Reklama

Slúchadlá, ktoré si dokážete opraviť sami - Fairphone Fairbuds XL

Zdroj | Fairphone
Richard Pliešovský
Zdroj | Fairphone
Zdroj | Fairphone

Bez inovácií by sme neboli tam, kde sme. Napriek tomu to nestačí a múdre hlavy rozmýšľajú ako ďalej vylepšiť moderné zariadenia. Niekoho napadlo, čo by sa stalo, keby sa začali smartfóny vyrábať z ekologických materiálov s tým, že sa dali ľahko svojpomocne opraviť.

Takto nejako vznikol smartfón Fairphone, ktorý mal zmeniť spôsob používania mobilných telefónov. Aj keď sa to výrobcovi ani zďaleka nepodarilo, teraz prichádza s novinkou, slúchadlami.

Fairphone tvrdí, že sú to „najudržateľnejšie slúchadlá na trhu“, pričom takmer všetky modely sú jednoducho vymeniteľné a dajú sa ľahko dokúpiť. Fairbuds XL sú teda nielen praktické, ale i opraviteľné.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výrobca si uvedomuje, že ekologický aspekt nebude jediným dôvodom na to, aby si slúchadlá ľudia kúpili, musia tiež znieť dostatočne dobre, aby ste ich skutočne chceli použiť v porovnaní s tým, čo je na trhu. Takže nezískate len základný model, ale i aktívne potlačenie hluku, viacero zvukových režimov, dvojbodové pripojenie Bluetooth.

Fairbuds XL majú 40 mm dynamické 32 ohmové meniče, ponúkajú ANC i režim transperentného okolitého zvuku. Frekvenčná odozva je 20 Hz až 20 kHz. Slúchadlá podporujú kodeky AAC, SBC a APTX HD.

Bluetooth 5.1 umožní pripojiť a prepínať medzi dvoma spárovanými zariadeniami. Slúchadlá majú 6 mikrofónov, zaujímavé je, že 2 sú na ľavej strane a 4 na pravej. Nechýba podpora hlasových asistentov Google Assistant, Amazon Alexa a Siri.

Batéria má kapacitu 800 mAh, ktorá by mala vydržať 26 hodín s aktívnym ANC, alebo viac ako 30 hodín s vypnutým ANC. Pohotovostný režim predstavuje slušných 320 hodín. Z 0 % na plnú kapacitu nabijete batériu cez USB-C kábel zhruba za tri hodiny. Hmotnosť slúchadiel je 330 g, sú odolné voči miernemu dažďu a potu (IP54).

Pozrite si

Výrobcovia, učte sa. Fairphone 4 ponúka 5-ročnú záruku a opravíte si ho aj sami

Ako sme spomínali, tieto slúchadlá sú oveľa viac ako len zariadenie na počúvanie. Fairbuds XL sa skladajú z 11 modulárnych náhradných dielov, takže si ich môžete ľahko opraviť sami. Je to dobré pre planétu, ale i šetrné k vašej peňaženke. Na obrázku dole vidíte, že ich výmena by nemala robiť problémy ani technickému antitalentu.

Zdroj | Fairphone

Slúchadlá sú vyrobené zo 100 % recyklovaného hliníka a skladajú sa z viac ako 80 % recyklovaných plastov. Zlato je 100 % fairtrade, spájkovací cín je 100 % recyklovaný. Na čelenke a ušnom vankúšiku sa použila 100 % vegánska koža.

Fairbuds XL si môžete kúpiť za 249 eur, na výber sú v zelenom a čiernom prevedení. Náhradné diely sa začnú predávať onedlho.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.