tesla

Tesla počas ohlásenia kvartálnych finančných výsledkov ukázala aj vynovený Model S, ktorý vo verzii Plaid+ ponúkne viac ako 1 100 koní a hranatý volant. Po prvýkrát v histórii bude mať Model S hlavný displej na šírku, v štýle Modelu 3 či Modelu Y.

ZDROJ | Tesla

Zaujímavé však je, že dizajn exteriéru sa takmer nezmenil. Vynovený Model S najviac zmien zaznamená vo vnútri a pod kapotou. Najzásadnejšia zmena je tak na palubnej doske, v ktorej už nenájdete displej na výšku, ale už iba na šírku, podobne ako majú aktuálne Modely 3 a Y. Rozlíšenie výrobca udáva na 2 200 x 1 300 px.

ZDROJ | Tesla

Novinkou je aj drevo, ktoré bude určite príplatkové. Príplatková bude pravdepodobne aj nová trojzónová klimatizácia, ktorej výduchy sú tiež v štýle Modelu 3, resp. Modelu Y. Jeden výduch je dokonca priamo pred vodičom.

ZDROJ | Tesla

Po novom bude v stredovej konzole viac miesta na odkladanie, otváranie pritom nebude vyklápacie, ale posuvné. Vrcholom ponuky bude plne presklená strecha s ochranou pred infračerveným žiarením.

ZDROJ | Tesla

Inou až extrémnou zmenou je volant nazvaný Yoke, ktorý nemá klasický tvar, ale ide do hranatého a hlavne nedokončeného dizajnu. Sci-fi volant ale nebude súčasťou základnej výbavy Modelu S, pôjde pravdepodobne iba o doplnkovú výbavu, ak vôbec pôjde do výroby.

ZDROJ | Tesla

Vynovená Tesla Model S je zatiaľ iba v počítačových renderoch, nejde o fotografie už existujúceho modelu.

Zaujímavosťou je displej v stredovej konzole, ale vzadu, pre pasažierov na zadných sedadlách. Nie je jasné, či ide o odnímateľný tablet, alebo napevno ukotvený ovládač klimatizácie a infotainmentu a nie je jasné ani to, či bude súčasťou základnej výbavy.

ZDROJ | Tesla

K displeju bude ale možné pripojiť bezdrôtové ovládače a hrať sa hry z Tesla Arcade systému.

ZDROJ | Tesla

Lahôdkou budú už dávnejšie ohlásené modely Plaid a Plaid+ s trojicou motorov a s celkovým výkonom 1 020, resp. 1 100 konských síl. Na stovku sa dostanú v priebehu 2 sekúnd, maximálna rýchlosť dosiahne až 320 km. Ostatné, i súčasné modely majú maximálku obmedzenú na 250 km/h.

ZDROJ | Tesla

Pod kapotou sa zmenili mierne jednotlivé verzie Modelu S. Long Range verzia s cenou od 79 990 dolárov (bez tamojších daní) ponúkne 663 km dojazd. Model S Plaid s cenou od 119 990 dolárov bude mať dojazd 627 km a top Model S Plaid+ bude mať dojazd až 836 km. Cena ale bude začínať na sume 139 990 dolárov.  Cena však nezahŕňa 10 000 dolárov za FSD, teda Full Self-Driving technológiu.

ZDROJ | Tesla

Všetky tri nové modely je možné objednať už teraz, dodanie je podľa Tesly neskôr v tomto roku. Zatiaľ nie je jasné, či Tesla ruší slabšie verzie Modelu S.

Komentáre k článku