TECHBOX TÝŽDEŇ – vypočujte si náš nový podcast s tech novinkami

Dnes si môžete vypočuť dvadsiaty štvrtý diel podcastu TECHBOX TÝŽDEŇ, ktorý pre vás pripravili Lissett a Richard. Vybrali sme to najzaujímavejšie z aktuálneho 38. týždňa sveta TECH noviniek.

Podcast TECHBOX TÝŽDEŇ pripravujeme pre vás každú nedeľu. Dozviete sa v ňom o zaujímavých novinkách zo sveta technológií. Ak ste mali rušný týždeň a nestihli ste si pozrieť naše najhorúcejšie TECH novinky na stránke TECHBOX.sk alebo radšej počúvate ako čítate, veríme, že presne tento podcast si obľúbite.

Pozrite siMôže byť elektromobil lacnejší ako spaľovák? Môže, Mercedes to dokazuje!

Nový TECHBOX TÝŽDEŇ podcast si vždy nájdete na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket Casts, RadioPublic, Breaker Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej používate na podcasty.

V aktuálnom 38. týždni sme pre vás pripravili prehľad udalostí, ktoré sa odohrali vo svete. Microsoft nám predstavil množstvo softvérových noviniek, okrem ekologickej myši to bol 2-in-1 počítač Surface Pro 8, kompaktný tablet Surface Go 3, skladací smartfón Surface Duo 2, no najmä inovatívny Surface Book, z ktorého sa kombináciou existujúcich zariadení stal nový Surface Laptop Studio.

Pozreli sme sa tiež na Motorolu edge 20, na ktorej nás zaujal jeho namakaný 6,7″ OLED displej s neskutočnou, 144 Hz obnovovacou frekvenciou, čo prekoná aj bežné herné monitory. Aby toho nebolo málo, displej, mimochodom s podporou HDR10+, spracováva dotyk pri frekvencii 576 Hz! Pri hraní mobilných hier budete v multiplayer režime o krok pred vašimi protihráčmi. Novinku poháňa Snapdragon 778G 5G spárovaný s 8 GB RAM a Android 11. Podpora 5G sietí funguje v režime Dual SIM. O tom, že ide o parťáka do koča i do voza svedčí odolnosť IP52 a č 4 000 mAh kapacita batérie.

Amazon predstavil omladené čítačky kníh Kindle Paperwhite. Zaujímalo vás niekedy, na čo sú využívané všetky tie superpočítače, o ktorých spustení vás pravidelne informujeme? Napríklad aj na tvorbu kompletného virtuálneho vesmíru!

Podcast TECHBOX týždeň si môžete vypočuť aj vďaka nášmu partnerovi Motorola Slovensko. O aktuálnych novinkách nájdete viac informácií na motorola.sk.

Rozhodne vám odporúčame vypočuť si aj audio záznam z našich diskusných relácií TECHTALKS, ktoré nájdete na rovnakom mieste, ako je nový podcast TECHBOX TÝŽDEŇ.

Komentáre k článku