Reklama

Suzuki Vitara hybrid poteší bezpečnosťou, takto vás ochráni

TECHBOX

Postupne spoločne spoznávame kompaktné rodinné SUV Suzuki Vitara Hybrid, ktoré vás príjemne prekvapí cenou, ale i bohatou výbavou.

Tentokrát sa pozrieme na bezpečnostné a asistenčné systémy, ktoré vás budú chrániť pri každej jazde. Budete prekvapení, čo všetko Vitara ponúka.

Obsah pokračuje pod reklamou

Poďme sa najskôr pozrieť na to, čo dostanete už v základnej výbave COMFORT, ktorú si viete dopriať v súčasnej ponuke od 19 990 €. A budete milo prekvapení. Okrem štandardných bezpečnostných prvkov výbavy, ako sú alarm, imobilizér či airbagy, treba pochváliť, že tu je i kolenný airbag vodiča. Systémom, bez ktorých už dnes auto nie je autom, ako sú ABS, ESP či TPMS, sa venovať nebudeme. Ale vedzte, že už v základnej výbave sa môžete tešiť núdzové brzdenie či dvojsenzorovú podporu brzdenia (DSBS). To sa hodí najmä v mestskej premávke, kde auto dokáže zabrániť alebo výrazne znížiť riziko čelnej kolízie. Na situáciu vás totiž buď upozorní, alebo ak je nutné zvýši brzdnú silu či automaticky silno zabrzdí!

Dobrou správou je i to, že súčasťou základnej výbavy COMFORT je dokonca aj adaptívny tempomat, a tak si budete môcť užívať jazdu, kde sa vaša rýchlosť automaticky prispôsobuje vozidlám idúcim pred vami. Skvelé je, že všetko si pohodlne viete ovládať priamo na volante.

Už od druhého stupňa výbavy PREMIUM sa však počet bezpečnostných a asistenčných systémov zvyšuje najmä o mimoriadne praktické monitorovanie mŕtveho uhla vďaka dvom bočným radarovým snímačom. Verte nám, že pokrytie mŕtveho uhla technológiou je jeden z najlepších systémov, aké môžete pre vašu bezpečnosť vo vašom aute mať. Nestane sa vám tak, že nebudete vedieť o tom, či ide automobil v ľavom jazdnom pruhu pri plánovanom predchádzaní, jednoducho budete naň upozornení varovnou LED kontrolkou prípadne aj výstražným zvukovým signálom, aj keď je v mŕtvom uhle. Samozrejme systém monitoruje obidve strany vozidla.

Rozhodne poteší, že tu už dostanete aj ďalší systém, ktorý vás upozorní na situáciu za autom. Načo je to dobré? Predstavte si, že cúvate a z boku ide auto, práve takejto hroziacej kolízii dokáže systém zabrániť tým, že vás na idúce auto alebo aj inú prekážku upozorní. A dobrou správou je, že štandardom od výbavy PREMIUM je v Suzuki Vitara Hybrid aj cúvacia kamera.

Dopriať si môžete aj mimoriadne obľúbený asistenčný systém, ktorý vás upozorní na opustenie jazdného pruhu a ak treba aj zabráni jeho opusteniu. Vaša Vitara sa totiž pri rýchlostiach od 60 km/h do 160 km/h dokáže vrátiť naspäť do jazdného pruhu ak systém zistí možné vybočenie z vášho pruhu. Pridajte k tomu rozpoznávanie dopravných značiek či praktický asistent zjazdu z kopca či pomocný systém pre rozjazd do kopca a bude vám jasné, že v Suzuki Vitara Hybrid je o vašu bezpečnosť postarané na vysokej úrovni.

Suzuki Vitara Hybrid vďačí za širokú paletu bezpečnostných a asistenčných systémov práve pokročilým detekčným systémom Suzuki Safety Support, pričom sa využíva kombinácia monokulárnej kamery a lasera umiestneného na čelnom skle. Samozrejmosťou je aj mikrovlnný radar v prednom nárazníku, ktorý dokáže presne zmerať vzdialenosť od vozidiel či množstvo senzorov, ktoré sa pri systémoch starajú o vašu bezpečnosť.

Suzuki Vitara Hybrid je jednoducho vydarené moderné a bezpečné rodinné SUV, ktoré začína na akciovej cene 19 990 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.