Čo do školy? 10 audio zariadení, ktoré vám spríjemnia štúdium

ZDROJ | Bang & Olufsen

Letné prázdniny sú už dávno za svojim zenitom a tak sme tu s ďalšou časťou nášho seriálu „Čo do školy„, v ktorom si tentokrát predstavíme zaujímavé audio zariadenia, ktoré vám pomôžu, prípadne vám spríjemnia náročné školské obdobie.

Či už ste študent základnej, strednej alebo vysokej školy, počas dlhých dní štúdia sem tam dobre padne zrelaxovať pri príjemnej obľúbenej hudbe. Samotné počúvanie sa dá využiť aj pri samotnom štúdiu, o tom však až na konci článku, v ktorom sme si pre vás pripravili 10 produktov, ktoré vám uľahčia školské dni plné seminárnych prác a domácich úloh.

Zoznam sme zostavili s dôrazom na kvalitu a tiež na cenu, ktorá pri väčšine produktov nepresahuje 300 eur.

10. Magnat LZR 568 BT

Či už idete do školy alebo zo školy, počúvanie hudby tvorí veľkú časť každodenného života. Preto aj treba poriadne slúchadlá. Ak vám nevadí veľkosť, potom vám určite odporúčame bezdrôtové mostové slúchadlá Magnat LZR 568 BT, ktoré ponúkajú kvalitný zvuk, štýlový dizajn a cenu iba 89 €. Navyše k nim dostanete šikovné cestovné puzdro.

9. JBL Inspire 500

Ak sa vám nechce so sebou vláčiť  veľké slúchadlá, odporučiť vám môžeme aj šikovné štuplové od profesionálov JBL. Okrem pohodlného nosenia ponúkajú tiež dlhu výdrž batérie, keďže sú bezdrôtové. Slúchadlá sú tiež ideálne na športovanie. Cena je iba 59,90 €.

Pozrite siRuark Audio R7 Mk3 – audio pre dizajnových fajnšmekrov

8. Logitech G533 Wireless Gaming Headset

Keď už vás to učenie nebude baviť, odporúčame si oddýchnuť pri nejakej dobrej hre. Aby ste nikoho nerušili, je ideálne vlastniť headset a prečo nie od tých najlepších. Bezdrôtový headset od Logitechu ponúka 7.1-kanálový zvuk a sympatický dizajn. To všetko za cenu 149 €.

7. Klipsch Reference RW-1

Na siedmom mieste nášho zoznamu sa umiestnil zaujímavý bezdrôtový reproduktor od firmy Klipsch. Multiroom reproduktor je vhodný práve na relaxačné popoludnia po škole, prípadne na ranné prebudenie sa. Hlavným lákadlom je nádherné dizajnové spracovanie a hudobný prejav. Menšou nevýhodou môže byť chýbajúci Bluetooth, ktorý zastupuje Wi-Fi technológia. Cena za tento prvotriedny reproduktor je 290 €.

ZDROJ | Klipsch

Pozrite siAudio-Technica ATH-MSR7 Special Edition – luxusné slúchadlá od Japoncov

6. Marshall Monitor Bluetooth

Ak chcete niečo skutočne štýlové na počúvanie hudby, určite siahnite po bezdrôtových slúchadlách od firmy Marshall. Hlavnými devízami je dlhá výdrž batérie, ktorá sľubuje až 30 hodín. Zabudované mikrofóny vám navyše potlačia všetok neželaný hluk. Cena je okolo 210 eur.

ZDROJ | Marshall

5. Bragi Dash Pro

Opäť slúchadlá, tentokrát plne bezdrôtové. Výhodou týchto zaujímavých kúskov je vstavaná umelá inteligencia, vlastný operačný systém a úložisko 4 GB. Ideálne sa hodia na šport, keďže dokážu merať rôzne hodnoty vrátane srdcovej aktivity. Cena je 349 eur.

ZDROJ | Bragi

Pozrite siČo do školy? Smartfóny do 500 €, ktoré nesklamú ani náročných

4. Sony NW-A35

Do nášho rebríčku sme museli zaradiť aj túto špecialitku. Aj keď v dnešnej dobe už len málokto počúva hudbu cez hudobný prehrávač, Walkman od Sony je jednoducho kultová záležitosť. Okrem MP3 na ňom viete počúvať Hi-Res Audio súbory ako napríklad WMA, FLAC, Linear PCM, AAC, HE-AAC, Apple Lossless, AIFF a DSD 2.8224MH. Výdrž batérie sľubuje až 45 hodín. Cena je 220 eur.

3. JBL Flip 4

Do prvej trojky sme museli určite zaradiť prenosný reproduktor od JBL, ktorý ponúka perfektný zvuk, ideálny rozmer a tvar, ktorý sa hodí na prenášanie a tiež bezdrôtový prenos. Hlavnou devízou je tiež vode-odolnosť s certifikátom IPS7 a poteší vás tiež funkcia Connect+ na spárovanie s viacerými reproduktormi. S týmto kúskom obohatíte každú študentskú párty. Cena je 139 €.

Pozrite siČo do školy? 15 najlepších aplikácií pre študentov

2. Klipsch R-15PM

Ak zvyknete počúvať hudbu cez počítač, prípadne vlastníte gramofón, potom potrebujete aj poriadne reproduktory. Po dizajnovej aj zvukovej stránke vám vieme odporučiť nádherné kúsky od Klipsch, ktoré potešia bohatou konektivitou (AUX, RCA, 3,5 mm jack, Bluetooth, USB, digitálny optický vstup). Cena za pár je 420 €, čo je trochu nad rozpočet študenta, no pre tých, čo v lete brigádovali by mohlo ísť o ideálne príslušenstvo k počítaču.

ZDROJ | Klipsch

1. B&O Beoplay P2

Na prvé miesto sme sa rozhodli obsadiť jeden z najpozoruhodnejších audio produktov tohto roku. Malý prenosný reproduktor do vrecka Bang & Olufsen Beoplay P2, ktorého zvukový výkon a kvalita nás jednoducho šokovala. Bezdrôtový reproduktor ponúka solídnu výdrž batérie, nádherný dizajn a vynikajúci zvuk. Cena je síce 169 €, no určite nebudete ľutovať. Na prvé miesto sme ho vybrali najmä pre jeho multifunkčnosť a kompaktnosť.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Veríme, že sa vám náš zoznam páčil a že si z neho niečo vyberiete. Všetky produkty však len slúžia na prehrávanie hudby. Otázkou ostáva, akej hudby? Internet ponúka niekoľko možností a tiež niekoľko zaujímavých playlistov, ktoré sú ideálne na štúdium.

Pozrite siMagnat LZR 568 BT – audiofilský zážitok zaručený

Bonus: Akú hudbu vybrať?

Štúdium a učenie sa je veľmi špecifická aktivita, ku ktorej každý pristupuje po svojom. Kým niekto sa môže učiť len v úplnom tichu, iný môže obľubovať jemné relaxačné melódie alebo dokonca niečo hlučnejšie, záleží aj od obľúbeného žánru. Základom by mali byť skladby, kde sa nespieva, keďže tie môžu na mozog pôsobiť rušivo. Zvážiť by sa tiež mali vyslovene relaxačné playlisty, ktoré skôr v našej hlave vytvoria pocit spánku než aktivity. Treba preto zvážiť jednotlivých interpretov.

ZDROJ | enigma-audio.sk

Rovnako je nutné zvážiť, ako budete hudbu počúvať. Ak sa jedná o štúdium, je lepšie zvoliť počúvanie cez slúchadlá na nižšej hlasitosti. V prípade oddychu a relaxácie je lepšie počúvať cez reproduktory. Zdroj hudby môže byť rôzny. Ak máte kvalitné Hi-Fi zostavy, môžete si do nich napojiť slúchadlá a užiť si tú najlepšiu kvalitu. Prípadne môžete počúvať aj gramofónové platne.

Jednoduchší spôsob je obrátiť sa na niektorú zo streamovacích služieb, ktorých je na internete neúrekom. Ja obľubujem Spotify pre veľkú databázu hudby, zaujímavé playlisty a hlavne príjemné používateľské prostredie. Dá sa používať aj zdarma s občasnými reklamami alebo za 5,99 eur mesačne. V priebehu roku sa však objavujú aj zaujímavé akcie, ako napríklad 3 mesiace za 5,99 eur, čo sa určite oplatí. V prípade, že sa vám nechce využiť služby, môžete prejsť aj YouTube, ktorý však nie vždy disponuje celými albumami, prípadne neponúka takú kvalitu skladby ako Spotify.

Výhodou je opakovanie počúvania jednotlivých playlistov práve pri učení. Mozog si na konkrétne skladby privykne a vždy keď si ich pustíte, budete vedieť, že práve tieto sú určené na štúdium a teda budete aktívnejší.

Z hudby vám môžeme odporučiť Study Music Alpha Waves. Jedná sa o 3-hodinovú jemnú melódiu, ktorá je ako stvorená na učenie sa a koncentráciu v tichom prostredí. Z interpretov vám môžeme odporučiť Bohren & Der Club of Gore, jemná ambientná hudba. Vyskúšať môžete aj relaxačné albumy Roberta Richa a Rudy Adriana.

Ak chcete niečo podobné klasike, zaujímavým interpretom je Max Richter. Ak obľubujete soundtracky, na štúdium je ako stvorený Jeff Beal so svojim House of Cards soundtrackom.

Ďalší výber je len na vás. Užite si posledné dni voľna, počúvajte dobrú hudbu a čítajte TECHBOX.sk ?.

Komentáre k článku