Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung stavil na skladačky, predstavil nový Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G

Samsung stavil na skladačky, predstavil nový Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G
Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Samsung stavil na skladačky, predstavil nový Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung podľa očakávaní spolu s novými smart hodinkami a bezdrôtovými slúchadlami predstavil svetu dvojicu nových skladacích smartfónov. Na svoje si s modelom Galaxy Z Flip3 5G prídu fanúšikovia „véčok“, zatiaľ čo priestrannejší Galaxy Z Fold3 5G s podporou pera S Pen poteší fanúšikov série Galaxy Note.

Samsung stopercentne dôveruje budúcnosti skladacích smartfónov a v tomto segmente chce byť jednoznačným lídrom. Vďaka postupnému vylepšovaniu jeho série Galaxy Z sa mu to zatiaľ darí a novinky Z Flip3 5G a Z Fold3 5G majú našliapnuté k tomu, aby zo skladacích smartfónov urobili masívny hit. Do výbavy dostávajú aj 120 Hz displeje a fotoaparát pod povrchom obrazovky.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Nový Galaxy Z Fold3 5G zostáva verný skladaniu na štýl knihy a svojim dizajnom nadväzuje na minuloročný model. Zároveň ale napráva jeho najväčší nedostatok – chýbajúcu podporu pre stylus. Nová generácia vám už umožní zapisovať si poznámky, kresliť a pracovať s grafikou aj pomocou obľúbeného pera S Pen, ktoré preslávilo smartfóny série Galaxy Note.

Zdroj | Samsung

Nový Samsung Galaxy Z Fold3 5G bude podporovať univerzálne pero S Pen Pro, ktoré si rozumie aj s ostatnými smartfónmi a tabletmi z rodiny Galaxy. Vďaka Bluetooth pripojeniu podporuje aj rýchle prepínanie medzi zariadeniami a funkciu Air Actions pre diaľkové ovládanie vybraných funkcií smartfónu.

Zdroj | Samsung

Ak ostatné zariadenia z rodiny Galaxy nepoužívate, siahnuť môžete po kompaktnejšom pere S Pen Fold Edition, ktoré bolo špeciálne navrhnuté pre nový Galaxy Z Fold3 5G. Vďaka jeho dĺžke len 13,2 centimetra a hmotnosti 8 gramov ho budete môcť pohodlne odložiť do špeciálneho obalu Cover Case.

Obe perá budú spolu s novým obalom v predaji samostatne za 49,90 € v prípade S Pen Fold Edition, resp. 99,90 € v prípade verzie S Pen Pro. Ostatné verzie pera S Pen z iných zariadení značky nový Galaxy Z Fold3 5G nepodporuje, mohli by totiž poškodiť jeho vnútorný displej chránený špeciálnou fóliou.

Pozrite si

Samsung prináša najlepšiu sériu hodiniek v histórií – sú výkonné a nadčasové

Uhlopriečka vnútornej obrazovky zostáva bez zmeny, tentokrát ale ide o 7,6“ Infinity Flex Displej s tenšími rámčekmi, QXGA+ Dynamic AMOLED 2X rozlíšením a adaptívnou obnovovacou frekvenciou až po 120 Hz.

Zdroj | Samsung

Samsungu sa pri tomto modeli podarilo po prvý krát umiestniť selfie fotoaparát pod povrch obrazovky. Pri fotení vybrané pixely prekrývajúce 4 Mpx snímač zhasnú, inak má byť vnútorný selfie fotoaparát pri bežnom používaní prakticky neviditeľný. Selfie snímač ponúka 2μm pixely, clonu f/1.8 a 80° záber.

Zdroj | Samsung

Vylepšenia prináša Galaxy Z Fold3 5G aj na vonkajšej strane, kde v roli Cover Screen obrazovky figuruje nový 6,2“ Dynamic AMOLED 2X displej s HD+ rozlíšením, pomerom strán 24,5:9 a opäť aj adaptívnou obnovovacou frekvenciou do 120 Hz. Vonkajší displej si zachováva plnohodnotnú funkčnosť prechádzajúcej generácie, aj bez otvorenia konštrukcie vám teda Cover Screen poskytne plnohodnotnú funkčnosť smartfónu na menšej uhlopriečke.

Zdroj | Samsung

Na opačnej strane smartfónu dominuje trojica 12 Mpx fotoaparátov, kde hlavnému snímaču s optickou stabilizáciou obrazu a technológiou Dual Pixel (1,8μm, AF, f/1.8) robí spoločnosť ultraširokouhlý fotoaparát (1,12μm, f/2.2) a fotoaparát s teleobjektívom a 2-násobným priblížením obrazu (1,0μm, f/2.4). Trojicu fotoaparátov prekrýva nové odolné sklo Gorilla Glass s DX+.

Zdroj | Samsung

Nová vlajková skladačka bude mať pod povrchom adekvátny vlajkový čipset – stále aktuálny Snapdragon 888 od spoločnosti Qualcomm. Ide o 5nm čipset s 8-jadrovým procesorom fungujúcim na frekvenciách 2,84 + 2,4 + 1,8 GHz.

Zdroj | Samsung

Čipset dopĺňa operačná pamäť s kapacitou 12 GB a interné úložisko s kapacitou 256 až 512 GB typu UFS 3.1. Operačným systémom smartfónu je samozrejme Android 11 s nadstavbou One UI. Duálna batéria ponúka kapacitu 4 400 mAh, podporu rýchleho káblového nabíjania výkonom 25 W a bezdrôtového nabíjania výkonom 10 W. Smartfónu nechýba ani podpora reverzného  bezdrôtového nabíjania výkonom do 4,5 W.

Nový Samsung Galaxy Z Fold3 5G bude na slovenskom trhu dostupný vo verziách Phantom Green (zelená), Phantom Black (čierna) a Phantom Silver (strieborná) s interným úložiskom 512 GB za cenu od 1 899 €.

Predpredaj novinky štartuje už dnes a ak si Samsung Galaxy Z Fold3 5G objednáte do 26.8, k predobjednávke dostanete darček v hodnote 89,90 € v podobe Cover Case, pero S Pen Fold Edition, ako aj 25 W nabíjačku. Vo voľnom predaji bude nová skladacia vlajková loď dostupná už od 27. augusta.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G

Samsung neopúšťa ani svoje moderné „véčko“ a z novej generácie Galaxy Z Flip3 5G má ambíciu urobiť masový hit, čomu napovedá nielen široká paleta farebných verzií a štýlového príslušenstva, ale najmä priaznivejšia cena.

Zdroj | Samsung

Nový Samsung Galaxy Z Flip3 5G dostal do výbavy nový vonkajší displej Cover Screen, ktorý narástol z 1,1“ až na 1,9“ Ide o Super AMOLED displej s rozlíšením 260 x 512 pixelov, ktorý poslúži na rýchle nastavenie telefónu a slúchadiel, zobrazenie notifikácií (až štyroch naraz), zobrazenie widgetov s hudbou, počasím, kalendárom alebo aj spustenie nahrávania zvuku a časovača.

Zdroj | Samsung

Spoločnosť vonkajšej obrazovke bude robiť duálny fotoaparát prekrytý odolným sklom Gorilla Glass s DX. Samsung sem osadil 12 Mpx hlavný fotoaparát s technológiou Dual Pixel, automatickým zaostrovaním a optickou stabilizáciou obrazu (1,4μm, f/1.8,) a 12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát so 123° záberom (1,12μm, f/2.2).

Zdroj | Samsung

Po otvorení vás Galaxy Z Flip3 5G privíta novou 6,7“ Full HD+ DYNAMIC AMOLED 2X obrazovkou s pomerom strán 22:9 a obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Vo vnútri má Galaxy Z Flip3 5G umiestnený 10 Mpx selfie fotoaparát (1,22 μm, f/2.4), ktorý na rozdiel od modelu Galaxy Z Fold3 5G nie je umiestnený pod povrchom obrazovky.

Zdroj | Samsung

Rovnako ako Galaxy Z Fold3 5G, aj kompaktnejší Galaxy Z Flip3 5G bude poháňať nový 5nm čipset Snapdragon 888 s operačným systémom Android 11. Operačný systém s aplikáciami bude mať v prípade tohto modelu k dispozícii 8 GB RAM a používatelia 128-256 GB interné úložisko typu UFS 3.1.

Batéria s duálnymi článkami ponúka kapacitu 3 300 mAh, pričom podporuje rýchle káblové nabíjanie výkonom do 15 W, bezdrôtové nabíjanie do 10 W a reverzné bezdrôtové nabíjanie do 4,5 W.

Zdroj | Samsung

Nový Samsung Galaxy Z Flip3 5G bude na Slovensku dostupný vo verziách Cream (krémová biela), Green (zelená), Phantom Black (matná čierna) a exkluzívne v sieti predajní Samsung aj vo verzii Levander (levanduľová). Dostupný bude od 27. augusta vo verzii so 128 GB úložiskom za cenu od 1 049 € a vo verzii s 256 GB úložiskom za cenu od 1 099 €.

Samsung zapracoval aj na odolnosti

Jednou z najčastejšie spomínaných slabín skladacích smartfónov bola ich odolnosť. Samsung preto nové modely vybavil certifikáciou IPx8, ktorá zaručuje ich odolnosť voči vode až do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút. Ide o vôbec prvé skladacie smartfóny na svete, ktoré ponúkajú túto úroveň odolnosti. Certifikácia IP je ale v tomto prípade iba čiastočná – chýba jej odolnosť voči prachu.

Zdroj | Samsung

Šasi smartfónov je po novom vyrobené z nového, o 10 % pevnejšieho hliníka, ktorý Samsung nazýva Armor Aluminum. Vonkajšiu stranu smartfónov pokrýva nové odolné sklo Gorilla Glass Victus, ktoré je v porovnaní so šiestou generáciou skla tejto značky odolnejšie o zhruba 50 %. Vylepšená bola aj vnútorná fólia chrániaca hlavný displej, ktorá je odolnejšia až o 80 %.

Spomínané odolné sklá Gorilla Glass s DX a DX+ vychádzajú o skiel, ktoré posledné roky chránili displeje mnohých smarthodiniek. Špeciálne upravené sklá sú odolné voči škrabancom, pričom táto odolnosť je už priamou súčasťou ich štruktúry. Na rozdiel od konvenčných skiel s povrchovou úpravou pre ochranu voči škrabancom sa tak nestane, že sklo po niekoľkých rokoch túto odolnosť stratí.

V porovnaní s konvenčnými sklami majú navyše sklá Gorilla Glass s DX a DX+ prepúšťať do senzorov fotoaparátov viac svetla. Corning uvádza, že z okolia sa do fotoaparátov dostáva až 98 % svetla, pričom túto priepustnosť by si mali sklá udržať dlhodobo práve vďaka ich odolnosti voči vonkajším vplyvom.