Spoznajte displej Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smarthodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Kvality, ktoré si zaslúžia samostatný diel v rámci nášho špeciálneho seriálu. Reč je samozrejme o novej vlajkovej lodi Xiaomi Mi 11 a jej parádnej AMOLED DotDisplay obrazovke, ktorú po stránke audiovizuálneho zážitku dopĺňa stereo zostava reproduktorov s podpisom prémiovej značky Harman Kardon. Spoznajte špičkovú výbavu nového Xiaomi Mi 11 spolu s nami a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite.

Papierové špecifikácie sú vo svete technológií jedna vec, spojiť ich do dokonalého, intuitívneho a elegantného celku je už vec druhá. Dokonalou ukážkou, ako sa to má robiť, je aj nový smartfón Xiaomi Mi 11. Pri pohľade na jeho priestrannú AMOLED DotDisplay obrazovku si totiž ani neuvedomíte, aké technológie stoja za jej dokonalým obrazom. Poďme si ich postupne predstaviť.

Hneď na prvý pohľad vás AMOLED DotDisplay samozrejme upúta svojou 6,81“ obrazovkou spojenou s praktickým zahnutím po stranách, vďaka čomu na jednej strane poskytuje zdanlivo nekonečný vizuál stvorený na filmy, seriály aj hry a na druhej zas ideálny tvar, ktorý vám perfektne padne do ruky. Xiaomi tvar obrazovky šikovne využíva aj na elegantné a diskrétne zobrazovanie upozornení, ktoré budete vďaka zahnutiu vidieť aj v prípade, že je smartfón položený displejom nadol.

Pod názvom AMOLED sa samozrejme ukrýva prísľub dokonalého prevedenia farieb a vysokého jasu, čo Xiaomi Mi 11 plní do posledného detailu. Použitý panel totiž ponúka nadštandardnú 10-bitovú farebnú hĺbku obrazu schopnú vykresliť viac ako miliardu farieb bok po boku s maximálnym jasom až 1 500 nitov, vďaka čomu v jeho výbave nechýba ani podpora vysokého dynamického rozsahu vo formáte HDR10+.

Na spomínanej 6,81“ uhlopriečke sa rozprestiera WQHD+ rozlíšenie (3 200 x 1 440 pixelov), ktoré dokáže Xiaomi Mi 11 vykresľovať po boku vysokej obnovovacej frekvencie 120 Hz. Tešiť sa tak môžete nielen na ostrý, ale aj skutočne návykovo plynulý obraz, či už ide o bežné používanie aplikácií alebo aj hranie akčných titulov. Najmä hráči navyše ocenia snímanie dotyku pri frekvencii 480 Hz, vďaka čomu budete v hrách vždy o krok pred vašimi súpermi.

Aby ste mohli využívať potenciál tejto obrazovky naplno, Xiaomi namakaný hardvér doplnilo o šikovný softvér, ktorý dokáže dodatočne skrášliť vaše obľúbené videá, filmy a seriály pomocou umelej inteligencie.

Pozrite siSpoznajte dizajn Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Technológia MEMC zabudovaná do Xiaomi Mi 11 sa stará o automatické dopĺňanie snímok do obrazu v reálnom čase, vďaka čomu dokáže displej vykresliť videá vo výrazne vyššom snímkovaní, v akom boli pôvodne natočené. Obraz tak pôsobí viditeľne plynulejšie, živšie a reálnejšie, než kedykoľvek predtým.

Technológia Super Resolution sa na druhej strane postará o inteligentné zvýšenie rozlíšenia videa na dvojnásobok pôvodnej hodnoty. Staršie videá v rozlíšení 480p si tak budete môcť užívať v rozlíšení 960p, klasické HD video v zas v rozlíšení 1440p. So zvýšenou spotrebou dát pri sledovaní videí, filmov a seriálov v dvojnásobnom rozlíšení si nemusíte robiť starosti. Prepočet rozlíšenia totiž prebieha lokálne priamo na hardvéri samotného smartfónu.

Pri takýchto namakaných parametroch je samozrejme na mieste otázka o ich vplyve na výdrž batérie smartfónu. S tým si však nemusíte robiť starosti vďaka niekoľkým hardvérovým a softvérovým vychytávkam AMOLED DotDisplay obrazovky. Pri samotnom zobrazovacom paneli Xiaomi využilo najnovší E4 Organický Elektroluminiscenčný materiál, ktorý zabezpečuje nízky odber energie obrazovky aj bez robenia akýchkoľvek kompromisov v kvalite obrazu.

Pozrite siSpoznajte fotoaparáty Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smarthodinky Xiaomi Mi Watch Lite

K tomu sa pridáva funkcia AdaptiveSync, ktorá sa stará o automatické prepínanie obnovovacej frekvencie v závislosti od aktuálne zobrazovaného obsahu. Systém dokáže automaticky rozpoznať, kedy postačí aj základných 30 alebo 60 Hz a kedy je naopak vhodné frekvenciu vyšvihnúť na 90 alebo až 120 Hz. Tieto zmeny, vďaka ktorým dokáže Xiaomi Mi 11 šikovne šetriť batériu, sa dejú na pozadí bez toho, aby ste si to vôbec mali šancu všimnúť.

Xiaomi Mi 11 napokon nešetrí iba svoju batériu, ale aj váš zrak. Vďaka nízkemu vyžadovaniu modrého svetla totiž spĺňa prísnu certifikáciu Eye Care Display spoločnosti SGS, k čomu sa navyše pridávajú aj špeciálne režimy čítania 3.0 a slnečného žiarenia 3.0, ktoré prispôsobujú prejav obrazovky špecifickým situáciám tak, aby pri tom zároveň chránili aj váš zrak pred zbytočnou námahou.

Pri týchto technológiách a funkciách vás už napokon zrejme neprekvapí, že si Xiaomi Mi 11 vyslúžil v zobrazovacom teste portálu DisplayMate najvyššie možné hodnotenie „A+“. K týmto kvalitám sa navyše pridáva aj duálna zostava reproduktorov, o ktorých ladenie sa postarali experti z renomovanej spoločnosti Harman Kardon. Či už si teda na novej vlajkovej lodi budete užívať najnovší filmový trhák alebo obľúbený zoznam skladieb, táto zostava reproduktorov vás zaručene strhne do centra diania kvalitným priestorovým ozvučením.

Ak sledujete náš špeciálny seriál venovaný novému smartfónu Xiaomi Mi 11 od začiatku, súťažné otázky nižšie vám určite nebudú robiť žiaden problém. Ak sa vám ich podarí zodpovedať správne, so štipkou šťastia sa z vás môže stať šťastný majiteľ alebo majiteľka nových smart hodiniek Xiaomi Mi Watch Lite v elegantnej verzii Navy Blue, ktoré si vás získajú svojim dizajnom i širokou škálou športových funkcií. Idete do toho? Držíme palce! Výhercu budeme žrebovať po skončení seriálu, a to 15. apríla 2021.

SÚŤAŽ UKONČENÁ

Zdrojmi-store.sk

Komentáre k článku