Reklama

iPhone 8 vyzerá rovnako, ale je úplne iný!

Zdroj | Apple
Marek Šimunek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Iba pred pár minútami Apple konečne oznámil novinky, ktoré si pre nás na túto jeseň pripravil. Okrem nového iPhone X, ktorý je jubilejným modelom sa dočkal aktualizácie aj iPhone 7 a iPhone 7 Plus. V ich názve však nepribudlo písmeno „S“, ale Apple rovno pridal nové pomenovanie. Čo teda nové verzie prinášajú?

Pozrite si

Apple iPhone 8 Plus – Obor iba do počtu?

Zdroj | Apple

Pred tlačovou konferenciou Apple sa na internete pravidelne objavovali dohady o tom, aké novinky prinesie iPhone X, akosi sa pritom pozabudlo na to, že okrem tohto špeciálneho modelu Apple pripravuje aj nástupcov pre iPhone 7iPhone 7 Plus.

Pozrite si

Apple iPhone X má vykrojený OLED displej, Face ID a cenu od 1 199 €

Prekvapivo sme sa však nedočkali nového iPhone 7S a iPhone 7S Plus, ako tomu bolo doposiaľ, ale rovno iPhonov s číselným označením 8.

Zdroj | Apple

Prečo tento skok? Otázka, ktorá zatiaľ zostala nezodpovedaná. Podstata je však v tom, že aj napriek tomu, že revolučným je nový iPhone X, aj nové iPhony 8 prinášajú niekoľko podstatných noviniek.

Zdroj | Apple

Tou prvou, ktorá prichádza s novými iPhonmi a užijú si ju aj majitelia starších zariadení je určite nová verzia operačného systému iOS vo verzii 11.

Pozrite si

Apple iOS 11 je systém, ktorý budete určite chcieť!

Jedenásta verzia samozrejme prinesie zmeny aj v dizajne, pričom tou najväčšou bude určite zmena Ovládacieho Centra, kde došlo nielen k zmene dizajnu, ale hlavne pribudla možnosť usporiadania položiek podľa svojich požiadaviek.

Zdroj | Apple

Aplikácia Správy ponúkne v iOS 11 synchronizáciu naprieč zariadeniami, ako pribudne aj nová možnosť vykonávania platieb priamo v aplikácii správy.

Vylepšená bude aj Siri, ktorá získa prirodzenejší hlas a pre lepšie používanie bude mať k dispozícii strojové učenie.

Zdroj | Apple

Veľkým vylepšením prejde aplikácia Poznámky, ktorá ponúkne nielen možnosť kreslenia, ale aj skenovanie a množstvo iných vylepšení. Samozrejme noviniek je podstatne viac a môžete si ich pozrieť v našom samostatnom článku.

Zdroj | Apple

Samozrejme nový iPhone 8 a iPhone 8 Plus ponúknu nový systéme iOS 11. Okrem toho však prinesú aj množstvo iného.

https://youtu.be/k0DN-BZrM4o

Aj keď dizajn sa na prvý pohľad nezmenil, iPhone 8 bude vytvorený zo skla, ktoré je podľa Apple najodolnejším sklom, aké kedy bolo použité v smartfóne.

Zdroj | Apple

Samozrejme zo skla bude iba predná a zadná strana. Boky smartfónu budú tvorené z hliníka vysokej tvrdosti.

Zdroj | Apple

 

Sklo však v tomto prípade nie je použité len pre dizajn novinky, ale hlavne vďaka možnosti využitia bezdrôtového nabíjania. iPhone 8 a iPhone 8 Plus ponúkne bezdrôtové nabíjanie.

Pozrite si

Apple iPhone X vs 10 najlepších smartfónov konkurencie

Apple sa našťastie nerozhodol pre vlastnú technológiu, ale pre bezdrôtové nabíjanie bude používať technológiu Qi, ktorá je podporovaná množstvom výrobcov príslušenstva. iPhone 8 a iPhone 8 Plus navyše ponúkne aj technológiu pre rýchle nabíjanie.

Zdroj | Apple

Aj nový iPhone 8 a iPhone 8 Plus ponúkne odolnosť voči vode a prachu, aj keď zatiaľ nie je známe, ako bude k tejto odolnosti Apple pristupovať.

Zdroj | Apple

Nové iPhony prídu v rovnakých veľkostiach, teda 4,7″ pre iPhone 8 a 5,5″ pre iPhone 8 Plus. Displej pritom bude využívať technológie Retina HD a True Tone.

Zdroj | Apple

iPhone 8 ponúkne úplne nový procesor A11 Bionic, s podstatne vyšším výkonom, ako v prípade predchádzajúcich verzií iPhonov. A11 ako prvý ponúkne vlastnú grafickú kartu vytvorenú v Apple.

Zdroj | Apple

Procesor A11 prináša aj úplne nový Image procesor pre vaše fotografie, ktorý ponúkne podstatne lepšie spracovanie fotografií.

Pozrite si

10 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať nový iPhone X

Tomu pomáha aj nový fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx pri iPhone 8 a 2x 12 Mpx pri iPhone 8 Plus. Ten používa nový, väčší a najmä rýchlejší senzor.

Bohužiaľ na rozdiel od nového iPhone X nedostal iPhone 8 Plus duálnu stabilizáciu. Opticky stabilizovaný tak v jeho prípade bude naďalej len širokouhlý objektív.

Zdroj | Apple

Vylepšenia sa dočkal aj Portrét mód v iPhone 8 Plus, ktorý je ešte lepší a presnejší. Okrem toho však nový iPhone 8 Plus používa aj úplne novú techniku pre vytváranie portrétov.

Na iPhone 8 Plus tak môžete vytvárať fotografie podobne, ako to robia profesionáli v štúdiu. K dispozícii máte dokonca niekoľko nastavení svetla pre vytvorenie portrétu.

Zdroj | Apple

Samozrejme Apple nezabudol ani na video, pričom nový procesor dokáže sám predpokladať pohyb na scéne, vďaka samostatnému obrazovému procesoru. Vylepšené je aj spomalené video, keďže iPhone 8 a iPhone 8 Plus ponúkne Full HD video pri 240 fps.

Zdroj | Apple

Nové iPhony 8 Plus sú dokonca priamo prispôsobené pre používanie s rozšírenou realitou. Preto bude možné nový iPhone používať aj pre hranie hier, alebo rôzne doplňujúce informácie počas sledovania okolia.

Zdroj | Apple

Apple iPhone 8 príde s kapacitou 64 GB a 256 GB už 22. septembra, pričom jeho cena bude štartovať na 699 USD. iPhone 8 s kapacitou 256 GB sa bude na americkom trhu predávať za sumu 849 USD.

Zdroj | Apple

Za iPhone 8 Plus 64 GB si Apple na americkom trhu vypýta 799 USD. Model z kapacitou 256 GB bude pritom stáť 949 USD.

Na Slovensko nový iPhone 8 a iPhone 8 Plus dorazia už 29. septembra.

 

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.