Reklama

SIM2 NERO 4S Gold – exkluzívny projektor pre náročných

Zdroj | SIM2
Juraj Procházka
Zdroj | SIM2
Zdroj | SIM2

Talianský výrobca high-end projektorov SIM2 má ambiciózne krédo –  „byť nielen najlepší, ale aj prvý“. Značka, ktorú nenájdete na pultoch obchodných reťazcov, sa nevenuje výrobe mainstreamových produktov, ale špičkových zariadení pre audiofilov, milovníkov domáceho kina high-end úrovne, ale aj pre profesionálnych filmových tvorcov.

Projektory SIM2 používal aj slávny oscarový režisér Francis Ford Coppola, ktorý na SIM2 projektory stavil doma, aj v ateliéroch.

Pozrite si

SIM2 – obraz ako v kine

Séria NERO 4S Gold vychádza z platformy Nero4S, ktorá je aktuálne vlajkovou loďou výrobcu, ale SIM2 u novej modifikácie ďalej zlepšoval výkon pomocou špeciálneho výberu komponentov, vďaka  novému firmvéru a kalibračnému softvéru tak, aby sa o projektore dalo v superlatívoch hovoriť, že je „lepší ako najlepší“. Zlatý nápis „S“ na prednej strane a zlatý text „Nero 4S Gold“ po stranách kabinetu je „povinnou jazdou“, aby sa dala exkluzívna séria odlíšiť na prvý pohľad.

Zdroj | Essential Install

Projektor SIM2 NERO 4S Gold používa najnovšiu čipovú sadu 4K UHD DLP od Texas Instruments, optiku s veľmi vysokou presnosťou a rozlíšením a pokročilú technológiou spracovania videa SIM2 pre zážitok zo sledovania s dokonalými farbami a ostrosťou obrazu.

Rozlíšenie obrazu 4K UHD podporuje 3840 x 2160 pixelov pri 60 Hz, alebo 4096 x 2160 px pri 60 Hz.

Pozrite si

Projektor Acer B250i ponúka bezdrôtový prenos a vraj výborný zvuk

DLP od Texas Instruments je hollywoodskou technológiou pre kiná a poskytuje mimoriadnu kvalitu obrazu s najjemnejšími detailami, aj pri vysokorýchlostných sekvenciách.

Ako zdroj svetla je použitá stmievateľná lampa s výkonom 465W, poskytujúca jas viac ako 6 000 Ansi lumenov. Projektor má novú verziu objektívu na platforme Nero 4 s rozsahom  zväčšenia 1,96x.

Zdroj | SIM2

Nová limitovaná „zlatá“ séria vlajkového modelu NERO4S je určená iba pre úzky okruh zákazníkov. Každý kus má poradové číslo a vyrobí sa v priemere jeden Nero4S Gold na 20 – 25 kusov Nero4S. Táto, v podstate kusová, zákazková výroba je určená a rezervovaná pre tých pár zákazníkov, ktorí hľadajú niečo „lepšie ako najlepšie“, ako uvádza SIM2.

SIM2 NERO 4S Gold určite nie je pre každého. Masového spotrebiteľa by zrejme odradila cena, ktorá sa pre koncového zákazníka šplhá k hodnote 41 000 € s DPH.

Za vysokou cenou sa však skrýva, tak ako u iných produktov SIM2, perfekcionizmus funkčnosti, aj dizajnu. Nové komponenty a firmvér umožnili NERO4S Gold Series dramaticky vylepšiť farby (so širším farebným priestorom) a dosiahnuť krásny živý obraz s vysokým dynamickým rozsahom (HDR), ktorý bol oproti pôvodnému Nero4S takisto zdokonalený.

Nový softvér Live Color Calibration LCC 5 dodávaný iba s nákupom NERO 4S Gold na špeciálnej pamäťovej karte zaisťuje širšiu kolorimetriu a zdokonalené HDR.
Výrobca SIM2 na svojich stránkach NERO 4S Gold oficiálne nepropaguje, link poskytuje len distribútorom a k zákazníkom sa dostane iba prostredníctvom predajcov značky. V prípade záujmu môžete viac detailov získať, prípadne si projektor objednať u distribútora SIM2 na Slovensku, spoločnosti BIS audio.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.