Huawei P9 má dva fotoaparáty Leica a výborný hardvér

ZDROJ | Huawei

Čínska spoločnosť Huawei práve v Londýne predstavila novú vlajkovú loď pre tento rok. Pre istotu nie je len jedna, ale rovno dve. Okrem klasickej verzie Huawei P9 sa na trhu objaví aj model P9 Plus.

Pozrite siHuawei P8: najkrajší smartfón výrobcu prekvapil

https://www.youtube.com/watch?v=9BvX_GA3D6U

P9-tka je opäť odetá do kovu, telo je konštruované z leteckého hliníku s hranami brúsenými diamantom. Nejde o žiadny prehnaný luxus, P9-ka je silne praktická. Dizajnéri výrobcu sa vôbec neodviazali a tak netreba čakať žiadne dizajnérske výstrelky.

https://www.youtube.com/watch?v=9CJS0ZNYk00&nohtml5=False

Všetko je ale funkčné a na správnom mieste. Celkovo je novinka naživo ešte elegantnejšia, ako predchodca a pôsobí luxusne. V predaji bude až 6 farebných verzií, u nás budú dostupné len verzie Titanium Gray a Mystic Silver.

Huawei P9 7

Na zadnej strane je okrem nového duálneho fotoaparátu aj šikovne umiestnený snímač odtlačku prstov. Mimochdom, zadný kryt nie je možné zložiť.

Hauwei P9 10
ZDROJ | Huawei

Dokonalý fotoaparát?

V plastovej hornej časti je práve to, čím chce P9-tka lákať. Ide o duálny fotoaparát, ktorý má 12 Mpx rozlíšenie (každý), optiku od známej spoločnosti Leica s názvom Summarit a so svetelnosťou f/2,2.

https://www.youtube.com/watch?v=e4TXO49n0P8

Fotoaparáty sú dva z dôvodu, že RGB fotoaparát je určený na zachytenie farieb, zatiaľ čo druhý, monochromatický, vyniká pri získavaní detailov obrazu. Duálny fotoaparát P9 tak dokáže zachytiť viac svetla aj detailov a vyniká aj za nízkeho osvetlenia.

https://www.youtube.com/watch?v=EPwpFojqFww

Fotoaparát ponúka tri režimy Leica: štandardné (standard), živé farby (vivid colours) a mäkké farby (smooth colours). Ďalej je k dispozícii aj čisto monochromatický režim. Vďaka hybridnej technológii ostrenia vraj P9-tka vyhotovuje zábery s vyššou rýchlosťou, väčšou presnosťou a stabilitou.

Huawei P9 live 4

P9 podporuje ostrenie fotoaparátu založené na troch metódach – laserovej, kontrastnej a výpočtu hĺbky – pričom vždy automaticky vyberie tú z nich, ktorá v daných podmienkach dosiahne najlepšie výsledky.

Budúcich majiteľov poteší aj duálny LED blesk. Video je možné natáčať len vo Full HD rozlíšení a pomôcť má aj digitálna stabilizácia obrazu.

Huawei P9 live 3

Prednej strane dominuje 5,2-palcový Full HD (1 080 x 1 920 px) IPS displej. Displej je pritom takmer od okraja po okraj telefónu, takže P9 nie je taká veľká, ako by sa mohlo zdať. Rám displeja má vraj len 1,7 mm! Na ňom sa zobrazuje najnovší operačný systém Android 6.0 s vlastnou nadstavbou EMUI 4.1.

Huawei P9 live 5

Nad displejom je 8 Mpx webkamera s Full HD videom, LED blesk by ste tu ale hľadali zbytočne. Samozrejmosťou je ale niekoľko softvérových vylepšení selfie záberov. Rozmery telefónu sú 145 x 70,9 x 6,95 mm, hmotnosť dosahuje 144 gramov.

Huawei P9 2

Pozrite siHuawei P8 Lite – rovnako krásny, ale cenovo dostupný

Vo vnútri bije 8-jadrové 64-bitové srdce Kirin 955 s grafikou Mali-T880MP4. Procesor je vyrábaný 16nm FinFET výrobným procesom. 4 jadrá Cortex-72 sú taktované na 2,5 GHz a 4 jadrá Cortex-A53 má taktované na 1,8 GHz. Grafika má 16 jadier, podporu Ultra HD videa, OpenGL ES 3.1, DirectX 11 FL11 a Open CL 1.2.

Tým navyše sekunduje koprocesor i5, ktorý sa stará o chod a spracovávanie dát z najrôznejších snímačov a senzorov, ktoré smartfón či tablet môže mať. Samozrejmosťou je aj objemná pamäť RAM – 3 GB v 32 GB verzii P9-tky a 4 GB RAM v 64 GB verzii.

Huawei P9 4

Nechýba podpora LTE sietí, konkrétne ide o modem LTE Cat6 (300/150 Mbit/s), Wi-Fi ac so systémom troch antén, Bluetooth 4.1, no len o NFC je akosi ticho. O chod toho celého sa stará 3 000 mAh batéria.

Ceny a dostupnosť

K predobjednávkam u vybraných  partnerov, ktoré budú na Slovensku prebiehať 8. – 30. apríla, získajú zákazníci ako darček – smart nármaok Talkband B2. Odporúčaná koncová cena Huawei P9 je 549 €.

Huawei P9 Plus

Huawei taktiež odhalil aj model P9 Plus s 5,5-palcovým Press Touch Full HD displejom a 3 400 mAh batériou. P9 Plus ponúka rýchle nabíjanie dual-IC, ktoré používateľom umožní 6 hodín hovoru za 10 minút nabíjania. Cenu P9 Plus pre náš trh však zatiaľ nepoznáme.

Huawei P9 Plus live 1

ZdrojHuawei

Komentáre k článku