Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Spoznajte dizajn Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Spoznajte dizajn Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite
TECHBOX
Spoznajte dizajn Xiaomi Mi 11 a vyhrajte smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Nová vlajková loď Xiaomi Mi 11 dokonalou ukážkou toho, že medzi krásnym dizajnom, najnovšími technológiami a každodennou praktickosťou netreba kresliť hranice. Po stránke dizajnu sa z neho totiž stala okamžitá ikona a po stránke výkonu zas jednoznačný líder na trhu. Spoznajte spolu s nami jeho prémiovú výbavu a vyhrajte nové smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite.

Svet smartfónov je dnes väčší, než kedykoľvek predtým a zaujať v ňom dizajnom sa zdá byť takmer nemožné. Xiaomi sa to však rok za rokom neustále darí a inak to nie je ani v prípade najnovšieho smartfónu Xiaomi Mi 11, ktorý stavia svoj dizajnový jazyk na spojení špičkových technológií s eleganciou a každodennou praktickosťou. V špeciálnom seriáli vám preto postupne predstavíme jeho špičkovú výbavu.

Nadšenie z prvého pohľadu po vybalení nového smartfónu Xiaomi Mi 11 rýchlo vystrieda nadšenie z prvého dotyku. Dizajn tejto novinky totiž dokonale vystihuje jediné slovo – krivky. Celý smartfón pokrýva zo štyroch strán zaoblené sklo, vďaka čomu vám perfektne padne do ruky, nehovoriac o matnom povrchu zadnej strany, ktorý je mimoriadne príjemný na dotyk.

Dizajn novej „Mi-jedenástky“ neobsahuje snáď ani jedinú hranu a platí to aj pre modul so zadnými fotoaparátmi. Modul tak pôsobí skutočne esteticky aj napriek tomu, že pod svojim povrchom ukrýva poriadny kus hardvéru v podobe troch veľkých senzorov pripravených na tvorbu fotografií a videí v nevídanej kvalite. Ich schopnosti vám predstavíme v budúcotýždňovej časti nášho seriálu.

Svoju pozornosť si rovnako ako zadná strana, rozhodne zaslúži aj tá predná. Tú totiž prakticky celú pokrýva priestranná 6,81“ AMOLED DotDisplay obrazovka, pri ktorej Xiaomi opäť nezabudlo okrem vzhľadu ani na praktickosť. Jej okraje sú totiž po stranách esteticky zahnuté, no zároveň vybavené hardvérovými senzormi držania, ktoré perfektne eliminujú nechcené dotyky.

Xiaomi Mi 11 dokáže rozpoznať to, akým spôsobom ho práve držíte vďaka dvojici senzorov v hornej a dolnej časti tela a na základe toho v spolupráci s inteligentným algoritmom v reálnom čase upravovať oblasti obrazovky, v rámci ktorých majú byť ignorované nechcené dotyky. Priestrannosť a praktickosť zahnutej obrazovky si tak môžete užívať bez jej zvyčajnej nevýhody.

O tento priestranný displej sa navyše pri jeho každodennom používaní nemusíte vôbec obávať. Chráni ho totiž najnovšia generácia odolného skla Corning Gorilla Glass Victus, ktorá je v porovnaní so svojimi predchodcami o 150 % odolnejšia voči pádom a až o 200 % odolnejšia voči bežným škrabancom.

Pozrite si

Máme v rukách Xiaomi Mi 11, vlajkovú loď za polovicu ceny konkurencie

Pod týmto povrchom sa napokon ukrýva Snapdragon 888, aktuálne najvýkonnejší čipset od spoločnosti Qualcomm, ktorý sa začiatkom tohto roka postaral o prvenstvo Xiaomi Mi 11 v rebríčku najvýkonnejších smartfónov na svete. Je naozaj obdivuhodné, že tento hardvér sa vtesnal do šasi s hrúbkou iba 8,06 milimetra a hmotnosťou 196 gramov bez toho, aby sa smartfón pri maximálnom vyťažení čo i len trochu prehrieval. Klobúk dole Xiaomi.

Popri špičkovom hardvéri Xiaomi nezabúda ani na drobné vychytávky, ktoré sú už dnes medzi najnovšími smartfónmi skutočnou raritou. Reč je o infračervenom vysielači, vďaka ktorému môžete ovládať prakticky akýkoľvek spotrebič vo vašej domácnosti pomocou smartfónu. Vďaka umiestneniu senzoru na vrchu smartfónu a lineárnemu vibračnému motoru budete mať po chvíli pocit, akoby ste v rukách držali skutočný ovládač.

Xiaomi Mi 11 je vďaka tejto výbave smartfónom, ktorý skutočne nerobí vo svojom dizajne a výbave žiadne kompromisy a ponúka tak krásny, no zároveň praktický dizajn stvorený pre každodenné používanie. Ak vás jeho výbava zaujala, zakúpiť si ho môžete už teraz cez mi-store.sk za cenu od 819,00 € (256 GB verzia). Určite nás však sledujte aj o týždeň, kedy vám predstavíme jeho skvelú zostavu fotoaparátov.

Ak ste sa dočítali až sem, tak výbavu nového smartfónu Xiaomi Mi 11 už určite poznáte dokonale a teda hravo zodpoviete správne súťažné otázky. Ak tak urobíte, so štipkou šťastia sa z vás môže stať šťastný majiteľ alebo majiteľka nových smart hodiniek Xiaomi Mi Watch Lite v elegantnej verzii Navy Blue, ktoré si vás získajú svojim dizajnom i širokou škálou športových funkcií. Idete do toho? Držíme palce! Výhrecu budeme žrebovať po skončení špeciálneho seriálu o novinke Xiaomi Mi 11, a to 15. apríla 2021.

SÚŤAŽ UKONČENÁ

Zdroj