10 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať nový iPhone X

ZDROJ | Apple

Najdrahší sériovo vyrábaný smartfón musí ponúkať veľmi dobrý dôvod, aby ste si ho kúpili. My sme vybrali 10 najlepších, prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre iPhone X.

Cena okolo 1 199 až 1 399 eur, v závislosti po akej verzii smartfónu siahnete je na zamyslenie. Prečo by ste mali investovať takúto sumu peňazí do telefónu?

10. Kvalitné spracovanie a materiály

Na dizajne nového iPhonu sa podieľal dvorný návrhár Apple, Jonathan Ive a musíme uznať, že napriek zvláštnemu horizontálnemu tvaru fotoaparátu sa dizajn vydaril.

Nechýbajú ani kvalitné materiály. Zabudnite na hliník či plast, iPhone X vsadil na to najlepšie. Bočné hrany tvorí nehrdzavejúca oceľ a prednú a zadnú stenu tvorí sklo. Smartfón je navyše vďaka certifikátu IP67 odolný voči vode a prachu.

ZDROJ | Apple

9. Displej od okraja po okraj

Takzvaný bezrámčekový displej sme mohli vidieť už pred rokom u Xiaomi, tento rok u Samsungu a LG, no Apple je skrátka Apple. OLED panel, ktorý pokrýva 83% prednej plochy vám splní vaše sny o futuristickom smartfóne. Navyše sa môžete tešiť na jasnejšie a krajšie farby vďaka technológii Super Retina.

Zaujímavosťou je, že časť, ktorá ostala ako keby asymetricky vykrojená, umožnila umiestniť sem ukazovatele času a batérie, signálu a Wi-Fi. Mínusom však môže byť chýbajúce Home tlačidlo, ktoré poslednú dekádu charakterizovalo Apple smartfón.

Pozrite siApple včera objavil Ameriku, našťastie

8. AR ako súčasť telefónu

Fotoaparát v novom iPhone X bude disponovať technológiou, ktorá je určená pre rozšírenú realitu (AR). Ak teda obľubujete hry ako Pokémon GO alebo chcete naplno využívať funkcie rozšírenej reality, nový iPhone X touto funkciou bude disponovať, vrátane zaujímavých hier a aplikácií.

ZDROJ | Apple

7. Nestratí na cene

Pravdepodobne najlepší dôvod kúpy iPhonu po finančnej stránke. Keď vám po pár týždňoch či mesiacoch dôjde ľúto tých 1 200/1 400 eur, nebude najmenší problém s predajom smartfónu.

Apple iPhone je jeden z najpredávanejších smartfónov na bazároch, keďže sa dá predať do pár hodín od ponúknutia za dobrú cenu. iPhone na cene stráca len veľmi pomaly a tým pádom slúži aj ako dobrá investícia minimálne na najbližší rok.

ZDROJ | Apple

Pozrite siiPhone 8 vyzerá rovnako, ale je úplne iný!

6. Face ID

Kontroverzná nová funkcia odomykania displeja pomocou tváre môže byť pre záujemcov lákadlom. Napriek tomu, že na predstavení iPhone X technológia Face ID nefungovala úplne ideálne, jedná sa o zaujímavú funkciu, ktorá nahrádza klasické otváranie pomocou odtlačku prsta.

Face ID okrem odomykania slúži aj na animovanie tváre pomocou Animoji smajlíkov či si vytvoriť grafickú masku na tvár. Face ID ocenia najmä Instagram maniaci a tí, čo si potrpia na bezpečnosť svojho smartfónu.

ZDROJ | Apple

5. Bezdrôtové nabíjanie

Technológia, na ktorú fanúšikovia iPhonov čakali niekoľko rokov a ktorú mohli ticho závidieť konkurencii je konečne tu. Možnosť položiť smartfón na nabíjaciu podložku bez potreby nosiť so sebou otravné káble je luxus, ktorý by mal byť v roku 2017 už samozrejmosťou.

Veríme, že sa tejto technológie dočkáme postupne od všetkých výrobcov smartfónov a otravné nabíjačky postupne zaniknú. Tiež by sa mohla viac rozšíriť sieť verejných nabíjacích podložiek v štýle lavičiek či kaviarenských stolov.

ZDROJ | Apple

Pozrite siApple iPhone X má vykrojený OLED displej, Face ID a cenu od 1 199 €

4. Bezkonkurenčný fotoaparát

Pre mnohých hlavný dôvod kúpy nového iPhonu je určite lepší fotoaparát, ktorý opäť navýšil kvalitu. Fotoaparát dostal množstvo vylepšení vrátane funkcie zmeny svetla pre portrétové fotenie. Nechýba duálna optická stabilizácia, ktorá spraví z fotiek s nízkym svetlom hotové umelecké diela.

Poteší aj Quad LED blesk a perfektný selfie predný fotoaparát s Portrét módom. Čo sa týka nahrávania videa, Apple okrem Ultra HD ponúka aj Full HD video pri 240 fps, takže môžete natáčať aj spomalené zábery.

ZDROJ | Apple

3. Vylepšená batéria a výdrž smartfónu

Ďalšia z povinných vlastností nového iPhonu X. Batérie nie je nikdy dosť a obzvlášť pri vlajkových lodiach. iPhone X dostane o dve hodiny dlhšiu výdrž než predchádzajúci model iPhone 7.

Veľkým plusom je aj podpora rýchlo-nabíjania, ktoré umožní nabiť 50% batérie za 30 minút. Konečne!

ZDROJ | Apple

Pozrite siApple iPhone X vs 10 najlepších smartfónov konkurencie

2. Výkonný procesor

iPhone X dostane najnovší procesor A11 Bionic so šiestimi jadrami (2+4). Hovorí sa o náraste výkonu až o 70% a 30-percentnom náraste grafického výkonu. Ak milujete iPhony pre ich rýchly a hlavne spoľahlivý chod systému, potom je toto jeden z hlavných dôvodov, prečo siahnuť po iPhone X.

Veľkým lákadlom je podpora pre neural network, čiže prepojené učenie smartfónu, ktorý si bude pamätať vaše návyky a postupne sa bude učiť a prispôsobovať vašim potrebám. Najviac to bude pravdepodobne poznať pri využití funkcie Face ID, kedy aj pri zmene vizáže vás bude iPhone vedieť rozpoznávať.

ZDROJ | Apple

1. Apple exkluzivita

Pre mnohých z nás bude dôvodom kúpy nového smartfónu jednoducho len to, že je to Apple. Tí z vás, ktorí používajú zariadenia od Apple vedia, že pri iPhone neplatíte len za smartfón, ale za prémiovú značku, za dizajn a za najspoľahlivejší operačný systém.

Napriek tomu, že po oznámení ceny novinky mnohí ostali z Apple rozčarovaní, mnohí možno aj na značku zanevreli, no priznajme si, že sa opäť po nových iPhonoch X len zapráši, keďže ich budú chcieť všetci.

Tu nepomôžu argumenty, prečo je Android lepší, prečo sú nové vlajkové lode konkurencie zaujímavejšie, inovatívnejšie a hlavne lacnejšie. Apple je jednoducho značka, ktorú milujeme a pri ktorej môžeme každý rok nadávať, že nič nové nepriniesla, pýta veľa peňazí, objavuje Ameriku, no nakoniec sa ich zariadenia budú predávať ako teplé rožky.

Časy, kedy značka Apple prinášala na trh inovatívne produkty sú pravdepodobne za nami. Veríme, že budúci rok sa dočkáme niečoho pokrokovejšieho a kým tak bude, možno aj splatíme poslednú splátku iPhonu X, aby sme si mohli zaobstarať nový iPhone.

Komentáre k článku