V čom sa líši Samsung Galaxy Z Flip 5G od prvej generácie?

ZDROJ | Samsung

Samsung predstavil nástupcu skladacieho smartfónu Z Flip. Aj keď prináša niekoľko noviniek, v skutočnosti ide takmer o rovnaký model doplnený podporou 5G sietí.

Galaxy Z Flip 5G je prvým smartfónom série Galaxy, ktorý je vybavený čipsetom Qualcomm Snapdragon 865 Plus 5G. Táto nová platforma maximalizuje prínos 5G vďaka zvýšenému výkonu, ktorý umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie spracovanie dát s ostrejšími obrázkami vďaka vylepšenému vykresľovaniu grafiky.

ZDROJ | Samsung

Napriek podpore 5G si Galaxy Z Flip 5G zachoval pôvodnú veľkosť a patrí tak k najkompaktnejším 5G smartfónom na trhu. Na výber je z dvoch luxusných farieb, Mystic Bronze a Mystic Grey. Povrch zariadenia je pokrytý matným sklom, vďaka čomu sú minimalizované odtlačky prstov.

ZDROJ | Samsung

Z ďalších vylepšení môžeme spomenúť režim Flex. Je určený pre pohodlné súčasné prehliadanie a ovládanie obsahu pomocou prispôsobeného používateľského  rozhrania využívajúceho schopnosť zariadenia naklápania vpred. V prípade pozerania YouTube môžete streamovať obsah v hornej polovici a v dolnej si prechádzať články, čítať popisy či komentáre.

ZDROJ | Samsung

Vďaka režimu Flex sú rozšírené možnosti fotografovania a natáčania videí z vyšších alebo nižších uhlov. Teraz je možné nahrávať video zospodu alebo vytvárať netradičné snímky zhora. V režime Flex prepnete dvojklikom okno náhľadu kamery z hornej na dolnú polovicu displeja.

Pozrite si4 dôvody, prečo rád používam Samsung Galaxy Z Flip

Ďalšieho vylepšenia sa dočkal aj multitasking. Režim Multi-Active Window umožňuje vykonávať viac úloh naraz. Vďaka funkcii párovania aplikácií App Pair môžete ľahko spúšťať a používať dve aplikácie naraz. Takže keď budete chcieť napríklad zdieľať fotografie, spustí sa súčasne appka pre prehliadanie fotografií a komunikáciu.

ZDROJ | Samsung

Lišta Multi-window Tray je po novom integrovaná do bočného panelu pre pohodlnejšie používanie a umožňuje prístup k viacerým aplikáciám.

Galaxy Z Flip 5G sa bude predávať za 1 549 eur, dostupnosť na slovenskom trhu zatiaľ nebola spresnená.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku