Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft Surface Hub – najprepracovanejšia tabuľa na svete

Microsoft Surface Hub – najprepracovanejšia tabuľa na svete
Števo Porubský
Microsoft Surface Hub – najprepracovanejšia tabuľa na svete

Microsoft Surface Hub

Microsoft na stredajšej tlačovke nepredstavil len nový Windows 10 v plne kráse či unikátne virtuálne okuliare, ale aj čosi, čo sa v našich domácnostiach len tak neobjaví. Microsoft Surface Hub by mohol evokovať nový tablet v štýle Surface tabletov, no opak je pravdou. Surface Hub je obrovská Ultra HD telka s uhlopriečkou 84 palcov a dotykovou vrstvou.

Nie je to však hocijaká telka. Zo známych parametrov je jasné, že Microsoft sa s ňou vyhral do detailov. Má napríklad 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, špeciálny dock pre stylus, 2x Full HD videokameru po stranách, mikrofóny z Kinnectu, od ktorého si požičala aj ďalšie senzory.

Vo vnútri Surface Hub je podľa požiadaviek zákazníka buď Intel Core i5 alebo Intel Core i7. Samozrejmosťou je Wi-Fi modul s DLNA a Miracast, vďaka čomu sa k Surface Hub môže bezdrôtovo pripojiť akýkoľvek kompatibilný smartfón, tablet alebo počítač.

Microsoft Surface Hub

Pozrite si

Windows 10 pre PC zadarmo a bez Internet Explorera, Office zadarmo pre mobily

Tým však Surface Hub len začína. Pracovať bude na operačnom systéme Windows 10, pričom po priblížení akéhokoľvek používateľa sa automaticky zapne. V prípade, že používateľ vytiahne aktívny stylus, automaticky sa zapne appka OneNote s bielym pozadím, takže sa budete cítiť, akoby ste kreslili na klasickú bielu tabuľu.

Rozdiel je v tom, že do tejto digitálnej môžete pridávať prakticky hocičo. Po skončení meetingu si všetci zamestnanci môžu vytvorené poznámky stiahnuť do svojich zariadení, takže o nič zo stretnutia neprídu.

https://youtu.be/FRLDRQePY1o

Vo výbave nechýba Skype pre videohovory s kolegami na konci sveta, možnosť práce vo viacerých virtuálnych obrazovkách či zdieľanie poznámok z akýchkoľvek zariadení v miestnosti. Keď sa zas dopracuje a máte náhodou vo firme Xbox One, môžete si vďaka Windows 10 nazdieľať akúkoľvek hru z Xboxu a zahrať sa na omnoho väčšej uhlopriečke. Cenu Microsoft nezverejnil, ale predpokladáme, že nízka ani zďaleka nebude. 84-palcová Ultra HD TV stojí sama o sebe okolo 10-15 tisíc eur, keď si pripočítame čo všetko naviac ponúka, zastavíme sa na sume minimálne 15 000 eur. Ale to je zatiaľ len náš predpoklad.

Microsoft Surface Hub

Foto: Microsoft

Zdroj