Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Spaľováky to majú spočítané, Volkswagen stanovil dátum ich konca v Európe

Spaľováky to majú spočítané, Volkswagen stanovil dátum ich konca v Európe
Stanislav Vinc
Spaľováky to majú spočítané, Volkswagen stanovil dátum ich konca v Európe

Nemecká automobilka síce napokon nemení svoj názov na „Voltswagen“, no s elektromobilitou to myslí stále vážne. Najnovšie preto oznamuje, že od roku 2035 už v Európe nebude predávať iné, ako elektrifikované vozidlá.

Európa sa v rámci aktivít nemeckej automobilky Volkswagen stane príkladom v dekarbonizácii osobnej prepravy. Automobilka plánuje v období rokov 2033 až 2035 kompletne opustiť európsky trh s vozidlami so spaľovacími motormi.

Spojené štáty a Čína prídu na rad neskôr, najťažší prechod bude mať ale automobilka v Južnej Amerike a Afrike. Člen predstavenstva spoločnosti Volkswagen pre predaj Klaus Zellmer uviedol, že v týchto regiónoch zaberie elektrifikácia portfólia viac času najmä kvôli miestnej politike a infraštruktúre.

Pozrite si

Volkswagen Project Trinity bude prvým modelom značky vytvoreným „zvnútra-von“

Volkswagen plánuje, že do roku 2030 bude predaj elektrických vozidiel tvoriť až 70 % všetkých predajov v Európe. Tento cieľ si mala automobilka stanoviť aj kvôli sprísňujúcim sa reguláciám zo strany Európskej únie. Samotná automobilka chce byť ale najneskôr do roku 2050 uhlíkovo neutrálna.

Aktuálne má už Volkswagen na európskom trhu hatchback model VW ID.3 a crossover SUV model VW ID.4. Na Čínsky trh automobilka v apríli tohto roka uviedla ďalší crossover SUV model VW ID.6, ktorý sa však nestretol s veľkým úspechom.

Elektrické portfólio série ID má v najbližších dvoch rokoch doplniť ešte elektrický hatchback ID.1 (2023), crossover ID.2 (2023), crossover ID.5 (2021) a zatiaľ nepomenované kombi vychádzajúce z konceptu ID. SPACE VIZZION (2022) spolu s elektrickou dodávkou vychádzajúcou z konceptu I.D BUZZ.

Zdroj