Top 7 Bluetooth reproduktorov pod 300 €, ktoré potešia na Vianoce

Ostalo menej ako dva týždne do Vianoc a my sme si pre vás tentokrát pripravili tipy na bezdrôtové Bluetooth reproduktory.

Ďalšie rady a tipy na produkty aj z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček 2020.

Na trhu je obrovské množstvo bezdrôtových reproduktorov, no vybrať si ten správny môže byť niekedy náročné. Preto sme sa v našom výbere zamerali na tohtoročné novinky do 300 €. V takejto sume tu skôr nájdete menšie reproduktory určené ako do interiéru, tak do exteriéru, ktoré sa dajú jednoducho prenášať a ktoré nemajú problém ozvučiť menšiu rodinnú oslavu.

Reproduktory z nášho výberu sú v prvom rade určené na počúvanie hudby. Pokiaľ hľadáte skôr smart reproduktory s funkciami hlasových asistentov, neprehliadnite náš článok o tipoch na smart reproduktory.

ZDROJ | Bose

Pozrite si12 najlepších smartfónov do 250 € pre tohtoročné Vianoce

Všetky produkty a služby, ktoré vám odporučíme v predvianočnom seriáli nebudú dosadené od žiadneho výrobcu alebo distribútora. Všetky sú a budú iba náš redakčný výber produktov a služieb, o ktorých si myslíme, že by vás mohli zaujať. Ani my ale nie sme dokonalí, takže sa môže stať, že odporučíme niečo, čo by sme v reálnom teste vôbec nepochválili.

Ak vás teda niektorý produkt, alebo služba u nás zaujme, nezabudnite si pozrieť aj ich recenzie ešte pred samotnou kúpou. A pred kúpou z prvého obchodu sa pozrite aj na Heureka.sk a Pricemania.sk, či ich náhodou niektorý e-shop nepredáva lacnejšie.

Pre pokoj v duši ale odporúčame aj článok – 14 tipov ako nakupovať on-line bezpečnejšie.

ZDROJ | JBL

Pozrite siIdeálny vianočný darček? Fotokniha za pár minút

Na čo si dávať pozor a dbať pred kúpou Bluetooth reproduktoru?

  • za kvalitu sa platí a pri audio produktoch to platí dvojnásobne
  • pri výbere sa spoliehajte skôr na osvedčené značky
  • dizajn dokáže výrazne ovplyvniť audio zážitok, no tiež aj výslednú cenu
  • Reproduktory s viacerými membránami, prípadne s 360° audio ponúkajú lepší priestorový zvuk než tie, ktoré majú iba jednu.
  • Pri výbere veľkosti je dôležité vopred vedieť účel  a využitie reproduktora.
  • Pri kúpe si všimnite výdrž batérie. Pri menších modeloch je vhodné ísť aspoň do 8-hodinovej výdrže a pri väčších aspoň do 15-hodinovej výdrže.
  • Pred kúpou si pozrite, akými rôznymi funkciami reproduktor disponuje, okrem bezdrôtového prehrávania. Niektoré môžu rozhodnúť o výbere.

Pozrite si9 tipov pod stromček pre milovníkov LP platní

BANG & OLUFSEN Beosound A1 2nd Gen

249,00 €

Prečo kúpiť?

Vylepšená verzia jedného z najlepších bezdrôtových reproduktorov na trhu. Okrem perfektného zvuku a kompaktným rozmerom, ponúka dlhú výdrž batérie až 18 hodín, vodotesnosť a integrovaného hlasového asistenta Alexa.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Prečo nekúpiť?

Jediné, čo vás pri tomto reproduktore môže odradiť, je vysoká cena, ktorá je však pri kvalitných reproduktoroch Bang & Olufsen štandardom.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Harman Kardon Citation Oasis

199,00 €

Prečo kúpiť?

Dizajnovo vydarený reproduktor od výrobcu, ktorý sa na trhu s audiom pohybuje už takmer 70 rokov. Okrem bežného bezdrôtového prenosu hudby, ponúka reproduktor ďalšie užitočné funkcie ako napríklad integrované bezdrôtové nabíjanie pre smartfón a tiež zabudované rádio s budíkom.

ZDROJ | Harman Kardon

Prečo nekúpiť?

Okrem vyššej ceny môže záujemcov odradiť nutnosť prepojenia s aplikáciou Google Home a tiež displej, ktorý pôsobí oproti zvyšku reproduktoru trochu predpotopne.

ZDROJ | Harman Kardon

IKEA Symfonisk

od 99,00 €

Prečo kúpiť?

Pokiaľ hľadáte dizajnové riešenie do vášho bytu, čo takto policu či lampu, ktoré zároveň slúžia ako bezdrôtový reproduktor. Produkt vznikol ako výsledok spolupráce spoločnosti Sonos a IKEA. Kúpou tak získate dizajnové doplnky dvojitého využitia pre váš byt či dom.

Prečo nekúpiť?

Podobne ako pri iných výrobkoch, ktorých primárne a jediné využitie nie je reprodukcia zvuku, aj tu platí, že reproduktory trpia po zvukovej stránke, ktorá je skôr priemerná. Taktiež reproduktorom chýbajú smart funkcie.

Pozrite siTýchto 10 herných konzol poteší na Vianoce každého

JBL GO 3

39,00 €

Prečo kúpiť?

Dizajnovo vydarený kúsok od JBL prináša perfektný audio zážitok zabudovaný do kompaktného tela mini Bluetooth reproduktora. Okrem vylepšeného zvuku JBL Pro Sound, nechýba odolnosť voči vode a podpora nabíjania cez USB-C.

Prečo nekúpiť?

Ide o maličký reproduktor vhodný skôr na cesty než na ozvučenie nejakej oslavy či väčšej domácnosti. Taktiež niekomu môže prekážať iba 5-hodinová výdrž na jedno nabitie.

ZDROJ | JBL

Marshall Emberton

149,00 €

Prečo kúpiť?

Jeden z posledných tohtoročných audio prírastkov od výrobcu Marshall. Pri tejto značke investujete okrem zvuku aj do dizajnu, ktorý je po každé vydarený. Napriek svojim menším rozmerom na jedno nabitie vydrží až 20 hodín. Devízou tiež je technológia True Stereophonic, patentovaná forma viacsmerového audia.

ZDROJ | Marshall

Prečo nekúpiť?

Aj keď ide o menší reproduktor, cenovo prekonáva konkurenciu od JBL či Logitech UE. Taktiež môžete byť sklamaný absenciou mikrofónu, ktorá býva pri Bluetooth reproduktoroch skôr štandardom.

ZDROJ | Marshall

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Philips TAS5505

99,00 €

Prečo kúpiť?

Dizajnovou cenou Red Dot 2020 ocenený reproduktor, ktorý ponúka slušný výkon 20 wattov, 12-hodinovú výdrž batérie a odolnosť IPX7. Nechýba vstavaný mikrofón a podpora hands-free.

ZDROJ | Philips

Prečo nekúpiť?

Niektorí používatelia sa sťažujú na horší basový zvuk.

ZDROJ | Philips

Pozrite siAko sa vyvarovať chybám pri on-line nákupoch pred Vianocami?

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Sony SRS-XB43

159,00 €

Prečo kúpiť?

Okrem prvotriedneho zvuku z dielne Sony, tento reproduktor ponúka odolnosť voči piesku, chlórovanej i slanej vode a menším pádom vďaka certifikácii IP67. Plusom je svetelná línia na obvode reproduktora, ktorá sa prispôsobuje hudbe.

ZDROJ | Sony

Prečo nekúpiť?

Nevýhodou je, že na ovládanie svetelných efektov a ekvalizéru sú dostupné dve rôzne aplikácie. Taktiež dizajn mohol ponúknuť aj viac odvážnejších prvkov.

ZDROJ | Sony

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Komentáre k článku