Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nezáujem o elektromobily? Kdeže, Škoda ich predala o 41 % viac ako pred rokom

Nezáujem o elektromobily? Kdeže, Škoda ich predala o 41 % viac ako pred rokom
Stanislav Vinc
Nezáujem o elektromobily? Kdeže, Škoda ich predala o 41 % viac ako pred rokom

Od povinného ústupu modelov so spaľovacími motormi nás delí ešte zopár rokov, no vodiči majú záujem o plne elektrické vozidlá už dnes. Dôkazom toho sú výsledky českej automobilky.

Škoda Auto podľa informácií portálu InsideEVs zaznamenala medziročný nárast predaja svojho plne elektrického modelu ENYAQ iV o 41 %.

Celkovo sa českej automobilke podarilo predať zhruba 12 400 kusov tohto elektromobilu v SUV a Coupé verzii dokopy. Zatiaľ čo pred rokom tvoril tento model 4,7 % podiel z celkovým predajov, tento rok si už v rámci značky ukrojil 5,9 % podiel.

Obsah pokračuje pod reklamou

Škoda ENYAQ iV sa tak v priebehu prvého kvartálu tohto roka stal 4. najpredávanejším plne elektrickým modelom skupiny Volkswagen Group. V rámci tejto skupiny má ENYAQ iV aj svoje koncernové dvojičky – Volkswagen ID.4 a Audi Q4 e-tron. Ponuka elektrických vozidiel týchto značiek je však o niečo širšia.

Model ENYAQ iV je zatiaľ jediným plne elektrickým modelom v ponuke automobilky Škoda Auto. V portfóliu totiž vystriedal malý mestský elektromobil CITIGOe iV, ktorý Škoda pomerne nenápadne stiahla z ponuky zhruba v čase, kedy sa na trh postupne dostávali prvé kusy modelu ENYAQ iV.

Škoda má tak aktuálne našliapnuté na prekonanie svojich celoročných predajov za rok 2022, kedy sa jej do sveta podarilo distribuovať zhruba 53 700 elektromobilov ENYAQ iV. Pokiaľ však chce tieto čísla dostať ešte vyššie, do ponuky bude musieť zaradiť ďalšie plne elektrické modely.

Do karát nám v tomto kontexte zahrala Škoda svojou dnešnou správou, ktorou pozýva na zajtrajší live stream venovaný práve budúcemu rozširovaniu jej elektrického portfólia. Automobilka v pozvánke potvrdila svoj dlhodobý zámer uviesť do oku 2026 na trh tri nové plne elektrické modely, ktoré budú čiastočne vychádzať z konceptu Škoda VISION 7S.

Zatiaľ nie je nič oficiálne potvrdené, no podľa dohadov má Škoda v rukáve malý elektrický crossover, no nepohnevali by sme sa ani malému mestskému hatchbacku, ktorý by mohol byť koncernovou dvojičkou pripravovaného modelu VW ID.2all s predpokladanou cenou pod hranicou 25 000 €.

Viac o budúcich plánoch českej automobilky sa tak dozvieme už zajtra podvečer, pričom všetky informácie zo živého vysielania samozrejme nájdete hneď po ňom aj na našom portáli.