Reklama

Škoda ukázala budúcnosť. Chystá nový Superb, Kodiaq a 4 nové elektromobily!

Zdroj | Škoda
Michal Sobek
Zdroj | Škoda
Zdroj | Škoda

Automobilka Škoda Auto dnes večer usporiadala online akciu s názvom Let’s explore. Pozvánkou lákala na pohľad na budúce produktové portfólio, kde hlavnú úlohu majú hrať elektromobily. Čo všetko teda môžeme v budúcich rokoch od „škodovky“ čakať?

Škoda opäť poukázala aj na svoje nové logo, ktoré sme už videli pri prvom dotyku s modelom Vision 7S. Zvuk mu dodala symfonická báseň Vltava od Bedřicha Smetanu.

Zdroj | Škoda
Obsah pokračuje pod reklamou

Event najskôr poodhalil budúcu generáciu obľúbenej limuzíny Superb, ktorá bude stále v karosárskej verzii liftback, ale Superb bude dostupný aj v kombi verzii. Vozidlá sme videli len z ich bočnej siluety, tým pádom o dizajne toho veľa nevieme.

Nasledovala reč o novom Kodiaqu. Vieme len to, že Superb aj Kodiaq prídu na trh aj v plug-in hybridnej verzii. Oba modely sa ukážu oficiálne až na jeseň tohto roka, takže z pohľadu Škody išlo len o takú ochutnávku.

Pozrite si

Nezáujem o elektromobily? Kdeže, Škoda ich predala o 41 % viac ako pred rokom

Do roku 2026 chce Škoda na trh uviesť až šesť úplne nových elektromobilov, čo je rozhodne ambiciózny cieľ. Ako vieme, tak elektromobilom pod logom okrídleného šípu sa darí. Veď v roku 2022 automobilka zaznamenala medziročný nárast predaja svojho plne elektrického modelu Enyaq iV až o 41 %. Práve tento model príde v dvoch vynovených verziách, opäť sme dostali len sochy.

Poďme sa teda pozrieť na zvyšne štyri modely. Ich cieľom je pokryť všetky potreby zákazníka vo všetkých dôležitých segmentoch, od malého mestského vozidla až po kombi. Prvým elektromobilom bude menšie SUV s cenovkou okolo 25 000 eur. Príde v roku 2025.

Zdroj | Škoda

Druhým bude kompakt s názvom Elroq. Tvary vyzerajú veľmi ladne, premiéru bude mať už budúci rok. Tretím bude karosárska verzia kombi, ale až v roku 2026. Na koniec to najlepšie. 7-miestne SUV bude založené na koncepte Vision 7S. Premiéra sa uskutoční v rovnakom roku.

Zdroj | Škoda

Škoda taktiež tvrdí, že do roku 2027 investuje do elektromobility 5,6 miliárd eur. Do roku 2030 chce Škoda vo všetkých svojich továrňach dosiahnuť CO2 neutrálnu výrobu. Je zrejmé, že automobilka nepoľavuje a môžeme sa tak v priebehu najbližších troch rokoch tešiť na 4 elektrické modely, ktoré postupne spoznáme.

Zdroj | Škoda
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.