10 vecí, ktoré budete na Apple iOS 10 milovať

WWDC 2016 ukázala kam budú nasledujúci rok smerovať všetky operačné systémy Applu. Nesmela samozrejme chýbať nová verzia iOS, ktorú sme už stihli do nášho iPhonu i nainštalovať. Ktoré z funkcií iOS 10, sú ale tie najlepšie?

WWDC 16 2
ZDROJ | Apple

Už 27 rokov sa každoročne koná vývojárska konferencia Applu. Volá sa WWDC a tento rok ju naživo v sále sledovalo až 5 000 vývojárov a milióny on-line cez Live stream.

Pozrite siToto sú TOP novinky, ktoré prinesie iOS 10

Popri predstaveniu novej verzie watchOS, tvOS a premenovaného OSX na macOSApple ukázal dlho očakávanú aktualizáciu systému iOS s číslom 10. Verzia neponúka nič revolučné, no aj niektoré z malých zmien sa spoločnosti veľmi podarili.

iOS 10
ZDROJ | Apple

V dvojdielnom seriáli sa dozviete, ktoré z funkcii budete milovať a ktoré vám prídu maximálne zbytočné. Dnes sa už podľa nadpisu dozviete o tých, ktoré vám uľahčia život. Poďme teda na to!

1. Možnosť odstrániť predinštalované aplikácie

Lezie vám na nervy, že je váš iPhone plný aplikácií od Applu, ktoré nikdy nepoužívate? Aplikáciam ako Akcie, Kompas, Priatelia, Tipy alebo Watch už dlhšie nebudú zavadzať na ploche.

Bohužiaľ, budú stále zavadzať v úložisku vášho iPhonu.

Apple túto novinku počas prezentácie samozrejme nespomenul. Predsa len, kto by sa chválil možnosťou vymazať jeho vlastné aplikácie.

IMG_3847IMG_3848

2. Raise to wake

Jednoduchá novinka, ktorú ale využijete skoro každý deň. Stačí zodvihnúť telefón a uvidíte svoje notifikácie bez stláčania čohokoľvek.

Apple túto novinku pridal do iOS hlavne kvôli tomu, že nové TouchID je veľmi rýchle. Používatelia tak mali problém s čítaním si notifikácií na obrazovke uzamknutia, pretože sa hneď dostali do samotného telefónu.

WWDC 16 6
ZDROJ | Apple

3. Možnosť odstrániť všetky notifikácie naraz

Možnosť, ktorá v iOS chýbala a konečne je tu. Len je trochu smutné, že až tak neskoro.

WWDC 16 8
ZDROJ | Apple
WWDC 16 9
ZDROJ | Apple

4. Nový dizajn ovládacieho centra

Ovládacie centrum sa dočkalo upraveného vzhľadu, podpory 3D touch a nových strán pre hudbu a IoT zariadenia vo vašej domácnosti.

WWDC 16 14
ZDROJ | mashable
WWDC 16 15
ZDROJ | mashable

5. 3D touch dostalo widgety

Po novom po zatlačení na ikonu, ktorá podporuje 3D touch sa nezobrazí len ponuka možností, ktoré môžete rýchlo s danou aplikáciou spraviť. Ukáže sa aj widget, na ktorom uvidíte napríklad aktuálne počasie.

Apple 1
ZDROJ | Apple

6. Widgety 2.0

Widgety sa po novom nebudú nachádzať v notifikačnej lište. Nájdete ich vo vyhľadávaní, ktoré sa nachádza už aj na obrazovke uzamknutia po posunutí obrazovky doprava.

Zmenila sa ich pozícia, ale aj funkčnosť. Zobrazia viac a dokonca prehrajú aj video.

WWDC 16 16
ZDROJ | Apple

7. Nový dizajn Lock Screenu

Obrazovka uzamknutia prešla kompletnou zmenou dizajnu. Zobrazí väčšie a praktickejšie notifikácie a ponúka novú skratku do fotoaparátu.

WWDC 16 10
ZDROJ | Apple

8. Otvorenie máp vývojárom a ich nový dizajn

Nikdy nebolo jednoduchšie objednať si Uber alebo stôl v reštaurácii, do ktorej sa chystáte. Otvorenie SDK máp možno spôsobí, že mapy od Applu budú konečne použiteľnou a vhodnou náhradou tých od Googlu.

WWDC 16 12
ZDROJ | Apple

9. Siri sa tiež otvorila vývojárom

Vďaka tomu, že sa Siri otvorí vývojárom ju budete môcť požiadať o odoslanie správy cez Messenger, alebo otvoriť konkrétne video na YouTube.

WWDC 16 11
ZDROJ | Apple

10. A aj správy a sa otvorili vývojárom

Vývojári tak budú môcť pridať do správ nálepky, alebo určite užitočnejšie možnosti, akou je napríklad možnosť zaplatiť priateľom priamo v konverzácii.

Apple iOS 10 09
ZDROJ | Apple

Pozrite siKtoré Apple zariadenia budú kompatibilné s novým iOS 10?

Bonus

Apple konečne vypočul všetkých používateľov, ktorí používajú mobilné dáta a pridá im rýchly prepínač do ovládacieho centra.

Túto skvelú správu však nikde neoznámil a dozvedeli sme sa o nej vďaka vývojárom. Tí ju našli v kóde bety iOS 10.

https://www.youtube.com/watch?v=PERPpFWHnDM

ZdrojApple

Komentáre k článku