Reklama

K telefónom Lenovo Moto pridáte aj Hasselblad s 10x zoomom

Števo Porubský

Lenovo práve na IFA 2016 predstavilo nielen nový smartfón Moto Z Play, ale aj nové príslušenstvo v podobe Moto Mod Hasselblad True Zoom. Vďaka nemu získate z telefónu digitálny kompakt s 10-násobným zoomom.

Pozrite si

Moto Z Play – stredná trieda s podporou Moto Mods

Zdroj | Lenovo

Lenovo Moto Z Play a nedávno predstavené modely Moto Z a Moto Z Force majú na zadnej strane špeciálny konektor, s ktorým sa bude pripájať k príslušenstvám Moto Mods.

Pozrite si

Lenovo Moto Z Play – dostupný smartfón s dobrou výdržou

https://www.youtube.com/watch?v=-2L1zQkJ8UA

Horúcou novinkou z výstavy IFA 2016 je nadstavba fotoaparátu, lepšie povedané jeho výmena za Moto Mod Hasselblad True Zoom. Ten kompletne nahradí zabudovaný fotoaparát v smartfóne 12 Mpx 1/2,3″ BSI CMOS snímačom ukrytom pod stabilizovaným objektívom s rozsahom 25-250 mm. Citlivosť snímača je od ISO 100 do ISO 3 200.

Pozrite si

Lenovo Moto Z zaujme 5,2 mm telom a výkonným hardvérom

Zdroj | Lenovo

Objektív má však len priemernú svetelnosť – f/3,5 – f/6,5, čo zodpovedá objektívu z lacného kompaktu. Prečo výrobca siahol po takomto riešení nevedno. Výhodou je aspoň ukladanie záberov nielen do JPEG, ale aj do RAW formátu. Novinka natáča video vo Full HD rozlíšení pri 30 fps s využitím elektronickej stabilizácie.

Ako a čo všetko dodal švédsky výrobca profi fotoaparátov Hasselblad nie je známe. Pravdepodobne pôjde o rovnakú spoluprácu, ako Huawei a Leica, teda iba meno a dizajnové prvky.

Napríklad hardvérová spúšť je oranžová, presne taká, ako ju požíva Hasselblad v digitáloch. Výhodou, oproti zabudovaným fotoaparátom v telefónoch nie je len optický zoom, ale aj výkonnejší xenónový blesk.

Prekvapením, ale negatívnym je, že Hasselblad True Zoom nemá žiadnu internú batériu, všetku enrgiu čerpá z batérie smartfónu. Vzhľadom na jeho hrúbku je to ale veľké škoda. Takto vyšťavíte batériu telefónu ešte rýchlejšie.

Rozmery novinky sú 152,3 x 72,9 x 9 – 15,1 mm hmotnosť je až 145 gramov. Cena Hasselblad True Zoom bude 299 € a na trhu sa objaví budúci mesiac.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.