Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

S tabuľou Google Jamboard budú brífingy jednoduchšie a interaktívnejšie

S tabuľou Google Jamboard budú brífingy jednoduchšie a interaktívnejšie
Zdroj | Google
Imrich Maťo
S tabuľou Google Jamboard budú brífingy jednoduchšie a interaktívnejšie
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Firemné mítingy sa nezaobídu bez flichartov, či fixkami popísaných plastových tabúľ. Revolúciu v tomto smere mal priniesť Microsoft Surface Hub, avšak len jeho uvedenie na trh trvalo výrobcovi, z pohľadu zákazníkov, nekonečne dlho. Všetko to „zaklincovala“ premrštená cena.

Google však predstavil zaujímavú novinku, ktorá by firmy nemala finančne zruinovať. Tram-ta-dá, zoznámte sa s Jamboard. Biela tabuľa, alebo ak chcete, obrovský tablet, so zobrazovacou plochou s uhlopriečkou 55 palcov má Ultra HD rozlíšenie a umožňuje pripojenie do internetu. To prináša niekoľko podstatných výhod.

Zdroj | Google

V prvom rade je to prepojenie s cloudom a firemným riešením G Suite, vďaka čomu si uložené súbory, obrázky či iné ľahko prenesiete na tabuľu a zobrazíte. Tak isto môžete komunikovať s nadriadeným alebo kolegami, ktorý sú mimo kancelárie, alebo hoci aj na opačnom konci sveta.

Zdroj | Google

Jamboard má zobrazovaciu plochu dotykovú a pomocou špeciálneho stylusu môžete na ňu písať poznámky, kresliť náčrty. A keď sa vám niečo nepodarí, alebo to chcete z tabule odstrániť, vezmete špongiu a zmažete to. No pozor, nie tú klasickú, školskú, ktorou sme sa v triedach obhadzovali, najradšej keď bola mokrá… 🙂

Zdroj | Google

Súčasťou príslušenstva tabule Jamboard je totiž špeciálna elektronická „špongia“. Tabuľa je vybavená tiež HD web kamerou pre uskutočňovanie videohovorov, ale aj reproduktormi. Prostredníctvom pripojenia k internetu môžete na tabuľu Jamboard pridávať svoje príspevky aj z mobilu či tabletu.

Zdroj | Google

Ďalšou zo zaujímavostí a nesporných výhod tejto tabule je možnosť jej upevnenia na stojan s kolieskami, takže ju v rámci firmy ľahko premiestnite do inej kancelárie. Samozrejme, ak vám to bude viac vyhovovať, môžete ju upevniť aj na stenu.

Cena tabule Jamboard bola stanovená na 6 000 USD a jej predaj sa začne v budúcom roku 2017.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj