Skladací Samsung Galaxy Z Flip 5G je teraz lacnejší až o 750 eur

ZDROJ | Samsung

Do Vianoc ostáva už len pár dní a ak chcete potešiť seba alebo technologického nadšenca, ktorý má rád inovácie a nevídané veci, tak tento darček ho maximálne poteší. Skladací smartfón Samsung Galaxy Z Flip 5G je teraz takmer o polovicu lacnejší a zaslúži si vašu pozornosť.

Pozrite siV čom sa líši Samsung Galaxy Z Flip 5G od prvej generácie?

TECH DEALS – Vzhľadom na to, že nie všetky aktuálne zľavnené produkty spĺňajú podmienky na to, aby mohli byť zaradené do pravidelného pondelkového seriálu ZĽAVY (napr. minimálne 50 % zľava z pôvodnej ceny), rozhodli sme sa prinášať aj samostatné tipy na zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu.

Samsung Galaxy Z Flip 5G je vylepšenou generáciou rovnakého modelu bez prívlastku 5G. Najväčšou zmenou je použitý procesor, ktorým je v tomto prípade Snapdragon 865+ s podporou 5G sietí. Je to už druhý model výrobcu, ktorý viete zložiť na polovicu a s nostalgiou si zaspomínať na staré známe „vyklápačky“. Trend sa vracia, avšak v modernom kabáte.

Skladací mechanizmus je spracovaný prvotriedne a dokáže byť fixovaný vo viacerých pozíciách, čomu sa prispôsobuje aj samotné prostredie One UI. Môžete ho tak využiť ako statív pri fotení alebo je toto riešenie vhodné aj na videohovor.

Smartfón obsahuje dva displeje. V zavretom stave pri fotoaparátoch nájdeme malý displej, ktorý je schopný ukazovať čas a prichádzajúce notifikácie. Po roztvorení získate plnohodnotný smartfón so 6,67-palcovým AMOLED displejom. Je škoda, že má tento panel obnovovaciu frekvenciu iba základných 60 Hz. Selfie kamera sa nachádza v malom priestrele.

Samsung Galaxy Z Flip 5G disponuje dvojicou fotoaparátov so zhodným rozlíšením 12 MPx. Jeden je klasický a druhý ultra-širokouhlý. Smartfón produkuje naozaj skvelé fotografie, za ktoré sa určite nebudete hanbiť.

ZDROJ | Samsung

Niekoho môže prekvapiť batéria, ktorá má papierovo iba 3 300 mAh. Treba však počítať s tým, že sa tu nachádza úsporný procesor aj AMOLED displej a tieto dve veci vedia batérii nejaké tie percentá ušetriť. Nepôjde o dvojdennú výdrž, ale jeden celý deň s  vami určite prežije. Nechýba podpora pre bezdrôtové nabíjanie a dokonca ani pre reverzné nabíjanie. Týmto spôsobom si môžete bezdrôtovo nabiť vaše smart hodinky alebo slúchadlá.

ZDROJ | Samsung

Samsung už v lete tohto roka stihol predstaviť jeho nástupcu s názvom Samsung Galaxy Z flip3 5G. Má odlišný dizajn, lepší procesor aj fotoaparáty, ale najvýraznejšou zmenou je certifikovaná vodeodolnosť. Ak si nepotrpíte na to najlepšie na trhu a chcete vyskúšať skladací smartfón, tak model Galaxy Z Flip 5G môže byť tým pravým zariadením pre vás.

Cena pri uvedení na trh bola až 1 499 eur, čo je vysoká čiastka, no platí sa za použité technológie a nevídaný zážitok. Teraz ale cena klesla až na úroveň 799 eur, čo predstavuje úsporu 750 eur alebo 48,4 % a takáto ponuka sa skutočne neodmieta.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku