Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Spoznajte výkon Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Spoznajte výkon Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite
TECHBOX
Spoznajte výkon Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Prémiový dizajn, namakané fotoaparáty, nádherný displej a napokon parádny hardvér pod povrchom. Toto sú štyri hlavné piliere novej vlajkovej lode Xiaomi Mi 11, ktorú vám postupne predstavujeme v našom špeciálnom seriáli. Teraz je čas pozrieť sa práve na ten posledný, ktorý tejto novinke prináša nielen perfektný výkon, ale aj najnovšie technológie a perfektnú výdrž batérie.

Xiaomi ukazuje, že vo svete smartfónov patrí medzi skutočných lídrov, čoho dôkazom je aj fakt, že ako prvý výrobca vôbec osadilo do svojho smartfónu doteraz najvýkonnejší mobilný čipset Snapdragon 888. Z novej vlajkovej lode Xiaomi Mi 11 sa tak stal okamžite po vydaní najvýkonnejší Android smartfón na trhu.

Pod štýlovým dizajnom tak nájdete najnovšiu generáciu 5nm výrobného procesu, ktorý umožnil Xiaomi vložiť do modelu Mi 11 mimoriadne výkonný a efektívny procesor Kryo 680 s maximálnym taktom 2,84 GHz, grafické jadro Adreno 660 a 6. generáciu špeciálneho procesora dedikovaného pre lokálne výpočty umelej inteligencie.

Pozrite si

Spoznajte dizajn Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi 11 tak vstupuje na trh s mimoriadnym výkonnostným náskokom, ktorý odstraňuje akékoľvek limity pri jeho používaní nielen nateraz, ale aj na nasledujúce roky. To navyše platí aj po stránke konektivity, kde sa k podpore moderných Wi-Fi 6 pridáva aj integrovaný modem Snapdragon X60 zabezpečujúci pripravenosť novej vlajkovej lode na nástup 5G sietí.

Pri neustálom vylepšovaní hardvéru nových smartfónov však nejde iba o hrubý výkon, ale aj o zdokonaľovanie používateľského zážitku. Súčasťou tohto čipsetu je totiž 8 GB operačnej pamäte typu LPDDR5 a internej pamäte s kapacitu 128-256 GB typu UFS 3.1. Čo vlastne tieto skratky znamenajú v praxi?

Použité typy operačnej a internej pamäte spájajú vysokú kapacitu s bleskovou rýchlosťou práce s dátami a zároveň aj s nižšou spotrebou energie. Aplikácie, hry, fotografie či objemné videá vám tak Xiaomi Mi 11 načíta až o 50 % rýchlejšie ako smartfóny využívajúce staršie pamäte a to aj napriek tomu, že pri týchto úkonoch spotrebuje až o 30 % menej energie. Tomu hovoríme progres!

Keď už hovoríme o energii, tú smartfónu dodáva batéria s kapacitou 4 600 mAh, ktorá vám vďaka úspornému hardvéru a šetrnej E4 AMOLED obrazovke bez problémov poskytne celodennú výdrž na jedno nabitie.V spojení tohto hardvéru so 120 Hz frekvenciou obnovovania obrazu navyše Xiaomi Mi 11 pôsobí neuveriteľne svižne, či už ide o obyčajný pohyb v systéme a aplikáciách alebo aj hranie najnovších akčných titulov.

Mimochodom, pri hrách sa v tomto prípade musíme ešte špeciálne zastaviť. Xiaomi Mi 11 totiž síce nie je profilovaný ako „herný smartfón“, no do tejto kategórie rozhodne bez problémov zapadne. Spomínané grafické jadro Adreno 660 sa totiž v aktuálne populárnych tituloch ani len nezapotí, čoho výsledkom je absencia akéhokoľvek prehrievania smartfónu aj počas dlhodobého hrania graficky náročných mobilných hier.

Pozrite si

Spoznajte fotoaparáty Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smarthodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Hráči navyše ocenia skvelé softvérové doplnky v nadstavbe MIUI 12 vrátane špeciálneho menu Game Turbo 3.0, ktoré sa na jednej strane postará o optimalizáciu výkonu smartfónu pre hry a na druhej o poskytnutie tých najdôležitejších aplikácií a skratiek v praktickom menu, ktorý môžete mať počas hrania vždy takpovediac po ruke.

Ak by ste sa po celodennom vyťažovaní hardvéru predsa len ocitli v úzkych, Xiaomi Mi 11 vás vďaka rýchlemu nabíjaniu rozhodne nenechá v štichu. Pomocou pribalenej nabíjačky sa Xiaomi Mi 11 dokáže nabíjať výkonom až 55 W, vďaka čomu mu na dosiahnutie plného nabitia postačí iba 45 minút „na kábli“.

Ak by ste káble radšej dali bokom, spomalenia nabíjania sa obávať nemusíte. V tomto prípade vám 50 W bezdrôtové nabíjanie poskytne 100 % batérie už v priebehu 53 minút. Reverzné bezdrôtové nabíjanie s výkonom 10 W vám napokon umožní nabiť si bezdrôtové slúchadlá či smart hodinky kedykoľvek v priebehu dňa ich položením na zadnú stranu smartfónu.

Pozrite si

Spoznajte displej Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smarthodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Detailným pohľadom na hardvér prémiového smartfónu Xiaomi Mi 11 sme sa dostali na záver nášho špeciálneho seriálu, v ktorom sme vám postupne predstavili jeho dizajn, fotoaparáty a spomínaný displej. Ak ste náš seriál sledovali od začiatku, súťažné otázky, ktoré nájdete nižšie, pre vás určite nebudú žiadnou výzvou. Ich správnym zodpovedaním sa z vás môže stať šťastný majiteľ alebo majiteľka nových smart hodiniek Xiaomi Mi Watch Lite v elegantnej verzii Navy Blue. Idete do toho? Držíme palce! Výhercu budeme žrebovať už o týždeň, 15. apríla 2021.

SÚŤAŽ UKONČENÁ

Zdroj