Reklama

Skontrolujte si, či sú vaši starí rodičia v digitálnom svete v bezpečí

Zdroj | unsplash/Yunus Tuğ
TECHBOX
Zdroj | unsplash/Yunus Tuğ
Zdroj | unsplash/Yunus Tuğ

Bezpečnosť na internete sa v posledných rokoch stáva témou číslo jeden. Internet má čoraz viac nástrah, preto treba naše citlivé dáta čo najviac chrániť. Vedia to však aj starší členovia vašich rodín?

To si naplno uvedomuje aj slovenská spoločnosť ESET, ktorá patrí k elite kyberbezpečnosti vo svete. Práve tá sa venuje otázke bezpečnosti najmä seniorov tak, že spustila pre nich vlastnú sekciu s praktickými tipmi a radami.

Obsah pokračuje pod reklamou

Internet sa stáva neoddeliteľnou súčasťou života seniorov. Preto je vzdelávanie v oblasti digitálnej bezpečnosti dnes kľúčové. Na tejto stránke nájdete informácie, ako rozpoznať podvodný e-mail, ako vytvoriť silné heslo, základy ochrany osobných údajov pri nakupovaní online a praktické návody, ako zostať v bezpečí. Prejdite nižšie, vyberte tému o ktorej sa chcete dozvedieť viac a naučte sa bezpečne využívať všetky pozitíva, ktoré vám digitálny svet prináša.
Zdroj | unsplash/Getty Images

Predsa mladí ľudia sú v technologických veciach už zbehlejší, ako generácie nad nimi, preto sa častokrát už nenechajú nachytať na lep podvodníkom, avšak seniori takí odolní byť nemusia.

Čo je teda skutočným základom? Áno, tipujete správne, je to silné heslo. Pokiaľ nie je dostatočné, heker nemá problém ho do pár sekúnd prelomiť a dostať sa kompletne k citlivým údajom.

Zdroj | Getty Images / Unsplash

Pokiaľ nadviažete tému bezpečnosti s vašim octom/mamou/dedom/babkou, ktorí aktívne využívajú internet, skúste sa s ním pobaviť o heslách. Pokiaľ nemáte dostatok informácií, tie nájdete práve v sekcii pre seniorov.

Heker si vždy nájde dôvod, prečo by chcel získať niekoho heslo. Láka ho najmä finančný zisk. No môže byť hnaný aj túžbou preniknutia do účtov s platobnými údajmi alebo získania hesiel od sociálnych sietí. To všetky by mali seniori vedieť, aby si nastavili skutočne silné heslo.

Zdroj | unsplash/Getty Images

Ideálne je, aby mali heslo všade iné. Problémom, zvlášť pre seniorov, môže byť ich zapamätanie. Na to je tu však správca hesiel. Táto aplikácia si totiž pamätá všetky heslá za nich, čo je ohromný benefit.

Vďaka nemu budú potrebovať len jedno hlavné heslo, ostatné nájdu priamo v aplikácii. Mimochodom, správcu hesiel nájdete aj v produkte ESET HOME Security Premium alebo ESET HOME Security Ultimate.

Nezabudnite, že zvlášť medzi zraniteľné skupiny ľudí, kam patria najmä seniori a deti, je potrebné neustále šíriť osvetu o kyberbezpečnosti. Viac praktických rád nájdete v sekcii pre seniorov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.